Najlepszy program do faktur – jak go znaleźć?

najlepszy program do faktur jak go znalezc

Wystawianie faktur na przestrzeni lat mocno się zmieniło. Kiedyś używano do tego specjalnych programów instalowanych bezpośrednio na komputerze. Dziś jednak zostały one wyparte przez strony internetowe o podobnym działaniu. Jaki program do wystawiania faktur wybrać? Czy korzystanie z nich jest drogie?

Aby uniknąć problemów z nazewnictwem, na potrzeby tego artykułu pozostaniemy przy nazwie “program do faktur” zamiast “witryna internetowa”.

Wystawianie faktur online – dlaczego jest wygodniejsze?

W dzisiejszych czasach praktycznie w ogóle nie używa się aplikacji instalowanych na komputerze. Dlaczego proces wystawiania faktur jest znacznie wygodniejszy w formie online? Oto kilka przykładów:

 • Łatwa synchronizacja danych
 • Zwiększone bezpieczeństwo
 • Brak ograniczeń sprzętowych

Łatwa synchronizacja danych

Możesz zacząć wystawiać fakturę za pomocą komputera stacjonarnego, a dokończyć na swoim telefonie komórkowym. Wszystko za sprawą automatycznej synchronizacji danych – wystarczy zalogować się na swoje konto.

Zwiększone bezpieczeństwo

Kiedyś awaria aplikacji lub komputera wiązała się z bezpowrotną utratą danych. W przypadku programów Internetowych nie ma o tym mowy – wszystko jest zapisywane w chmurze. Wystawiaj faktury online, a nigdy nie zgubisz ważnych dla Ciebie informacji.

Brak ograniczeń sprzętowych

Programy webowe nie obciążają urządzeń w takim stopniu, jak klasyczne aplikacje. Nie posiadasz komputera o dużej mocy obliczeniowej? Teraz to nie problem. Wystawiaj faktury online w szybkim tempie i nie przejmuj się nagłym przerwaniem działania programu.

Program do wystawiania faktur – na co należy zwrócić uwagę?

Istnieje kilka czynników, na które powinieneś zwrócić uwagę. Przede wszystkim bezpieczeństwo danych: jeśli program nie posiada dobrej renomy i jest tak zwanym “no name’m”, to radzilibyśmy zachować ostrożność podczas udostępniania osobistych informacji.

Drugą istotną sprawą jest łatwość programu w obsłudze. Wystawić fakturę powinieneś móc nie tylko Ty, ale także osoby kompletnie niezaznajomione z komputerami. Jeśli podołają sobie z tym zadaniem – gratulacje, wybrany przez Ciebie program jest wygodny i intuicyjny.

Program do wystawiania faktur – Jakie dodatkowe funkcje są przydatne?

Na końcu warto sprawdzić także dodatkowe funkcje. Zaliczyć do nich można:

 • Zarządzanie magazynem online
 • Generowanie deklaracji podatkowych
 • Gromadzenie dokumentów kosztowych
 • Wysyłanie faktur via mail
 • Pomoc w prowadzeniu ewidencji przychodów

Oprócz tego Twój program powinien obsługiwać wiele form dokumentów, takich jak na przykład:

 • Faktury VAT
 • Faktury cykliczne
 • Dokumenty magazynowe
 • Pozostałe dokumenty sprzedażowe

Warta uwagi jest również możliwość wystawiania faktur końcowych, faktur eksportowych oraz faktur zaliczkowych.

Jaki jest najlepszy program do faktur?

Pod swoją lupę wzięliśmy kilka programów do wystawiania faktur VAT.

Zaczęliśmy od popularnego serwisu faktura.pl. Jest to bardzo dobra pozycja, której warto dać szansę. Ciężko znaleźć jakiekolwiek większe mankamenty – jest to po prostu program do fakturowania, który powinien sprostać wymaganiom każdego.

Następnie przyjrzeliśmy się aplikacjom typu Taxeon, Comarch ERP oraz wFirma.pl. W ich przypadku natknęliśmy się na kilka nieścisłości (zbyt wysokie koszty abonamentów, niewygodne sterowanie serwisem), jednak można przymknąć na nie oko. Są to programy, których nie należy przekreślać już na starcie.

Udało nam się znaleźć również zupełnego faworyta (z którego często osobiście korzystamy). Jest nim FakturaXL.pl.

FakturaXL.pl – dlaczego ten program został naszym ulubieńcem?

Jest to po prostu wybór optymalny. Ceny są niewygórowane, a samych rodzajów abonamentów jest sporo. Mimo niskich kosztów użytkowania, możliwości tej aplikacji są duże – od prowadzenia uproszczonej księgowości, aż po zarządzanie całymi magazynami.

Jest to również łatwy w obsłudze program, z którym powinien poradzić sobie dosłownie każdy. Aplikacja jest ciągle wspierana przez twórców oraz udoskonalana, co jest dodatkowym atutem.

Wystawianie dokumentów jest oczywiście w pełni bezpieczne, a także pozbawione limitów – utworzysz tyle dokumentów, ile tylko potrzebujesz.

Podsumowując, zaletami FakturyXL są:

 • Niskie ceny abonamentów
 • Wysoka funkcjonalność programu
 • Bardzo prosta obsługa

Czy polecimy także aplikację instalowaną?

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz korzystać z programów do faktur online, polecamy Ci pakiet przedsiębiorcy.

Jest to naprawdę solidny program, który możesz pobrać na swój komputer całkowicie za darmo. Może okazać się on niezastąpionym pomocnikiem przy wystawianiu faktur.

Na start polecamy wersję “pakiet przedsiębiorcy faktura vat“, którą możesz pobrać tutaj.

Wystawianie faktur poprzez program – podsumowanie

Słowem zakończenia: programów do faktur jest bardzo dużo, tak więc uda Ci się znaleźć coś dla siebie.

Osobiście polecamy programy online, gdyż są one znacznie wygodniejsze niż konwencjonalne aplikacje. Za ich pomocą wystawić fakturę możesz szybko i praktycznie w każdym miejscu, bez jakichkolwiek ograniczeń.

Udostępnij