Jak założyć portfel kryptowalut na smartfonie? Podpowiadamy!

Jak założyć portfel kryptowalut na smartfonie? Podpowiadamy!

Z roku na rok kryptowaluty zyskują na popularności i znaczeniu. Czasy, kiedy była to szara strefa, już dawno minęły. Dziś to w dużej mierze usankcjonowany, prawnie regulowany rynek, gdzie wciąż można sporo zarobić! Jak założyć mobilny portfel kryptowalut, by móc reagować na zmiany na giełdzie z praktycznie dowolnego miejsca na świecie, nawet gdy będziesz z dala od komputera? 

Postaw na bezpieczny portfel kryptowalut!

Bezpieczeństwo ma znaczenie. Szacuje się, że tylko w 2022 roku skradziono cyfrowy kapitał, którego wartość była zbliżona aż do czterech miliardów dolarów! Warto więc wybrać taki portfel kryptowalut, który poza prostą, intuicyjną obsługą, będzie też kładł nacisk na zabezpieczenia. Wytypowaliśmy trzy platformy, którymi powinieneś się zainteresować – to Coinbase, Binance oraz Mycelium. 

Coinbase jest doskonałym wyborem dla początkujących inwestorów. Przemawia za nim prosty, intuicyjny interface oraz wsparcie dla wielu popularnych kryptowalut. Binance, choć jest bardziej skomplikowany, oferuje więcej funkcji dla doświadczonych użytkowników, w tym zaawansowane narzędzia analityczne. Mycelium jest portfelem kryptowalut skierowanym dla użytkowników, którzy cenią sobie prywatność i bezpieczeństwo.

Zakładanie portfela kryptowalut – co warto wiedzieć?

Rozwiązania mobilne mają to do siebie, że ich instalacja jest wręcz banalnie prosta. Wystarczy pobrać interesujący nas software z Google Play Store lub App Store od Apple. Warto dwa razy upewnić się, czy aplikacja to nie „podróbka” – wciąż zdarza się, że takie narzędzia przedostają się do oficjalnych sklepów z apkami.

Kolejne kroki – niezależnie od usługi, z jakiej postanowisz skorzystać – zwykle są praktycznie takie same:

  • podanie danych osobowych,
  • podanie adresu e-mail,
  • aktywacja konta,
  • przejście procesu weryfikacji (np. podesłanie zdjęcia dokumentu tożsamości). 

Dzięki zastosowaniu rozwiązań z pogranicza Sztucznej Inteligencji cały proces trwa zaledwie kilka minut. Bez względu na to, czy korzystamy z urządzenia pracującego pod kontrolą Androida, czy iOS, warto aktywować tryb weryfikacji dwuetapowej. To dodatkowy bufor bezpieczeństwa. Sporo użytecznych informacji o tym, jak założyć portfel kryptowalut znajdziesz na stronie: https://bitcoinpl.org/jak-zalozyc-portfel-kryptowalut

Jak jeszcze mogę zabezpieczyć mój wirtualny portfel kryptowalut?

Poza wspomnianą już weryfikacją dwuetapową warto wykonywać też cykliczne kopie zapasowe portfela – zwłaszcza gdy korzystamy z aplikacji mobilnej. Faktem jest, że smartfona można ukraść o wiele łatwiej, niż komputer stacjonarny. 

Co jeszcze wpływa na to, czy portfel kryptowalut jest bezpieczny? Hasło. Należy cyklicznie je zmieniać. Dobrze byłoby też unikać oczywistych kombinacji, np. swojego imienia i cyfr, które składają się na datę urodzenia. Na szczęście zdecydowana większość operatorów giełd blokuje takie połączenia i wręcz wymusza stosowanie znaków specjalnych, jak: !@#$%. 

Kupno i sprzedaż kryptowalut z poziomu aplikacji mobilnej

Po założeniu portfela i zasileniu konta możesz praktycznie od razu zacząć handlować kryptowalutami. Większość aplikacji wspiera tzw. waluty FIAT, czyli np. dolary amerykańskie, euro czy funty. Wybrane platformy, jak np. nasza rodzima Egera, która również ma swoją aplikację mobilną, pozwala na handel w złotówkach. 

Pamiętaj jednak, że handel kryptowalutami niesie ze sobą ryzyko. Ceny kryptowalut są bardzo zmienne, a ich wartość może gwałtownie wzrosnąć lub spaść. Dlatego zawsze zaleca się inwestowanie tylko tyle, ile jesteś gotów stracić.

Miej też na uwadze, że przed przystąpieniem do transakcji, jako inwestor,  powinieneś zdefiniować swoją strategię inwestycyjną. Określ, czy chcesz gromadzić kapitał w ujęciu długoterminowym (HODL), czy raczej interesują Cię tzw. shorty, czyli szybki zakup i równie szybka sprzedaż. 

Udostępnij