Jak odzyskać usunięte wiadomości z messengera?

jak odzyskac usuniete wiadomosci z messengera
Czy wiesz, czym jest kopia zapasowa Messenger i jak za jej pomocą możesz odzyskać usunięte wiadomości?

Kopia zapasowa Messenger – jak odzyskać usunięte wiadomości?

Facebook stał się portalem, który łączy ludzi na całym świecie. Nie ma drugiej równie uniwersalnej i popularnej aplikacji. Co za tym idzie, z czasem stał się domyślnym komunikatorem, często nawet zastępującym wiadomości SMS. Niestety bywają sytuacje, w których należy usunąć wiadomości z Facebooka. Na szczęście nie zawsze jest to rozwiązanie bezpowrotne – jakie są sposoby na przywrócenie wiadomości z Messengera?

Odzyskiwanie usuniętych wiadomości z Messengera – archiwum

Odzyskanie wiadomości z archiwum – na czym to polega? Często zdarza się, że wiadomości zamiast być trwale usunięte, trafiają do zakładki archiwizowane. Co to oznacza? Jest to równoznaczne z tym że nie można wyszukać danej rozmowy na pasku czatu. Analogiczna sytuacja nastąpi również w przypadku zablokowania konkretnego użytkownika. Wiadomości wcześniej do niego wysłane nie przepadają, zostają po prostu zarchiwizowane, a jego nazwa zmieniana na „użytkownik Facebooka”. Wtedy możesz bez najmniejszego problemu odzyskać wiadomości.

Otworzenie zarchiwizowanych wiadomości. Aby zobaczyć zarchiwizowane wiadomości należy uruchomić Facebook Messengera w przeglądarce internetowej, rozwinąć menu opcji, a nasępienie kliknąć „Archiwizowane”.

Warto zaznaczyć, ze przeniesienie tam wiadomości nie jest permanentne. Przy zablokowanych wiadomościach istnieje możliwość przywrócenia ich. Opcja ta pojawia się po kliknięciu menu kontekstowego obok zarchiwizowanej rozmowy.

Jak odzyskać usunięte wiadomości z FB – kopia zapasowa

Kolejnym z możliwych sposobów na przywrócenie wiadomości na Massenger jest przywrócenie kopii zapasowej. Na czym ono polega? Facebook wysyła na maila właściciela konta specjalną paczkę, zawierającą wiadomości, posty, udostępnione na tablicy zdjęcia itp.

Aby tego dokonać, należy:

  1. wejść w opcję,
  2. następnie wybrać opcję „pobierz kopię zapasową”
  3. W tym momencie można dokonać wyboru jakich dat oraz konkretnych danych oczekujemy od paczki.

Wtedy tworzysz kopię zapasową, którą będziesz mógł pobrać w dowolonym momencie. Warto zaznaczyć, że im mniejszy zakres dat oraz oczekiwanych informacji takich jak chociażby udostępnione na tablicy zdjęcia, tym szybciej paczka zostanie przygotowana.

Z reguły zajmuje to od kilku do nawet kilkunastu godzin. Po otrzymaniu kopii zapasowej możliwe jest często obejrzenie wiadomości, które zostały uprzednio usunięte, nie jest to jednak reguła.

Wiadomości z FB – pomocne programy

Pomocne mogą również być programy, można podzielić je na dwie kategorie – pierwsza z nich to programy lub aplikacje działające w tle, które mają za zadanie pobierać i przechowywać wysyłane przez użytkownika wiadomości oraz zdjęcia. Drugie to oprogramowanie służące do przywracania wiadomości z urządzeń mobilnych. Wykorzystuje ono fakt, że Messenger na urządzeniach mobilnych zapisuje część danych w pamięci, dzięki temu możliwe jest jego szybsze działanie oraz czasami przywrócenie danych. Istnieją jednak przeciwnicy takich programów zewnętrznych, a głównym ich argumentem jest pobieranie Twoich informacji.

Wiadomości z Messengera – kopia zapasowa na dysku

Będzie to dotyczyło przede wszystkim przesyłanych zdjęć i obrazów. Messenger posiada opcję automatycznego zapisywania przesyłanych plików. Zostają one zachowane w galerii telefonu. W sytuacjach, kiedy obrazu nie ma w galerii, warto sprawdzić chmurę internetową. Dlaczego? Wiele telefonów posiada opcję automatycznego tworzenia kopii zapasowej. Oznacza to, że nawet jeśli użytkownik usunie zdjęcia z telefonu, będzie miał je zachowane w bezpiecznym miejscu w Internecie.

Należy pamiętać, by nie wierzyć wszelkiego rodzaju „magicznym” programom i stronom internetowym, które wymagają podania zarówno hasła, jak i loginu do Facebooka.

Jest to najzwyklejsze w świecie oszustwo, może skończyć się to kradzieżą danych. Wszelkiego rodzaju programy, które mają przywrócić wcześniej usunięte wiadomości, będą działały jedynie z pamięcią telefonu, więc nie będą musiały ingerować w nasze konto na Facebooku.

Warto zaznaczyć, że Facebook przechowuje część danych, jeśli więc ma miejsce sytuacja, w której informacje z rozmowy na Facebooku mogą być potrzebne chociażby w procesie karnym, na wniosek odpowiednich organów Facebook może wydać kopię wiadomości. Jest to jednak proces niemożliwy do odbycia z poziomu zwykłego użytkownika.

Masz już wiedzę, jak zobaczyć usunięte wiadomości – to proste! Następnym razem, gdy będziesz chciał odzyskać wiadomość z Facebook Messenger będziesz wiedział, co robić!

Udostępnij