Adres rozliczeniowy Steam – co to jest?

adres rozliczeniowy steam co to jest

Adres rozliczeniowy Steam – co to jest?

Steam to aktualnie jedna z największych platform gier, jaka znajdują się na rynku internetowym. Na platformie użytkownik może dokonać zakupu gier, często w korzystnych cenach. Dokonując płatności kartą kredytową, w panelu klienta należy podać kilka informacji, takich jak numer karty, data ważności, właściciel oraz adres rozliczeniowy. To ostatnie często budzi wiele wątpliwości. Czym więc w praktyce jest adres rozliczeniowy Steam i jak należy go wypełnić?

Co to jest adres rozliczeniowy Steam?

Formy płatności Steam są dostosowane do płatności międzynarodowych. Informacje rozliczeniowe Steam są więc takie, jakie wymagane są w amerykańskich bankach. W nich właśnie funkcjonuje coś takiego jak adres rozliczeniowy. Jest to jedna z podstawowych danych karty tak jak data ważności lub kod CVC. System wysyła potwierdzenia płatności mailem. Adres rozliczeniowy Steam nie oznacza więc, że jakiekolwiek dokumenty zostaną przesłane na wskazany adres.

Zobacz również: Płatność PayPal – jak to działa i co to jest PayPal

Informacja związana z adresem rozliczeniowym jest więc potrzebna do weryfikacji autentyczności karty i jej właściciela. Należy zatem mieć na uwadze, że jeśli podane zostaną nieprawidłowe dane, płatność może nie zostać zaakceptowana. Weryfikacja nie jest jednak na tyle skrupulatna, aby szczegółowo walidować tego typu informacje.

Adres rozliczeniowy karty – co należy wpisać?

Adres rozliczeniowy należy traktować jako adres zamieszkania lub adres, na który należy wysyłać korespondencję. Platforma nie będzie weryfikować, czy jest on w jakikolwiek sposób związany z użytkownikiem, ponieważ realnie nie ma takiej możliwości. Adres musi być jednak poprawny pod względem formy.

Adres rozliczeniowy Steam należy wprowadzić zgodnie z wymaganym formatem: kraj, miasto, ulica, mieszkanie. W przeciwnym razie formularz płatności nie zostanie przesłany.

Niekiedy wątpliwości użytkowników budzi adres rozliczeniowy linijka 2. Jest to pole dodatkowe, możliwe do uzupełnienia, jeśli adres w całości nie zmieścił się w poprzednich linijkach i wymaga doprecyzowania lub dodatkowego wyjaśnienia. Linijka ta nie jest jednak obowiązkowa do wypełnienia.

Zobacz również: Jaki program do mierzenia i pokazywania FPS w grach wybrać?

Formy płatności Steam – czy zawsze trzeba wprowadzać informacje?

Metody płatności Steam, tak jak w przypadku wielu innych platform, można zapisywać i korzystać wielokrotnie bez konieczności każdorazowego wprowadzania danych. Wystarczy zaznaczyć pole wyboru “Zapisz informacje o płatności“. Korzystając z takiej opcji, należy jednak upewnić się, że konto jest odpowiednio zabezpieczone, najlepiej za pomocą silnego hasła.

Zagraniczne platformy bardzo często wymagają od użytkowników informacji, których nie wymaga się podczas autoryzacji płatności w Polsce. To zazwyczaj prowadzi do dezorientacji użytkownika, a nawet obaw związanych z przekazaniem szczegółowych danych. Nie należy jednak obawiać się takich sytuacji, ponieważ wynikają one z zasad płatności obowiązujących w zagranicznych placówkach bankowych. Adres rozliczeniowy karty jest zatem po prostu adresem zamieszkania użytkownika.

Udostępnij