Jak dodać napisy do filmów na YouTube

jak dodac napisy do filmow na youtube

Filmy na YouTube są oglądane przez użytkowników serwisu na całym świecie, dlatego jeśli jesteś twórcą materiałów, zwiększaj ich zasięg odbioru. Tworząc filmik na YouTube w języku polskim, możesz dotrzeć do grona osób, władających naszym rodzimym językiem. Co z szerszą publicznością? Podobno napisy na YouTube można włączyć automatycznie, korzystając z opcji filmów YouTube.

Owszem. Takie, automatycznie dopasowane i generowane napisy nie prezentują jednak jakości, odpowiadającej zamysłowi Twojego filmu. Brak im kontekstu i idealnego dopasowania czasu wyświetlenia do długości tekstu. Jeśli chcesz mieć pewność, że napisy przy Twoim filmie YouTube będą wyświetlane prawidłowo, wykonaj je samodzielnie. To nic trudnego.

Napisy na YouTube – 2 niezawodne sposoby ich tworzenia

Aby dodać napisy do filmu na YouTube, możesz skorzystać z dwóch sposobów, dzięki którym Twój film zyska jeszcze więcej wyświetleń. Napisy, stworzone i dodane w ramach tych opcji będą doskonale dopasowane do rodzaju, długości filmiku i dokładnie odzwierciedlą kontekst Twojego przekazu. Warto poświęcić chwilę na ich przygotowanie, aby zaoferować oglądającym kompletny, profesjonalnie przygotowany materiał. Nie wymaga od Ciebie szczegółowej wiedzy z zakresu tworzenia i edycji filmów, oferując intuicyjną obsługę panelu oraz łatwość w dopasowaniu tekstu do sceny filmów.

Zobacz również: Stremowanie YouTube na żywo – czyli jak zrobić live na YouTube?

1. Dodaj napisy do filmiku YouTube w panelu

 1. Wejdź na swoje konto w YouTube.
 2. Musisz wybrać opcję “YouTube Studio“, po kliknięciu której wyświetli się lista Twoich publikacji w centralnym miejscu ekranu oraz lista opcji i ustawień, które mogą być pomocne w edycji filmików YouTube.
 3. Interesująca Cię w tej chwili lista mieści się po lewej stronie ekranu.
 4. Wśród dostępnych opcji wybierz poprzez kliknięcie zakładkę “Transkrypcje“, a następnie uruchom edycję konkretnego filmu poprzez klikniecie na jego ikonkę.
 5. Dokonaj wyboru automatycznego doboru języka do filmików potwierdź swój wybór.
 6. Przejdź do listy z lewej strony ekranu, w której znajdź “Inne funkcje“, gdzie wybierzesz opcję “Tłumaczenia i transkrypcje“.
 7. Już możesz zarządzać napisami.
 8. Dodaj nowe napisy na YouTube wybierając opcję językową oraz sposób przesłania napisów. W tym miejscu zwróć uwagę na napisy, tworzone bezpośrednio w serwisie.
 9. Dodaj napisy i dopasuj ich wyświetlanie na osi czasu, wyświetlanej by ułatwić Ci pracę.

2. Dodanie napisów do filmu YouTube z aplikacji zewnętrznej

Jeśli chcesz dodać napisy do filmików przy użyciu opcji tworzenia napisów w zewnętrznej aplikacji, zacznij od jej uruchomienia i wykonania niezbędnego pliku w czytelnym dla YouTube formacie.

 1. W celu dodania napisów z pliku zewnętrznego postępuj tak samo jak w powyższej instrukcji aż do momentu wyboru opcji sposobu przesłania napisów do filmu.
 2. W tym miejscu musisz wybrać przesłanie pliku z innej aplikacji.

Studio YouTube jest prostym w obsłudze, intuicyjnym narzędziem, dzięki któremu samodzielnie wykreujesz swoje dzieła przed szerszą publicznością. Testuj, baw się, rozwijaj dzięki możliwości samodzielnej konfiguracji filmików, zamieszczonych w YouTube.

Udostępnij