Jak zmienić dźwięk powiadomienia z Messengera?

jak zmienic dzwiek powiadomienia z messengera

Jak zmienic dzwiek messenger

Masz już dość tego wszystkim dobrze znanego, charakterystycznego dźwięku oznaczającego nadejście nowej wiadomości Facebookowym Messengerze? Jest to niezwykle popularna aplikacja, a ten sam dźwięk można usłyszeć w dowolnym miejscu publicznym, a także podczas spotkań z przyjaciółmi. Zobacz, jak zmienić dźwięk powiadomienia Messenger, a także jak zmienić dźwięk Messengera na własny i niepowtarzalny.

Zmiana dźwięku Messenger – zmieniamy dźwięk powiadomienia

Dźwięk wiadomości Facebook Messenger po pewnym czasie staje się nudny lub po prostu denerwujący. Wiele osób pozostawia go bez zmian, co powoduje, że można go usłyszeć praktycznie wszędzie. Na szczęście aplikacja Messenger pozwala zmienić dźwięk na dowolny dźwięk dostępny w telefonie lub całkowicie unikalny.

Możemy zmienić dźwięk przychodzącego komunikatora, a także edytować dzwonek połączenia (jeśli korzystamy z opcji rozmów głosowych w komunikatorze Messenger).

Jak zmienić dźwięk Messengera – wiadomości

Aby zmienić dźwięk messengera:

  • Włącz Messenger, przejdź do głównego ekranu aplikacji (lista wątków) i wybierz ikonę koła zębatego, którą znajdziesz w prawym górnym lub lewym górnym rogu.
  • Znajdziesz tutaj wszystkie dostępne opcje komunikatora. W kolejnym kroku przechodzisz do zakładki “Powiadomienia i dźwięki“, gdzie wyświetlane są ustawienia powiadamiania użytkownika o nowych wiadomościach lub połączeniach.
  • Aby zmienić ton wiadomości, dotknij opcji “Alert połączenia“. Pojawi się wówczas nowe okno z listą dźwięków powiadomień dostępnych w aplikacji. W ten sposób zmienisz swój dźwięk w Messenger na inny, proponowany przez twórców tego programu.

Brawo! Twój dzwonek powiadomień o wiadomościach został właśnie zmieniony!

Jak zmienić dźwięk Messenger – połączenia głosowe

Jeśli z kolei chcesz zmienić dźwięk połączeń głosowych z Facebook Messenger, wybierz go za pomocą opcji “Dzwonek bezpłatnego połączenia“. Znajdziesz tam listę dostępnych dźwięków, które są przeznaczone do wykorzystania przez użytkowników aplikacji.

Przesłuchaj każdej z dostępnych opcji, a następnie wybierz swoją ulubioną pozycję i znajdź swój nowy, oryginalny dźwięk połączenia głosowego.

Jak zmienić sygnał dzwonka z Messengera na własny?

Chcesz ustawić dźwięk, który pochodzi w wewnętrznej pamięci telefonu? Aby zmienić dźwięki powiadomień w Messengerze na własne należy postępować podobnie jak w przypadku powyższych instrukcji.

  • W pierwszej kolejności udaj się do ekranu głównego aplikacji Messenger, a następnie wejdź w opcje (ikona koła zębatego).
  • Wybierz, czy chcesz zmienić dźwięk wiadomości, czy połączenia głosowego, a następnie wybierz odpowiednią do tego celu opcję.
  • Ponownie pojawi się przed Tobą lista dostępnych dźwięków.
  • Aby wybrać swój własny, należy wcześniej go pobrać (np. na komputer lub na telefon. Koniecznym jest, aby wybrany przez Ciebie dźwięk lub piosenka były zapisane w formacie MP3, aby aplikacja mogła je przetworzyć.
  • Następnie konieczne jest przeniesienie dźwięku do pamięci wewnętrznej telefonu, do katalogu “dzwonki”. Dopiero wtedy, gdy dzwonek będzie znajdował się w tym katalogu, pojawi się również na liście dzwonków i będzie można go użyć jako dźwięk Messengera.

Po wykonaniu tych kroków, możesz cieszyć się brzmieniem swojej ulubionej muzyki!

Udostępnij