Jakie cechy powinien posiadać idealny smartfon?

jakie cechy powinien posiadac idealny smartfon

Obecnie wybór smartfonów na rynku jest naprawdę ogromny, jednak wielu użytkowników ma bardzo wysokie wymagania. Rzeczywiście mogłoby się wydawać, że zakup nowego telefonu w trzeciej dekadzie XXI wieku nie jest trudnym zadaniem. Pojawiające się innowacje i dopasowanie smartfona do indywidualnych potrzeb sprawiają jednak, że wybór jest dosyć trudny. Jakie cechy powinien posiadać idealny smartfon?

System operacyjny – dopasuj go do swoich potrzeb

Pierwszym aspektem, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie smartfona, jest odpowiedni system operacyjny. Dwa najpopularniejsze na rynku to oczywiście IOS i Android, jednak dostępne są także inne. Przykładowo system MIUI stworzony został specjalnie dla telefonów marki Xiaomi, na przykład modelu Xiaomi Redmi Note 11. Ten system operacyjny jest po prostu nakładką na Androida, a więc jego obsługa jest dosyć intuicyjna.

Osoby, które są przyzwyczajone do konkretnego systemu operacyjnego i danej marki smartfona, na przykład telefonu Apple, Samsunga, Huaweia, często pozostają przy swoim dotychczasowym wyborze. System operacyjny dodatkowo powinien być kompatybilny z innymi urządzeniami takimi jak smartfon lub laptop.

Czas pracy baterii to jeden z najważniejszych czynników

Telefony właściwie cały czas stają się coraz większe i bardziej wydajne, jednak nie zawsze przekłada się to na czas pracy baterii. W obecnych czasach wielu użytkownikom zależy na tym, aby ich smartfon działał dłużej niż 10-12 godzin, a zamiast tego funkcjonował całą dobę, a nawet dwa dni. Idealna pojemność akumulatora to więcej niż 5000 mAh, jednak wiele zależy od konkretnej pracy podzespołów. W przypadku iPhone’a system i podzespoły optymalizują zużycie baterii, a producent podaje szacowany czas jej pracy. Z kolei w przypadku innych marek smartfonów zwykle podawana jest tylko ilość mAh.

Aparat

Idealny aparat to taki, który składa się z kilku rodzajów, a więc szerokokątnego, panoramicznego, przedniego do selfie. Wszystko zależy jednak od indywidualnych potrzeb, ponieważ nie każdy lubi robić zdjęcia. W końcu niektórzy aparatu używają tylko sporadycznie lub po prostu do celów użytkowych. Obecnie coraz więcej smartfonów ma podwójny, potrójny lub poczwórny aparat tylni. Pojawiają się także różne funkcje w aparacie takie jak tryb portretowy, nocny, panoramiczny. Sporo osób nagrywa swoje relacje do mediów społecznościowych, tworzy filmy i zdjęcia.

Najwyższa jakość funkcji – NFC, wodoszczelność

W idealnym telefonie powinny pojawić się wysokiej jakości funkcji. Jedną z tych najpotrzebniejszych we współczesnym świecie jest NFC, które pozwala między innymi na płacenie smartfonem w sklepach. Do tego dochodzi wodoszczelność (która we flagowcach stała się już standardem), a także WiFi calling (szczególnie przydatne w miejscach ze słabym zasięgiem, ale też garażach, gęstej zabudowie, za granicą).

Dostępna pamięć RAM

Dodatkowo duże znaczenie ma ilość pamięci RAM, a także pamięci na dane. W ten sposób można spokojnie przechowywać na swoim smartfonie zdjęcia, pliki, filmy, aplikacje. Na koniec warto zaznaczyć, że idealny smartfon to taki, którego wyposażenie i funkcje są dopasowane do ceny. Chodzi o to, aby zwracać uwagę nie tylko na markę, ale także konkretne rozwiązania wykorzystane w danym modelu.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij