Niestety aplikacja została zatrzymana – co zrobić?

niestety aplikacja zostala zatrzymana co zrobic

Próbujesz włączyć aplikację na telefonie z androidem a Twoim oczom ukazuje się komunikat: „Aplikacja została zatrzymana”. Oczywiście dzieje się to w najmniej spodziewanym momencie. Brzmi znajomo? Przeczytaj artykuł do końca i dowiedz się, jak sobie z tym radzić!

„Aplikacja została zatrzymana” – ustal kiedy pojawia się komunikat

Pierwsze co powinieneś ustalić to w jakich godzinach pojawia się komunikat i jakiej aplikacji dotyczy. Zazwyczaj błąd nie pojawia się przy korzystaniu z losowej aplikacji, tylko jednej, konkretnej. Zwróć uwagę, w którym momencie się pojawia. Dzieje się to podczas próby uruchomienia aplikacji czy dokonywania w niej konkretnej czynności? Gdy poznasz odpowiedzi na te pytania łatwiej będzie Ci uporać się z problemem w kolejnych krokach.

Ważne: jeśli błąd pojawia się zawsze w tym samym momencie najprawdopodobniej winna jest sama aplikacja, a właściwie programista, który ją tworzył. W tym przypadku to do twórców aplikacji należy zgłosić pojawiający się problem.

„Aplikacja została zatrzymana” – jak naprawić błąd?

1) Wystaw komentarz w Sklepie Play

Kiosk, z którego pobierasz aplikacje pozwala nie tylko na dokonywanie ocen aplikacji, ale również ich komentowanie. To świetny sposób, aby zwrócić uwagę twórcom aplikacji, że coś poszło nie tak. Pamiętaj, że im więcej szczegółów zawrzesz w sowim komentarzu tym programistom łatwiej będzie zrozumieć problem i w rezultacie go naprawić.

To też świetne miejsce, aby przekonać się czy inni użytkownicy aplikacji skarżą się na podobne problemy.

2) Wyczyść dane aplikacji

Gdy aplikacja chwilę po otwarciu zostaje zamknięta to znak, że telefon nie jest w stanie przyswoić informacji płynących z aplikacji. Rozwiązaniem jest usunięcie pamięci podręcznej.

Aby to zrobić należy wchodząc w Ustawienia -> Aplikacje wybrać kłopotliwą aplikację, wybrać pamięć i wyczyścić ją oraz wszystkie dane.

Gdy to zrobisz włącz aplikację jeszcze raz, aby upewnić się, że już wszystko działa poprawnie.

3) Przywróć ustawienia fabryczne w telefonie

Jeżeli żadna z powyższych metod nie działa to znak, że najprawdopodobniej wyłączyliśmy lub usunęliśmy z telefonu coś, co jest niezbędne do poprawnego działania aplikacji. W takich przypadkach konieczny jest powrót do ustawień fabrycznych. Zanim zdecydujesz się trwale usunąć wszystkie dane pamiętaj o zapisaniu ważnych plików, zdjęć i filmów na innym urządzeniu, aby nie utracić ich podczas resetu telefonu.

Mimo, że opcja powrotu do ustawień fabrycznych może znajdować się w nieco innym miejscu w zależności od marki i modelu telefonu, to standardowo wystarczy przejść ścieżkę:

  1. Ustawienia
  2. Kopia zapasowa i resetowanie
  3. Ustawienia fabryczne
  4. Resetuj telefon

Po tej czynności wszystkie dane z telefonu zostaną usunięte a wszystkie ustawienia wrócą do konfiguracji, w jakiej znajdowały się w momencie pierwszej aktywacji telefonu. Teraz wystarczy tylko włączyć urządzenie, na nowo je skonfigurować, zainstalować potrzebne aplikacje i upewnić się, że ta problematyczna również już działa jak należy.

Udostępnij