Stremowanie YouTube na żywo – czyli jak zrobić live na YouTube?

stremowanie youtube na zywo czyli jak zrobic live na youtube

Streamowanie na żywo na YouTube staje się coraz popularniejsze, dlatego coraz więcej osób chce wiedzieć, jak zrobić live na YT. YouTube to świetna platforma dla firm, graczy i streamerów, ponieważ umożliwia stworzenie i stworzenie swojej marki. Dla wielu internautów YouTube jest głównym źródłem rozrywki i informacji w internecie. Na YouTube można streamować na żywo za pomocą przeglądarki internetowej, urządzenia mobilnego lub kodera. Popularność serwisu wzrasta również dzięki transmisjom live.

Jak zacząć streamować? Jak nagrywać na YouTube? Odpowiadamy!

Jak włączyć transmisję na żywo na YouTube?

Transmisja na żywo na nowych kanałach YouTube jest dostępna dla wszystkich. YouTube to ogromna platforma, na której można znaleźć filmy dotyczące praktycznie każdej tematyki, dlatego jest to idealne miejsce, aby dzielić się interesującymi materiałami. Jak zatem możemy rozpocząć transmisje live?

  1. Najpierw musimy założyć swoje konto i aktywować prowadzenie transmisji na żywo. W tym celu trzeba wybrać kraj i wybrać preferowaną metodę dostawy dla kodu potwierdzenia i wprowadzić numer telefonu komórkowego.
  2. Następnie musimy wpisać otrzymany sześciocyfrowy kod weryfikacyjny, aby zweryfikować swoje konto.
  3. Jeżeli nasze konto jest już zweryfikowane i mamy dostęp do transmitowania na żywo, w opcjach kanału musimy wybrać opcję „Studio twórców”.
  4. Następnie klikamy opcję „Transmisja na żywo” i wciskamy przycisk „Rozpocznij transmisję na żywo”.
  5. Jeśli nie ma żadnych ograniczeń przesyłania transmisji na kanale, możemy streamować na YouTube za pomocą przeglądarki internetowej lub kodera strumieniowego.

Jeśli chcemy do streamów używać urządzenia mobilnego, musimy zmierzyć się z dodatkową przeszkodą – kanał musi mieć co najmniej 1000 subskrybentów.

Transmisja za pośrednictwem urządzenia mobilnego

YouTube umożliwia transmitowanie z poziomu urządzeń mobilnych (np. telefonów). Mobilne transmisje na żywo są idealne do natychmiastowego zaangażowania publiczności i przeprowadzania dynamicznych streamów. Niestety, aby to zrobić, musimy prowadzić swój kanał od pewnego czasu. Tylko kanały mające co najmniej 1000 subskrybentów mogą transmitować na żywo urządzenia mobilnego.

Jednak po przekroczeniu progu subskrypcji transmisje strumieniowe na żywo z YouTube z urządzenia mobilnego jest całkiem proste.

  1. Najpierw trzeba pobrać aplikację YouTube ze sklepu App Store (iOS) lub Google Play (Android).
  2. Otwórz aplikację i zgodzić się na wszystkie uprawnienia dostępu wymagane do transmisji na żywo (kamera, mikrofon, zdjęcia, pamięć).
  3. Następnie możemy rozpocząć transmisję.
  4. W tym celu możemy wybrać przesyłanie strumieniowe z aparatu w telefonie (ikona aparatu) lub z tego, co jest na ekranie (ikona telefonu).
  5. Następnie możemy ustawić tytuł swojej transmisji i dodać opis, włączyć czat na żywo, ustawić limit wieku, dostosować ustawienia prywatności i (opcjonalnie) zaplanować transmisję na żywo na późniejszy czas.

Możemy także zrobić lub dodać zdjęcie do miniatury transmisji. Następnym krokiem jest już samo prowadzenie transmisji i udostępnianie interesującego contentu.

Udostępnij