Płatność PayPal jak to działa – PayPal co to jest?

platnosc paypal jak to dziala paypal co to jest

Wiele osób zastanawia się nad tym, co to jest PayPal, jak działa i na czym konkretnie polega. Przede wszystkim warto wiedzieć, że nie należy się tej jakże popularnej usługi finansowej obawiać – PayPal nie jest bowiem niczym innym aniżeli elektronicznym portfelem.

Założenie konta PayPal jest niezwykle proste, a przechowywane tam pieniądze – bezpieczne. Nie trzeba się więc obawiać, że mogą zostać w jakiś sposób skradzione – zarówno zgromadzone tam środki, jak i podpięte karty płatnicze są odpowiednio zabezpieczone.

Zobacz również: Adres rozliczeniowy Steam – co to jest?

Co to płatność PayPal? Jak płacić PayPalem?

Płatności PayPal odbywają się w bardzo prosty sposób. Podczas realizacji płatności elektronicznych możemy wybrać, czy chcemy posługiwać się pieniędzmi, które dostępne są na naszym koncie PayPal, czy jednak wolimy skorzystać z podpiętej karty i w szybki, prosty sposób zapłacić za jej pomocą.

Dzięki temu nie musimy ręcznie wpisywać danych z naszej karty – wystarczy, że po prostu wybierzemy płatność PayPal, a środki za dany produkt lub usługę zostaną automatycznie pobrane z naszego konta bankowego.

Jeśli posiadamy kilka kart, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać do swojego konta PayPal wszystkie. Możemy również wybrać, która z nich ma być domyślnie używana.

Jeśli jednak wolimy nie podpinać do konta PayPal swoich kart płatniczych, oczywiście nie mamy takiego obowiązku. Zakładanie konta PayPal bez karty kredytowej wygląda w identyczny sposób. Płacenie za pomocą konta bez podpiętej karty jest oczywiście możliwe – należy jednak wcześniej zasilić swoje konto, wykonując na nie przelew środków.

Okazuje się więc, że konto PayPal przypomina zwykłe konto bankowe, jest nie tylko bezpłatne, ale również pozwala na obsługę aż 25 walut, obsługując tym samym płatności w ponad 200 różnych krajach. Usługa ta zyskała tak niezwykłą popularność głównie dzięki bezpieczeństwu oraz prostocie.

Transakcje odbywające się za pomocą PayPal są bardzo szybkie w realizacji i nie tylko umożliwiają wysyłanie pieniędzy innym osobom lub płacenie za produkty czy usługi, ale również otrzymywanie wpłat od innych – nawet, jeśli ci nie posiadają swojego konta PayPal.

Gdzie można płacić PayPal? PayPal w Polsce

Chociaż wydawać by się mogło, że jest to usługa popularna głównie na zachodzie, to jednak płatność kartą PayPal możliwa jest praktycznie na całym świecie. Płacić możemy za usługi czy produkty elektroniczne, takie jak abonamenty czy gry, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonywać również przelewy pomiędzy prywatnymi osobami.

W przypadku pomyłki lub nieprawidłowości, które mogą wystąpić podczas procesu zakupu używając karty PayPal – serwis stworzony przez Elona Muska pomoże nam w odzyskaniu utraconych pieniędzy. Z racji, że bezpieczeństwo jest niezwykle ważne dla serwisu – oszustwa za pomocą tej usługi zdarzają się niezwykle rzadko. Nie musimy się więc obawiać tego, że ktoś wykradnie dane na temat naszej karty lub pobierze jakąś kwotę z konta bez naszej wiedzy. Z tego właśnie powodu PayPal może pochwalić się tak ogromną ilością zwolenników.

Udostępnij