Mapy

Mapy Google – poradnik dla Google Maps

Czy wiesz, jak korzystać z Google Maps? Czy sprawdzasz ruch drogowy lub omijasz autostrady, gdy jedziesz do pracy? A czy kiedykolwiek użyłeś go do znalezienia restauracji lub domu przyjaciela? Jeśli tak, to gratulacje! Jesteś jednym z milionów ludzi, którzy kochają Mapy Google. Jest to przydatna aplikacja, która może nam pomóc w dotarciu z punktu A do punktu B lub nawet zupełnie gdzie indziej. Jednak wielu użytkowników nie zna wszystkich tajników tej popularnej aplikacji. Na szczęście dla ciebie, skompilowaliśmy listę wskazówek i sztuczek, aby uzyskać jak najwięcej z Map Google.

Zmiana widoku w Google Maps

Mapy Google pozwalają na zmianę widoku mapy na kilka sposobów. Pierwszym i najbardziej oczywistym sposobem zmiany widoku jest wybranie określonego typu mapy. Do wyboru jest wiele typów map, w tym mapy drogowe, mapy satelitarne, mapy terenu i mapy hybrydowe, w zależności od potrzeb. Możesz również zmienić widok, przybliżając lub oddalając mapę, aby uzyskać bliższe lub dalsze spojrzenie na nią. Innym sposobem zmiany widoku w Mapach Google jest zmiana stylu mapy. Styl mapy określa kolory wyświetlane na mapie. Możesz zmienić styl mapy, aby zwiększyć czytelność, jeśli masz zbliżenie mapy. Możesz także zmienić styl mapy, aby dodać do niej osobisty charakter, wybierając zabawny schemat kolorów. Istnieje kilka innych sposobów zmiany widoku w Mapach Google. Możesz także zmienić przezroczystość mapy, ustawić trasę jako widok domyślny oraz zmienić pasek boczny.

Przypinanie lokalizacji w Mapach Google

Przed smartfonami i Mapami Google do zaznaczania lokalizacji na mapie używało się pinezki. Cóż, dokładnie to samo możesz zrobić w Mapach Google. Podczas gdy jesteś powiększony, aby uzyskać szerszy widok obszaru, kliknij i przytrzymaj lokalizację, w której chcesz przypiąć mapę. Zobaczysz, że na mapie pojawi się pushpin, a lokalizacja zostanie przypięta. Możesz następnie przeciągnąć pinezkę, aby przenieść ją w nowe miejsce na mapie, lub przeciągnąć pinezkę w nowe miejsce na pasku bocznym. Możesz również dodać tekst do swoich pinezek, klikając przycisk “więcej” u góry paska bocznego i wybierając “Dodaj tekst”. Będziesz miał wtedy możliwość dodania tytułu i opisu do pinezki.

Pobierz Mapy Google do użytku w trybie offline

Czy wiesz, że możesz pobrać Mapy Google do użytku offline? Jeśli podróżujesz za granicą i nie masz usługi lub planujesz przygodę w plenerze, możesz pobrać obszar Map Google do użytku offline. Możesz wybrać obszar, który chcesz pobrać, typ mapy i poziom powiększenia. Możesz także wybrać, czy chcesz, aby szczegóły dotyczące transportu publicznego były dostępne w trybie offline. Po zakończeniu wybierania opcji możesz pobrać obszar Map Google do użytku w trybie offline. Możesz korzystać z Map Google w trybie offline tak długo, jak chcesz, ale pamiętaj, że wszelkie pobrane dane są dostępne tylko przez 30 dni. Możesz również zapisać Mapy Google do użytku offline, odwiedzając obszar, który chcesz zapisać w Mapach Google. Następnie kliknij przycisk menu i wybierz “Zapisz w trybie offline”. Następnie możesz zmienić nazwę zapisanego obszaru i wybrać “OK”, aby zapisać Mapy Google do użytku offline.

Wyświetlanie ruchu drogowego w Mapach Google

Może się zdarzyć, że patrząc na Mapy Google, zobaczysz alert o dużym natężeniu ruchu. Możesz też zobaczyć licznik ruchu drogowego z wyświetlaną obok niego liczbą. Jeśli widzisz alert o ruchu drogowym na Mapach Google, możesz go kliknąć, aby zobaczyć, jaki rodzaj warunków drogowych spowodował ten alert. Po kliknięciu licznika ruchu drogowego możesz także poznać szacowany czas podróży. Mapy Google umożliwiają także zmianę trasy, jeśli uważasz, że możesz dotrzeć do celu szybciej, wybierając inną drogę. Jeśli nie widzisz licznika ruchu drogowego w Mapach Google, możesz go włączyć, klikając przycisk menu u góry ekranu. Następnie wybierz “Ruch drogowy”, aby włączyć licznik ruchu drogowego. Możesz także ustawić alarm o ruchu drogowym, który będzie Cię informował o dużym natężeniu ruchu na trasie.

Znajdź najlepszą trasę za pomocą Map Google

Jeśli chcesz zobaczyć różne trasy z punktu A do punktu B, kliknij na lokalizację początkową. Zobaczysz wtedy przerywaną linię pokazującą różne trasy z punktu początkowego do miejsca docelowego. Możesz wybrać trasy, które chcesz porównać. Możesz również kliknąć przycisk “Opcje”, aby uzyskać więcej informacji o trasach, takich jak szacowany czas podróży, informacje o ruchu drogowym i szacowane koszty. Możesz również uzyskać wskazówki dotyczące dojazdu z określonego miejsca, klikając przycisk “Wskazówki”, wpisując adres i klikając “Enter”.

Używanie skrótów w Mapach Google

Podczas korzystania z Map Google możesz chcieć powiększyć lub pomniejszyć widok, zmienić styl mapy, a nawet zmienić rodzaj wyświetlanych informacji o transporcie. Możesz zrobić wszystkie te rzeczy, a nawet więcej, jeśli użyjesz skrótów dostępnych w Mapach Google. Możesz powiększyć mapę, klikając przycisk plusa, a pomniejszyć – klikając przycisk minusa. Możesz także zmienić typ oglądanej mapy, klikając przycisk mapy. Możesz również zmienić styl mapy, klikając przycisk “więcej” i wybierając “Styl mapy”.

Zakończenie

Z Mapami Google można zrobić o wiele więcej niż tylko uzyskać wskazówki dotyczące dojazdu z punktu A do punktu B. Mapy Google pozwalają sprawdzać natężenie ruchu i planować alternatywne trasy, znajdować miejsca w pobliżu oraz pobierać aplikację do użytku w trybie offline. Jedynym sposobem, by w pełni wykorzystać możliwości Map Google, jest poznanie wszystkich funkcji, jakie mają do zaoferowania. Teraz, gdy już wiesz, jak w pełni wykorzystać potencjał Map Google, nic nie stoi na przeszkodzie, byś częściej korzystał z tej aplikacji.