Hosting WordPress

Hosting WordPress

Hosting WordPress umożliwia dotarcie do nowych klientów poprzez szybsze wczytywanie strony. Sprawdź, jak dokładnie działa!

Hosting WordPress – szansa na optymalizację witryny

Od 2018 roku prędkość ładowania strony www stała się czynnikiem rankingowym Google. Oznacza to, że najpopularniejsza wyszukiwarka, z której na co dzień korzystają internauci, preferuje szybkie strony internetowe. Tren ten potwierdzają sami zainteresowani, którzy statystycznie opuszczają witrynę, jeśli ta ładuje się dłużej niż 3 sekundy. Tego typu strony tracą każdego dnia setki potencjalnych klientów, którzy – pomimo iż są zainteresowani ofertą – nie chcą tracić cennego czasu. Szybka strona www to lepsza ocena w Google oraz szansa na dotarcie do znacznie większej liczby klientów. Jest to jeden z elementów optymalizacji witryny. Proces ten składa się z wielu czynników, przy czym większość z nich wymaga sporej ilości czasu. Prędkość ładowania można natomiast poprawić niemalże od zaraz, korzystając z dedykowanych rozwiązań. Hosting WordPress to narzędzie, z którego mogą korzystać zarówno właściciele sklepów internetowych, jak i blogów czy witryn o charakterze informacyjnym. Coraz częściej sięgają po niego również zawodowi webdeveloperzy lub właściciele większych firm, którzy zarządzają kilkoma witrynami jednocześnie.

Dlaczego warto wybrać hosting WordPress?

Hosting www to jeden z ważniejszych elementów budowania funkcjonalnej, sprawnie działającej strony internetowej bądź e-sklepu. Bez niego nie jest możliwe prowadzenie efektywnej sprzedaży, zwłaszcza mając na uwadze fakt, iż klienci nie lubią długo ładujących się witryn. 3 sekundy – dokładnie tyle czasu daje stronie przeciętny internauta. Szybkość stała się więc synonimem wysokiej jakości i odpowiedniego podejścia do klienta. Zdają sobie z tego sprawę doświadczeni w e-commerce, którzy zauważają spadek obrotów. Obserwują również zwiększenie liczby porzuceń. Niemniej jednak z rozwiązania, jakim jest hosting WordPress korzystają także początkujący, którzy chcą budować swoją markę na rynku. Hosting WordPress umożliwia:

  • korzystanie z autoinstalatora, dzięki któremu można stworzyć nową stronę w kilka minut,
  • zakładanie kont pocztowych z adresem strony,
  • otrzymanie wsparcia technicznego,
  • ograniczenie ataków spamerskich,
  • łatwe wprowadzanie zmian w wyglądzie lub funkcjach witryny.

Warto zwrócić uwagę, że usługa pozwala nie tylko zwiększyć szybkość ładowania strony, lecz wpływa na sposób zarządzania witryną. Jest to bardzo istotny aspekt, zwłaszcza w kontekście wprowadzania ewentualnych zmian, które wpływają na poziom zadowolenia klienta. Hosting WordPress jest lepszy od zwykłego hostingu www, gdyż jest kompatybilny z tym właśnie CMS’em. Zapewnia nie tylko szybsze ładowanie, ale przede wszystkim bezpieczeństwo korzystania z witryny. Nie chodzi tu wyłącznie o ochronę danych osobowych, choć oczywiście ten aspekt również jest bardzo ważny, ale o zabezpieczenie strony na wypadek włamania. Odzyskanie danych z e-sklepu będzie zdecydowanie łatwiejsze. Hosting WordPress umożliwia także łatwe i bezpieczne korzystanie z różnego rodzaju dedykowanych wtyczek. Dzięki temu całość jest spójna, a poszczególne zadania realizowane są w znacznie krótszym czasie.

Nowoczesny biznes z wysokiej jakości hostingiem

Dlaczego wybór odpowiedniego hostingu dla swojej witryny jest tak istotną kwestią? Bez niego trudno mówić o wydajności, szybkości i dobrej pozycji strony www. Te czynniki są natomiast kluczowe w kontekście pozyskania oraz utrzymania klienta. Warto wziąć to pod uwagę, zwłaszcza że obecnie na rynku e-commerce obserwujemy przesycenie, i to w niemal każdej branży. Kluczem do sukcesu jest więc wpisanie się w potrzeby potencjalnych kupujących. Dobry hosting umożliwia także ograniczenie obowiązków związanych z zarządzaniem witryną do minimum. Kwestie techniczne często zabierają przedsiębiorcom sporo czasu, który mogliby poświęcić na przykład na rozwijanie firmy. Dlatego też warto korzystać z różnego rodzaju udogodnień, dzięki którym codzienna praca będzie nie tylko prostsza, ale i efektywniejsza. Co istotne, hosting dla witryny nie musi być drogi – dobre rozwiązania dostarczane są już za kilkadziesiąt złotych rocznie, a wybór konkretnego pakietu umożliwia dostosowanie go do swoich potrzeb.

Artykuł sponsorowany.

Udostępnij