iPhone 15 Pro – premiera, na którą wszyscy czekaliśmy

iPhone 15 ProPremiera 2023

Wreszcie jest. iPhone 15 Pro to smartfon, który docenią profesjonaliści sięgający po sprzęt z górnej półki. Ile może kryć się w telefonie? Zapraszamy do poznania nowej piętnastki Pro.

Najnowszy iPhone 15 Pro. Premiera 2023

Wrzesień 2023 roku zdecydowanie należy do kalifornijskiego giganta elektroniki. Apple wypuszcza nowe odsłony swoich najlepiej sprzedających się urządzeń codziennego użytku – wśród nich znajduje się najnowszy iPhone 15 i iPhone 15 Pro. Premiera przypadła na 22 września, ale już kilka dni wcześniej mogliśmy nabyć go w przedsprzedaży, na stronie https://ispot.pl/iphone-15-pro. Sklep iSpot to Apple Premium Partner, czyli najlepsze możliwe źródło sprzętów i akcesoriów Apple.

Premiera piętnastki i piętnastki Pro to dla miłośników nowinek technologicznych prawdziwa gratka. Dziś przyjrzyjmy się tej drugiej, bardziej zaawansowanej wersji. Co nowego proponuje Apple w iPhone 15 Pro?

iPhone 15 Pro – tytanowy tytan pracy

Zacznijmy od tego, że iPhone 15 Pro to pierwszy iPhone, który został wykonany z zastosowaniem tytanu klasy lotniczej – takiego, jaki jest wykorzystywany w pojazdach misji kosmicznych na Marsa! O ile marka Apple zawsze oferowała nam niezwykle dużą wytrzymałość materiałów, tym razem konstrukcja zachwyca wręcz kosmiczną jakością.

iPhone 15 Pro gwarantuje niezwykłe odczucia podczas trzymania telefonu w dłoni. Choć jest supertrwały, jednocześnie niewiele waży. Ta generacja jest lżejsza niż kiedykolwiek. Tę cechę zawdzięczamy właśnie tytanowi – metalowi, który cechuje się jednym z najlepszych współczynników wytrzymałości do masy.

Hiperwydajny czip A17 Pro dla graczy i nie tylko

Premiery września 2023 roku obejmują iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Pro. Podczas gdy nową generację klasycznej piętnastki napędza czip A16, w piętnastce Pro bije jeszcze bardziej wydajne serce od Apple. Poznajcie zupełnie nowy czip A17 Pro z nowym, 6-rdzeniowym GPU klasy Pro. To niezaprzeczalny atut dla graczy, pozwalający na rozgrywanie gier mobilnych na najwyższym poziomie – za pomocą telefonu! Dzięki najnowszemu czipowi wydajność grafiki jest lepsza niż kiedykolwiek.

A jest czym operować! Układ graficzny w iPhonie 15 Pro został przeprojektowany najbardziej radykalnie w historii Apple. Granie na tym smartfonie to czysta przyjemność. Widzimy zachwycające szczegóły, postaci są bardziej realistyczne, a prędkość działania robi wrażenie. A17 Pro, to obecnie najszybszy i najbardziej oszczędny czip w branży.

Profesjonalny aparat iPhone’a 15 Pro

Chcieliśmy więcej? Mamy więcej! Ten system aparatów jest najpotężniejszy w historii iPhone’a. Piętnastka Pro pozwala na wykonywanie profesjonalnych, naprawdę zachwycających zdjęć, o czym warto się przekonać na własną rękę. Aparat główny 48 MP jest jeszcze bardziej zaawansowany niż dotąd, jeszcze lepiej odwzorowuje kolory i szczegóły, robiąc zdjęcia o megawysokiej rozdzielczości. Wykonywanie świetnych portretów nie wymaga przełączania na tryb portretowy – iPhone sam zadba o ich jakość.

Dzięki dostępności wielu ogniskowych możemy traktować iPhone’a 15 Pro jak 7 zawodowych obiektywów. Brzmi świetnie, prawda? Przejdźmy dalej – w urządzeniu Pro Max umieszczono najdłuższy zoom optyczny w historii iPhone’a. To oznacza, że nawet z dużej odległości zrobimy doskonałe, wyraźne zdjęcia. Wyobraź sobie ujęcia z podróży lub zachwycające momenty uchwycone w dowolnym momencie dnia.

Nowy przycisk czynności. Jeszcze bardziej funkcjonalny iPhone 15 Pro

Apple reaguje na nasze potrzeby, nie dziwi więc pojawienie się nowego przycisku skracającego drogę do najchętniej wybieranych zadań. W domyśle ustawiony jest na przełączanie między włączonym dzwonkiem a wyciszeniem, ale możemy przypisywać mu także inne czynności. Przydaje się do szybkiego włączania aparatu, nagrywania notatek lub nawet uruchamiania sekwencji poleceń w wybranej aplikacji.

To, to i to, i jeszcze więcej

Sięgając po najnowszą piętnastkę Pro, musimy być przygotowani na zauważalne różnice w działaniu… Między innymi na wielki skok prędkości transferu! Nawet 20 razy szybszy transfer plików sprawdza się podczas wykonywania zadań profesjonalnych i rozrywkowych. 

Mimo zaawansowanej funkcjonalności bateria wciąż zachwyca wytrzymałością. Na iPhonie 15 Pro odtworzymy do 23 godzin wideo, a na wersji Pro Max – do 29 godzin.

W nowym iPhone’ie nie zabrakło też takich funkcji jak Wykrywanie wypadków czy Znajdowanie dokładne.

iPhone 15 Pro – cena, kolory, dostępność

Najnowszy iPhone ma piękną, klasyczną, ale nowoczesną kolorystykę. Do wyboru mamy cztery warianty: Black Titanium, White Titanium, Natural Titanium i Blue Titanium. Wersja iPhone 15 Pro ma wyświetlacz 6,1 cala, a Pro Max: 6,7 cala. Ile kosztuje iPhone 15 Pro? Cena różni się w zależności od przekątnej ekranu oraz wybranej pojemności pamięci masowej – od 128 GB do aż 1 TB. Wszystkie aktualnie dostępne warianty warto obejrzeć na stronie iSpot.pl. 

Czy warto? W nowej piętnastce Pro urzeka ultrawydajność, prędkość transferu i możliwości aparatu. Niewątpliwą zaletą jest również wykorzystanie tytanu, dzięki któremu iPhone jest jeszcze bardziej nowoczesnym urządzeniem – lekkim, lecz supertrwałym.

Artykuł sponsorowany.

Udostępnij