Jak zapisać trasę w Google Maps w telefonie?

jak zapisac trase w google maps w telefonie

Google Maps to aktualnie jedna z aplikacji, z której użytkownicy korzystają najczęściej. To przede wszystkim praktyczne i poręczne rozwiązanie dla podróżujących – brak konieczności noszenia ze sobą papierowej mapy jest zdecydowanym ułatwieniem. Nic więc dziwnego, że używają jej nie tylko turyści, poszukujący jak najprostszych tras do interesujących zabytków, ale także kierowcy, zastępując nią standardowe nawigacje GPS. Aplikacja Google Maps z dnia na dzień staje się jeszcze bardziej popularna, a liczba osób z niej korzystających wzrasta bardzo szybko.

Już w 2010 roku mobilna usługa Google Maps na telefon przekroczyła 100 milionów pobrań! Twórcy starają się co raz bardziej urozmaicać możliwości dostępne w użytkowaniu aplikacji, które ułatwią klientom korzystanie z niej na każdym kroku. Mało kto jednak wie, że istnieje możliwość zapisania tras, z których się korzystało, na przyszłość. Jak można to zrobić? Poniżej przedstawiamy instrukcję krok po kroku, dzięki której wszystkie Twoje mapy będą zebrane w jednym miejscu, a Ty będziesz mógł/mogła z nich korzystać nawet za granicą – ponieważ internet nie będzie Ci potrzebny.

Do zapisania danej trasy, na której Ci zależy wystarczy naprawdę kilka prostych kroków:

  1. Po otworzeniu aplikacji Mapy Google na telefonie bądź tablecie z Androidem, otwórz główne menu, oznaczone trzema poziomymi kreskami w lewym górnym rogu ekranu.
  2. Odszukaj na liście “Mapy offline” – posiadają ikonkę przekreślonej chmurki.
  3. Po wybraniu powyższej opcji, na ekranie ukaże Ci się napis “Wybierz własną mapę” – dokładnie tą opcję musisz wybrać.
  4. Następnie wybierz interesującą Cię mapę danego obszaru, którego wielkość możesz dopasować za pomocą przesuwania okienkiem na ekranie.
  5. Teraz pozostaje już tylko pobrać wybraną przez Ciebie mapę i możesz cieszyć się bezproblemowym korzystaniem z nawigacji i nie martwić się brakiem połączenia z internetem.

UWAGA! Warto także zwrócić uwagę na to, aby raz na jakiś czas aktualizować pobrane mapy – możesz to zrobić w każdej chwili, gdy masz dostęp do internetu.

Trasę możesz zaktualizować poprzez wybranie zapisanej wcześniej przez Ciebie mapy i wybranie opcji “Aktualizuj“, która pojawi Ci się przy danej mapie, jeśli tylko zajdzie potrzeba uaktualnienia trasy.

W ustawieniach możesz zaznaczyć opcję aktualizowania map offline automatycznie – aplikacja zaktualizuje tylko ostatnio używane mapy, a Ty nie będziesz musiał/a pamiętać, żeby to zrobić.

Każdej zapisanej przez siebie mapie możesz nadać konkretną nazwę poprzez kliknięcie trzech kropek po prawej stronie, które znajdują się przy każdej trasie. Dzięki temu odróżnisz bez problemu wszystkie obszary bez konieczności otwierania każdej po kolei. W każdej chwili możesz także usunąć niepotrzebną już mapę. Proste – a jakie pomocne, prawda?

Czy udało Ci się zapisać interesujące Cię trasy? Mamy nadzieję, że powyższy poradnik idealnie zobrazował sposób, w jaki możesz to zrobić, dzięki czemu długo będziesz cieszyć się korzystaniem z najważniejszych i niezbędnych map zawsze wtedy, kiedy będą one potrzebne.

Udostępnij