Black Friday 2023 – jak przygotować się do największych wyprzedaży?

Black Friday 2023

Czarny Piątek od wielu lat pozostaje najważniejszym wydarzeniem handlowym dla klientów i sprzedawców. To właśnie w Black Friday mają miejsce jedne z największych obniżek cen, rozpoczynając oficjalnie przedświąteczny okres zakupowy. Podpowiadamy, jak najlepiej przygotować się do wyprzedaży.

Jak narodził się Czarny Piątek?

Historia Black Friday nie jest do końca znana. Istnieje jednak wiele teorii, tłumaczących genezę amerykańskiego zwyczaju przedświątecznych obniżek cen. Zwyczaj narodził się w latach 60. XX wieku, jednak dopiero na początku kolejnego stulecia zyskał popularność także poza granicami Stanów Zjednoczonych. Tradycyjnie obchodzony jest w pierwszy piątek po Święcie Dziękczynienia.
W Ameryce dzień ten uchodzi za najbardziej dochodowy w roku. Przyjmuje się, że na zakupy wybiera się nawet 100 milionów obywateli USA.

Jak narodził się Black Friday? Pierwsze zapiski pochodzą z Filadelfii z 1961 roku. To właśnie wtedy jeden z policjantów miał użyć określenia Czarny Piątek, aby opisać tłum ludzi udających się na zakupy. Wielu historyków łączy jednocześnie święto zakupów z paradami organizowanymi na Święto Dziękczynienia. Sprzedawcy mieli bowiem organizować specjalne obniżki cen, aby przyciągnąć uczestników obchodów. Niezależnie jednak od swojej genezy, obecnie jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku handlowym.

Jak przygotować się do największych wyprzedaży?

Black Friday to dzień największych wyprzedaży. Niskie ceny zachęcają nas do wzmożonego kupowania. Jeśli jednak chcesz maksymalnie wykorzystać obniżki cen, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu. Jednym z najskuteczniejszych narzędzi pozostają praktyczne listy zakupów. Ciekawym pomysłem może okazać się pogrupowanie przedmiotów. Warto wyróżnić najpotrzebniejsze z nich oraz tzw. marzenia zakupowe. Na liście potrzeb mogą znaleźć się elementy wyposażenia do domu, ciepła kurtka zimowa dla dziecka lub buty na wiosnę. Są to przedmioty, które i tak przecież będziemy musieli kupić w najbliższym czasie.

Na liście marzeń możesz umieścić przedmioty, które chciałbyś/chciałabyś mieć, ale ich zakup nie jest konieczny. W Black Friday warto sprawdzić cenę naszych wymarzonych dodatków. Może okazać się, że najnowsze gadżety oraz markowe ubrania będą w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Czarny Piątek to także świetny moment na zakup prezentów świątecznych. Jeszcze przed wyjściem do sklepu zastanów się, jakich upominków szukasz. Jeśli masz problem z kompulsywnym kupowaniem, przed wyjściem z domu określ swój budżet. W ten sposób unikniesz nadmiernego wydawania pieniędzy.

Co warto kupić w Black Friday?

W Black Friday możesz liczyć na wyprzedaże w większości sklepów. Sprzedawcy decydują się na znaczne obniżki cen towarów i usług. Największą popularnością cieszą się jednak urządzenia elektroniczne oraz sprzęt AGD do domu, które znajdziesz na stronie: https://www.mediaexpert.pl/lp,black-friday. Dzień promocji to świetny moment na kupno nowego laptopa, telefonu oraz sprzętu biurowego.

Czarny Piątek to również świetna okazja dla osób planujących remont i wymianę wyposażenia domowego. Obniżki cen obejmują bowiem także sprzęt RTV i AGD. W sklepach znajdziemy pralki, lodówki, zmywarki, odkurzacze i telewizory w wyjątkowo niskich cenach. Jest to zatem najlepszy moment na wyposażenie np. nowego mieszkania.

Materiał sponsorowany.

Udostępnij