Jak utworzyć grupę na Messengerze?

jak utworzyc grupe na messengerze

Jak utworzyć grupę na Messengerze – 2022?

Messenger, aplikacja, z której korzystają miliony ludzi na całym świecie. Jest to komunikator wewnętrzny platformy Facebook, który doczekał się własnej aplikacji i który często jest wykorzystywany również przez osoby, które nie korzystają z Facebooka. Posiada on wiele różnych opcji, takich jak możliwość załączenia zdjęcia, plików, czy emotek. Co jednak zrobić gdy chcesz wysłać tę samą wiadomość do kilku osób albo porozmawiać grupowo? Sprawdź, jak zrobić konwersację grupową za pomocą aplikacji Messenger i jak utworzyć grupę na Messengerze!

Jak stworzyć grupę na Messengerze? Jak można wykorzystać opcje tworzenia grupy na messengerze?

Jak utworzyć grupę na Messengerze? Możliwość tworzenia czatu grupowego na Messengerze jest jedną z najprzydatniejszych możliwości tej aplikacji. Chcesz popisać z kilkoma osobami? Masz do przygotowania projekt grupowy i potrzebujesz miejsca na dyskusję? A może chcesz dogadać ze znajomymi szczegóły prezentu urodzinowego ważnej dla Was osoby? Wszystkie te rzeczy i wiele innych zrobisz wykorzystując możliwość tworzenia grupowych konwersacji.

Zobacz również: Jak odzyskać usunięte wiadomości z Messengera?

Aplikacja niedawno przeszła znaczne zmiany interfejsu i na pierwszy rzut oka jest jednak dość skomplikowana, co powoduje, że może Ci być trudno znaleźć odpowiednią opcję i poprawnie z niej skorzystać. Dlatego też, sprawdź jak utworzyć grupę na Messengerze 2022. Gdy grupa zostanie utworzona, możesz przystąpić to wspólnego czatowania.

Jak utworzyć grupę z wieloma osobami jednocześnie – krok po kroku w przeglądarce.

Jest to bardzo proste, ale może być trudno wpaść na to jak to zrobić. Jeśli masz problem ze znalezieniem opcji tworzenia grupy na Messengerze w przeglądarce internetowej to się nie przejmuj, bo jest dość nieoczywista.

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać jest znalezienie opcji „Stwórz nową wiadomość”.

 

tworzenie grupy na messenger
Jak utworzyć grupę na Messengerze?

Możesz to zrobić z menu po lewej stronie, lub na liście kontaktów po prawej. Następnie wyszukaj osoby, z którymi chcesz założyć grupę.

 

tworzenie grupy na facebook messenger
Jak utworzyć grupę na Messengerze?

Możesz w tym celu wykorzystać wyszukiwarkę. Po wybraniu wszystkich wystarczy, że napiszesz wiadomość. Grupa zostanie założona automatycznie.

Jak utworzyć konwersację grupową – krok po kroku w aplikacji mobilnej.

Jak utworzyć grupę na Messengerze w aplikacji mobilnej? Tworzenie grupy w aplikacji mobilnej jest trochę bardziej skomplikowane, ale bardziej intuicyjne. Podobnie jak w przypadku komputera, w pierwszej kolejności musisz znaleźć ikonę nowej wiadomości. Po kliknięciu jej zobaczysz przycisk „stwórz nową grupę” Jeśli go klikniesz, wybierzesz osoby z listy poniżej i zaakceptujesz to utworzysz nową grupę na Messengerze.

Funkcje dostępne w grupie na Messengerze.

Aplikacja Messenger niezależnie od platformy daje wiele możliwości. Zaczynając od pisania z dużą ilością osób jednocześnie, dodawanie pików, zmiany kolorów czy pseudonimów, a nawet prowadzenie grupowej konwersacji video. Dodatkowo użytkownicy mają do wyboru opcje personalizacji, takie jak nadanie nazwę grupy, zmiana dźwięków powiadomień, zmiana zdjęcia grupy, zmiana głównej emotki czy kolorystyki czatu.

Jak zarządzać grupą? Konfiguracja grupy

Zastanawiasz się jak dołączyć do grupy na Messengerze? A może jesteś jej administratorem i nie wiesz jak kogoś dodać? Grupa Messenger daje dużo możliwości, ale trzeba umieć z nich odpowiednio skorzystać.

Jako administrator utworzonej grupy na messengerze możesz dodawać członków do rozmowy lub ich usuwać. Możesz też zmieniać ich nicki, ustawić zdjęcie grupy, zmienić kolory, czy nawet uczynić inne osoby administratorami. Chcesz utworzyć rozmowę grupową? Kluczowa rolą administratora jest jednak dodawanie członków oraz dbanie o przestrzeganie regulaminu grupy. Administratorem zostaje osoba, która utworzyła konwersacje grupową, ale możesz tę opcję przekazać komuś innemu. Facebook po dziś dzień cieszy się ogromną popularnością – dlatego warto wiedzieć, jak utworzyć grupę na messengerze i jak nią zarządzać.

Udostępnij