W jaki sposób usunąć konto na Twitterze?

w jaki sposob usunac konto na twitterze

Jest wiele powodów dla których można chcieć usunąć konto na platformie społecznościowej. Dla jednych będzie to zaprzestanie użytkowania danej aplikacji a dla innych najzwyklejsza chęć usunięcia swoich danych z witryny. Niezależnie od powodu, trzeba przystąpić do działania i poczynić kroki, aby pozbyć się swojego konta.

Twitter – jak usunąć konto?

Operacja usuwania konta z komputerów osobistych nie należy do najtrudniejszych, wymaga jedynie poświęcenia chwili i zastosowania następujących kroków:

  1. Wchodzimy na przeglądarkę internetową zainstalowaną na swoim komputerze i logujemy się na niej do swojego konta na Twitterze.
  2. Kiedy uda nam się poprawnie zalogować w prawym górnym rogu klikamy ikonę paska narzędzi i po jego rozwinięciu wybieramy opcję Ustawienia i prywatność.
  3. Udajemy się do zakładki konto, która powinna widnieć na samej górze.
  4. Następnie klikamy opcję Dezaktywuj konto. Zakładka ta znajduję się na samym dole.
  5. Zaraz po poprzedniej operacji Twitter wyświetli nam panel dezaktywacji i poinformuje nas o potwierdzeniu tego procesu oraz o fakcie, że proces dezaktywowania zostanie przerwany, jeżeli w ciągu następnych 30 dni zalogujemy się do naszego konta.
  6. Wystarczy kliknąć opcję Dezaktywuj” i nasze konto zostało poprawnie usunięte z serwisu Twitter, po wpisaniu poprawnego hasła, którym logowaliśmy się do aplikacji.

Należy pamiętać jednak, że aby ten proces przebiegł poprawnie nie wolno zalogować się do konta w przeciągu 30 dni, ponieważ aplikacja potraktuje to jako próbę przywrócenia konta i cały proces trzeba będzie powtarzać od początku.

Jak usunąć konto na Twitterze przez telefon?

Sprawa z urządzeniami mobilnymi ma się nieco inaczej ze względu na to, że prawdopodobnie mamy na nich Twittera w formie aplikacji zainstalowanej w telefonie. A sprawę komplikować może fakt, że przy starszych modelach system mógł aktualizować się do pewnego momentu, a następnie nasz smartfon przestał być wspierany, a co za tym idzie aplikacja nie mogła się aktualizować poprawnie.

Zobacz również: Jak usunąć konto na Facebook’u?

Oto kroki jak usunąć konto z Twittera na urządzeniu mobilnym:

  1. Jeżeli mamy nieco starszy telefon aplikacja może wyświetlać po odpaleniu powiadomienia, że na tym systemie nie jest już dłużej wspierana lub nie może się zaktualizować z powodu starszej wersji omawianego systemu. Dlaczego jest to problemem? Ponieważ Twitter w starszych wersjach nie posiadał opcji usuwania konta na telefonach. W takim wypadku możemy spróbować usunąć konto z zainstalowanej przeglądarki na naszym urządzeniu. Kroki są takie same jak podczas usuwania z komputera. Jednak należy dodać, że może być to dość nie wygodny sposób ze względu na gorsze działanie aplikacji w przeglądarce. Dlatego zalecane jest wykonanie tej akcji na komputerze.
  2. Jeżeli na naszym smartfonie Twitter posiada opcję usuwania konta droga postępowania jest taka sama jak na komputerach osobistych, ponieważ aplikacja używa tych samych opcji.

Nie ma znaczenia również jaki system operacyjny posiadamy na telefonie zarówno w przypadku Androida, jak i IOS-a wszystkie kroki przeprowadza się tak samo.

Udostępnij