Xiaomi telefon opinie. Jaki telefon Xiaomi wybrać?

xiaomi telefon opinie jaki telefon xiaomi wybrac

W ostatnich latach telefony marki Xiaomi coraz bardziej zyskują na popularności. Większość użytkowników decyduje się na ich zakup ze względu na niską cenę. Niektórzy dostrzegają w nich jednak również atrakcyjne parametry oraz ciekawe rozwiązania. Jak jest w rzeczywistości? Czy telefony marki Xiaomi są tak dobre, jak głosi powszechna opinia?

Xiaomi – parę słów o firmie

Xiaomi to chiński producent, który jest stosunkowo młodym graczem na rynku. W Polskich sklepach pojawia się on raptem od sześciu lat. To jednak wystarczyło, by stał się on jedną z najpopularniejszych marek produkujących smartfony.

Producent Xioami rzekomo mocno wzorował się na firmie Apple – choć próżno szukać jakichkolwiek powiązań między telefonami z Androidem a iOSem. Początkowo uboga liczba modeli telefonów szybko przeobraziła się w katalog pełen najróżniejszego sprzętu.

Co sprawia, że telefony Xiaomi są tak popularne?

Falę popularności telefonów marki Xiaomi zapoczątkowały bardzo atrakcyjne ceny. W tej kwestii chińska marka naprawdę może się pochwalić – stosunek ceny do jakości jest naprawdę pozytywny. Smartfony Xiaomi posiadają parametry zbliżone do flagowców innych marek, a często kosztują kilkukrotnie mniej.

Skąd wiadomo, że to akurat niskie ceny przyciągają najwięcej odbiorców? Wystarczy spojrzeć na statystyki sprzedaży. Większość sprzedawanych na polskim rynku urządzeń marki Xiaomi należy do tak zwanych “budżetówek”. Droższe smartfony stanowią ułamek oferowanego przez chińskiego producenta towaru, i często zalega on na sklepowych półkach – i to nie ze względu na nieatrakcyjne parametry, a cenę właśnie.

Jakie opinie mają telefony Xiaomi?

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę słowa “xiaomi telefon opinie”, aby szybko przekonać się, że większość internautów jest przychylna sprzętowi owego producenta. Smartfony Xiaomi uchodzą za optymalny wybór pod względem ceny oraz jakości.

Telefony te chwalone są również za nowoczesny design. Mimo cen rzędu kilkuset złotych prezentują się one na swój sposób “luksusowo”, nie ustępując nawet o krok flagowcom za kilka tysięcy złotych.

Jakie są inne mocne strony telefonów Xiaomi?

Inną zaletą, jaką może pochwalić się przeciętny smartfon Xiaomi, jest bardzo wydajny procesor. Ten komponent sprawia, że telefon działa wręcz błyskawicznie i praktycznie nigdy się nie zawiesza.

Równie ważne: smartfon Xiaomi robi dobre zdjęcia – więc amatorzy fotografii także powinni być zadowoleni.

Czy telefony Xiaomi mają wady?

W telefonach marki Xiaomi raczej ciężko o uporczywe wady. Smartfony te działają po prostu dobrze i, jak na swoją cenę, obsługują duże grono wymagających aplikacji oraz gier mobilnych.

“Budżetówki” nie są oczywiście tak wydajne, aby obsłużyć multum aplikacji naraz. Nieco droższe modele jednak bez problemu będą w stanie sobie z tym zadaniem poradzić.

Jaki jest najlepszy telefon Xiaomi?

Ciężko wybrać jeden, najlepszy telefon Xiaomi – zwłaszcza, gdy nie mamy ustalonych widełek cenowych. Polecimy jednak dwie ciekawe pozycje:

  • Xiaomi Redmi Note 10 PRO. Jest to istny drapieżca wśród smartfonów. Może pochwalić się on 6GB pamięci RAM, 128GB pamięci wewnętrznej. Posiada ekran Amoled o rozdzielczości 2400 x 1080 pikseli, czytnik linii papilarnych, slot dual sim, głośniki stereo, oraz wiele innych ciekawych rozwiązań. Jego cena nie jest wysoka: zaledwie 1650 złotych.
  • Xiaomi Redmi Note 2. Tutaj nieco bardziej budżetowa wersja poprzednika – należy przygotować się na koszt około 960 złotych. Tutaj zagościło zaledwie 2GB RAMu, jednak taktowanie procesora o wartości 2.2 GHz pozwala na płynne korzystanie z urządzenia. Czy warto go zakupić? Naszym zdaniem tak – nadal jest to jeden z najlepszych telefonów, jaki możesz nabyć za cenę poniżej 1000 złotych.

Topowe smartfony – jak wypada przy nich Xiaomi?

Xiaomi bardzo dobrze wypada w porównaniu z innymi gigantami produkującymi smartfony. Chiński producent podejmuje się nawet współpracy z innymi markami, aby udoskonalić, na przykład, swoje tylne aparaty.

Flagowe smartfony marek takich jak Samsung czy Sony są porównywalnie dobre jak sprzęt marki Xiaomi. Niektórzy twierdzą nawet, że najlepsze telefony Xiaomi już w tym momencie prześcignęły konkurencję.

Szybki czytnik linii papilarnych, kilka slotów na karty sim, procesory Qualcomm Snapdragon to atrybuty, które zagościły już u wielu topowych producentów telefonów, w tym Xiaomi. Chiński producent nie spoczywa jednak na laurach, ciągle udoskonalając tworzony przez siebie sprzęt.

Najlepszy smartfon Xiaomi – podsumowanie

Wiesz już, dlaczego firma Xiaomi jest jedną z najpopularniejszych na Polskim rynku. Mimo niskich cen sprzęty te są bardzo wysokiej jakości. Najlepsze smartfony Xiaomi są oczywiście nieco droższe, jednak ich koszt nadal jest atrakcyjny.

Omówiliśmy wyżej model Redmi Note 10 PRO, którego jesteśmy w stanie z całego serca polecić. Czy Xiaomi ma wady? Osobiście ich nie dostrzegliśmy – jest to prawdopodobnie jedna z najlepszych marek produkujących smartfony, jaką tylko możesz wybrać.

Udostępnij