Konwerter YT: mp3 z YouTube muzyka – przetwornik mp3

konwerter yt mp3 z youtube muzyka przetwornik mp3

Kiedy Ci się przyda konwerter Youtube na MP3?

Muzyka z Youtuba to w ostatnich latach jednym z głównych źródeł do słuchania przebojów. Całe playlisty przypominają dawne albumy, a najlepsze hity można od ręki odsłuchać pojedynczo. A co zrobić, gdy muzyka z YT nie wystarczy i chcesz zmienić jej format? Przeczytaj o tym, jak użyć przetwornika YT – mp3.

Youtube wypiera płyty

Teoretycznie muzyka z Youtube nie powinna cieszyć się powodzeniem. Jej jakość jest dość niska,a siedzenie przed ekranem po to, by posłuchać muzyki, wydaje się mało intuicyjnie. Wygrywa jednak praktycznością i dużym wyborem. Na Youtube można znaleźć całe playlisty, piosenki dla dzieci, audiobooki czy hity. To sprawia, że każdy utwór jest zawsze pod ręką i nie trzeba już szukać płyt czy ściągać piosenek. Podczas pracy przy komputerze pozwala to słuchać dowolnej muzyki z Youtube bez żadnych ograniczeń czasowych. Playlisty, audiobooki czy nagrane płyty mogą mieć nawet kilka godzin długości, więc nie trzeba ciągle zmieniać muzyki.

Kiedy lepiej przełożyć muzykę z Youtube na MP3?

Są jednak takie sytuacje, w których muzyka z Youtube to za mało. Noszenie laptopa po domu jest niepraktyczne, gdy np. gotujemy czy sprzątamy. Poza tym muzyka z YT na telefonie wyłącza się, gdy gaśnie ekran, a więc w praktyce nie można jej puścić w tle, robiąc inne rzeczy. Wreszcie kiepska jakość muzyki na samym Youtube, w połączeniu z głośniczkami telefonu czy laptopa sprawia, że już po krótkim czasie mogą boleć uszy. W tych sytuacjach przyda się przetwornik mp3-YT.

Jak działa konwerter YT?

Dzięki konwerterowi YT jest możliwa zamiana formatu muzyki z  pliku YouTube na MP3. Ten drugi format możesz ściągnąć i zapisać na swoim komputerze czy telefonie, a następnie odtworzyć za pomocą każdego z popularnych programów muzycznych. Dzięki YT konwerterowi muzykę możesz też przenieść później z komputera na MP3 lub nagrać sobie na płytę i puszczać w samochodzie. Wówczas łatwiej będzie Ci jej słuchać np. w kuchni czy w czasie jazdy i to w jakości, która jest łagodniejsza dla uszu, niż muzyka z YouTube.

Converter YT – MP3 krok po kroku

Aby przenieść muzykę z YouTube na MP3 wystarczy zainstalować specjalny program lub użyć takiego on-line. Ten pierwszy będzie bardziej praktyczny, jeśli z YT na MP3 przenosisz bardzo dużo utworów. Gdy chcesz zapisać tylko jeden audiobook lub piosenkę, wystarczy program on-line. Zasada działania jest zazwyczaj bardzo prosta i wygląda tak w przypadku większości konwerterów Youtube-MP3:

  • wklei w specjalne pole link do piosenki,
  • wybierz jakość, jaką ma mieć plik wyjściowy po konwersji YT-MP3,
  • po przekonwertowaniu ściągnij plik na dysk.

Jakie są alternatywy?

Choć konwertery Youtube-MP3 są na rynku od ponad dekady, to wciąż najlepsze rozwiązanie, które znacznie ułatwia życie w wielu codziennych sytuacjach. Po ściągnięciu utwory z YouTube w MP3 są pozbawione reklam i możesz je odtwarzać również bez Internetu. Właściwie jedyną alternatywą, i to w ograniczonym zakresie, jest połączenie komputera czy telefonu za pomocą Bluetooth do wieży czy radia samochodowego. Utwory wówczas nie są jednak zapisane, a jedynie odtwarzane, przy założeniu, że masz dostęp do sieci.

Konwerter yt

Pobieranie muzyki czy filmów z YouTube, możliwe jest tylko za pośrednictwem specjalnie przeznaczonych do tego serwisów online lub aplikacji. Jeśli jednak, zdecydujemy się na wydzielenie ścieżki dźwiękowej mp3 z pobranego filmu, niezbędny okaże się konwerter YT.

W Internecie można znaleźć grono możliwości płatnych, lub takich które tylko na pozór są bezpłatne. Poniżej przedstawione zostały w pełni darmowe sposoby na pobieranie z yt, które nie powodują redukcji jakości plików dla użytkownika oraz są w pełni darmowe. W jednych z nich wystarczy pobrać plik w innych, aby otrzymać mp3 youtube skopiuj link, wklej i kliknij pobierz – zobaczysz, że to proste!

Youtube – mp3 – Downloader – czyli konwertor wbudowany w YouTube

Jeśli szukamy czegoś na YouTube tylko po to, by wykorzystać i pobrać dźwięk występujący w danym filmie, warto skorzystać z tej opcji w momencie, gdy decydujemy się na pobranie pliku w formie mp3. Będzie do tego niezbędny jeden z darmowych programów YouTube Downloader 4.6.1094, dzięki któremu bez problemu ściągniemy bezpłatnie pliki mp3 z YT, za pośrednictwem polskiego serwera Komputer Świat.

Dla przykładu dla YouTube mp3, można skorzystać z konwertera YouTube i wybrać tylko i wyłącznie plik wyjściowy mp3(YT), następnie zapisać go w folderze na swoim komputerze.

Konwerter mp3 z plików zapisanych w przeszłości

W 100% pewny i bezpłatny jako konwerter YouTube może okazać się VLC Media Player. Jest to darmowy kombajn multimedialny, doskonały do odtwarzania muzyki i filmów ale nie tylko. Ten YouTube downloader można bezpłatnie ściągnąć z serwera dewelopera. Istotne jest, aby skorzystać z wersji programu, dostosowanej do wersji Windowsa, jaką posiadamy w naszym komputerze (najczęściej jest to Windows 10 64 bit).

Jeśli jednak chcemy zdecydować się tylko na ściągnięcie ścieżki dźwiękowej w formie mp3, to musimy jedynie wejść w Plik/konwertuj/zapisz.

Wówczas wybieramy miejsce pliku, który jest przeznaczony do konwertowania, oraz miejsce w którym chcemy go zapisać wyjściowo w formie pliku mp3 mp4. Dzięki użyciu tego konwertera YouTube nie tylko wyizolujemy dźwięk, ale również pozwoli nam to, na wybranie różnych formatów video. Wśród których znajduje się nie tylko najpopularniejsze mp3, ale również MP4, FLAC lub OGG.

Jak można zauważyć, nie musimy płacić za używanie konwertera YT. Nie musi on również zajmować znacznej ilości przestrzeni na naszym dysku twardym. Konwerter YouTube w postaci programu VLC zajmuje jedynie 200MB oraz nie posiada zbyt wysokich wymagań co do sprzętu, na którym ma być zainstalowany.

Warto pamiętać, że YouTube udostępnia muzykę i filmy, tylko i wyłącznie na ściśle określonych warunkach licencyjnych. Należy o nich nie zapominać, mając na uwadze przepisy polskiego prawa, dotyczące udostępniania i kopiowania treści w internecie.

Kolejny YouTube konwerter, czyli co to jest Flvto?

Jest to witryna na której wystarczy podać adres url filmy z YouTube. Ten you tube dowlander gwarantuje najlepsze rozwiązania dotyczące konwertowania plików audio oraz video do formatu MP3 i MP4 HD, udostępnionych w serwisie YouTube. Używają plików, które są najwyższej jakości w celu uzyskania końcowych plików YouTube MP3.

Systemy na których działa konwerter mp3

Można go używać na każdym systemie operacyjnym. Producent postarał się, by każdy zainteresowany konwertowaniem YouTube na MP3 oraz na inne zbliżone formaty, był w zadowolony z korzystania z usługi. Program Youtube downloader działa nie tylko na Windows, ale również na Linuks i MacOS.

Udostępnij