Jak włączyć Street View w Google Maps?

jak wlaczyc street view w google maps

Mapy Google od 2005 roku dostarczają użytkownikom internetu mapy i zdjęcia lotnicze powierzchni ziemi. Dzięki nim możliwe jest szczegółowe planowanie tras i podróży zarówno autem, rowerem i transportem publicznym, ale również pieszo. Można za ich pomocą śledzić natężenie ruchu w czasie rzeczywistym, a także wybrać się na wycieczkę po świecie za pomocą opcji Street View. Dzięki niej na ekranie monitorów i telefonów można wyświetlić panoramiczne widoki z poziomu ulicy i w ten sposób na własne oczy zobaczyć, jak wyglądają wybrane części świata.

Jak włączyć Street View w Google Maps?

Aby skorzystać z Google Street View, należy w przeglądarce wejść na stronę Google Maps. We wbudowanej w serwis wyszukiwarce należy wpisać adres miejsca, które chce się wirtualnie odwiedzić. Serwis w razie potrzeby podpowie po wpisaniu lokalizacji i ujrzymy jego mapę. Można, lecz nie trzeba, przełączyć jej tryb w lewym dolnym rogu tak, by na ekranie pokazywała się mapa satelitarna. Do samej funkcji Street View dostać się można natomiast po najechaniu myszką na małą żółtą ikonkę ludzika w prawym górnym rogu, naciśnięciu go i przesunięciu na mapę. Wówczas drogi i ulice, dla których funkcja jest aktywna, podświetlą się na niebiesko. Teraz wystarczy skierować ludzika w konkretne miejsce i puścić przycisk myszy. Po chwili zobaczymy sfotografowane miejsce. Za pomocą myszy można przesuwać widok dookoła własnej osi – zupełnie, jakbyśmy stali w tym miejscu i rozglądali się wokół siebie – albo przesuwać się przed siebie, klikając na ulicę. Strzałka na ziemi będzie wskazywać kierunek.

Jak włączyć Street View

W opcji Street View dostępna jest większość dróg i ulic – nie wejdziemy w niej jednak na prywatne posesje albo na niektóre poboczne i polne dróżki. Również obiekty o znaczeniu wojskowym, rządowym, strategicznym, terytoria sporne albo obiekty jądrowe są zwykle niedostępne. Cześć terytoriów jest również niedostępna w Street View ze względu na politykę i prawo danego kraju. Przykładowo jeżeli zastanawialiście się dlaczego w Niemczech nie ma Street View to w Niemczech obejrzeć można jedynie większe miasta. Ludzkie twarze, ze względu na ochronę prywatności, są w Street View zamazane, podobnie jak tablice rejestracyjne uchwyconych na fotografiach samochodów.

Street View jak włączyć android?

Z funkcji Street View można skorzystać również na telefonie komórkowym wyposażonym w tę aplikację. Wystarczy wyszukać dane miejsce – w lewym dolnym rogu mapy, nad informacjami, znajdzie się niewielka fotografia tej lokalizacji. Wystarczy dotknąć jej palcem, by uruchomiona została funkcja poglądu. Przesuwając palcem, można rozejrzeć się dookoła. Można również dotknąć miejsce na mapie i je przytrzymać – wówczas pokaże się w tym miejscu pinezka i zostanie nam udostępniona opcja Street View. Jest to przydatne, gdy znamy lokalizację, ale nie znamy dokładnego adresu. Znajdując się na ulicy, zobaczymy na ekranie nałożone na zdjęcia drogi błękitne linie – przesuwając po nich palcami, możemy poruszać się w przód i w tył. Jeśli naciśniemy na ikonę kompasu, będziemy mogli obracać obrazem, poruszając swoim telefonem. Ta opcja dostępna jest tylko wtedy, gdy smartfon ma wbudowany żyroskop.

Udostępnij