Nagrywanie ekranu – jak nagrywać ekran i dźwięk w systemie Windows?

nagrywanie ekranu jak nagrywac ekran i dzwiek w systemie windows
Wiesz, jak przebiega nagrywanie ekranu z dźwiękiem w systemie windows 10? Spieszymy z odpowiedzią!

Nagrywanie ekranu z dźwiękiem – jak nagrywać ekran i dźwięk w systemie Windows?

Funkcja nagrywania ekranu jest naprawdę prosta. Mamy do wyboru nagrywanie ekranu z dźwiękiem, oraz nagrywanie z ekranu bez efektów dźwiękowych. To, co nagrywamy i przebieg tego procesu, będziemy mogli nieustannie kontrolować spoglądając odpowiedni róg monitora. Jak nagrywać ekran komputera?

Opcje przechwytywania ekranu windows 10

System operacyjny Windows 10 daje swoim użytkownikom wiele możliwości, które do tej pory nie były osiągalne. Jedną z ciekawych opcji jest możliwość nagrywania ekranu, bez konieczności pobierania dodatkowych aplikacji. Co więcej, rozwiązanie zastosowane w tym programie operacyjnym, jest niezawodne w praktyce. Rejestrator ekranu, którym mogą być różne programy do nagrywania ekranu, pozwala zarejestrować sam obraz albo obraz i dźwięk.

Zobacz również: Jak ściągnąć muzykę z YouTube?

Nagrywanie całego ekranu komputera

Nagrywanie ekranu jest możliwe na komputerze stacjonarnym, laptopie, a także na urządzeniach mobilnych – smartfonie, tablecie. Program do nagrywania ekranu, program do nagrywania dźwięku z komputera, czy program do nagrywania dźwięku z komputera, można pobrać z puli darmowego oprogramowania. Można korzystać także z opcji nagrywania, bez instalacji specjalnego programu. Pamiętaj, aby po zakończeniu nagrywania wyłączyć wszystkie dodatkowe aplikacje – pobierają one całą masę pamięci podręcznej sprzętu!

Jak nagrać dźwięk z komputera? Jak nagrywać ekran?

Specjalistyczny program do nagrywania gier zapewni nam wiele dodatkowych funkcji, których podstawowe aplikacje do nagrywania ekranu nie mają. Nagrywanie ekranu pc, bez programu, czy prostą aplikacją, a profesjonalny program do nagrywania ekranu komputera przeznaczony do gier, to całkiem odmienne produkty. Poważne gry komputerowe najczęściej mają bardzo wysoką jakość grafiki i dźwięku, dlatego aplikacje umożliwiające nagrywanie pulpitu windows 10 oraz nagrywanie dźwięku windows 10, które mają umożliwić nagrywanie gier komputerowych także powinny być zaawansowane technologicznie.

Windows 10 nagrywanie ekranu do gier

Kiedy już nasz pasek zadań minimalizuje się automatycznie, nagrywarka ekranu, umożliwia nagrywanie pulpitu. Jeżeli szukamy prostego sposobu na to, jak nagrać ekran komputera, bez konieczności  instalacji dodatkowego oprogramowania, jest to możliwe. Wchodząc do ustawień, wybieramy granie następnie włączamy opcję DVR. Nagrywanie windows 10 (przechwytywanie obrazu windows 10) uruchamia się skrótem klawiszowym, jest to Win+Alt+R. Nagrywanie ekranu komputera oraz nagrywanie dźwięku z komputera umożliwiają także specjalne programy. Koniecznie sprawdź także funkcję wykonywania zrzutów ekranu – może się przydać w przyszłości!

Nagrywanie płyt windows 10

Nagrywanie ekranu windows, gdzie program do nagrywania pulpitu nie jest potrzebny jest możliwe tylko w trybie gry. Nie znaczy to jednak, że rejestrowanie może nastąpić tylko w przypadku gier. W każdej innej aplikacji, kiedy w nią wejdziemy, używając skrótu klawiszowego Win+ G możemy oznaczyć opcję, że dany program jest grą i wybrać opcję nagraj ekran.

Nawet kiedy dokonamy podziału na dwa ekrany windows 10 nagrywanie także jest możliwe. Nagrywanie ekranu może być bardzo przydatne do tego jest naprawdę proste w realizacji. Zakończenie działania, jakim jest nagrywanie ekranu jest możliwe, w każdej chwili po naciśnięciu kombinacji klawiszowej Windows + Alt +R. Możesz nagrać swój ekran komputera na mnóstwo różnych sposobów – nie zapominaj jednak o tym, aby wybrać odpowiedni format nagrania.

Nagrane filmy zapisywane będą w jednym przypisanym folderze. Sam widzisz, jakie to proste! Znak nagrywania (usytuowany zazwyczaj w prawym górnym rogu ekranu) informuje Cię o tym, kiedy funkcja nagrywania jest włączona. Wiesz również, że przydatne mogą być zrzuty ekranu. Rozpocznij nagrywanie już teraz!

Udostępnij