Jak zablokować i odblokować zablokowany numer telefonu?

jak zablokowac i odblokowac zablokowany numer telefonu

Jak zablokować numer telefonu? Połączenie z wybranym numerem jest obecnie zablokowane

Każdy z nas borykał się kiedyś z niechcianymi telefonami – połączenia przychodzące z reklamami czy nowymi ofertami bankowymi są na porządku dziennym. Zdarza się również tak, że nie chcemy rozmawiać z konkretną osobą prywatną.

Gdy samo odrzucanie połączeń czy usuwanie zapełnionej skrzynki z wiadomościami zaczyna być już męczące – wtedy warto rozważyć zablokowanie numeru. W sytuacji, gdy połączenie z wybranym numerem jest zablokowane, dostajemy tylko informacje o próbie połączenia. Nie pojawia się ono w spisie połączeń, tak samo jak SMS-y nie pojawiają się w skrzynce odbiorczej. Istotne jest również to, że zablokowane numery „łapie poczta” więc nie mają świadomości o blokadzie. Gdy zablokujesz czyiś numer telefonu, przy próbie połączenia otrzyma on komunikat taki sam, jak gdy wybierany numer jest poza zasięgiem sieci.

Zobacz również: Jak sprawdzić hasło do WiFi na telefonie z androidem

Jak zablokować połączenia przychodzące u operatora? Czy jest to możliwe?

Polscy operatorzy umożliwiają blokowanie numeru (nawet z innej sieci) za pomocą ogólnodostępnych kodów.

 1. Play:

 • Aktywacja usługi: 111114*1#
 • Dezaktywacja usługi: 111114*2#
 • Sprawdzenie statusu: 111114*3#
 • Opis usługi: 111114*4#
 1. Plus:

 • Tu możemy zablokować numer poprzez aplikacje Plus Online. Aplikacja umożliwia nam zablokowanie kilku numerów naraz.
 1. Nju mobile:

 • Blokowanie numeru następuje poprzez wysłanie bezpłatnego SMS-a o treści AKT BPA pod numer 8087. Jeśli chcemy odblokować, wysyłamy pod ten sam numer treść REZ BPA
 1. Orange:

 • Pierwsza opcja to wysłanie SMS-a tak jak w przypadku Nju mobile.
 • Druga natomiast poprzez wpisanie kodu 11071# , alternatywnie możesz też spróbować poprzez pocztę głosową

Numer możemy również zablokować poprzez wybranie odpowiedniej funkcji w telefonie. Jak zablokować numer w telefonie? Obecnie telefony mają różne systemy operacyjne. Od danego systemu operacyjnego zależy gdzie, znajdziemy funkcje umożliwiająca blokowanie numeru. Nie pamiętasz dokładnego numeru, który chcesz zablokować? Zerknij do historii połączeń.

Zobacz również: Kto dzwonił, czyli jak sprawdzić, czyj to numer telefonu komórkowego?

Jak zablokować numer w Androidzie?

Zablokowanie niezależnie od producenta na tym systemie operacyjnym jest podobne (nie będzie Ci potrzebny kod puk ani pin do karty sim). Dodatkowo w Google Play możemy znaleźć aplikacje umożliwiające nam blokowanie np. Blokowanie numeru – Calls Blacklist.

Aby zablokować numer należy:

 1. Wejść w listę połączeń.
 2. Wyszukać numer, który chcemy zablokować.
 3. Wejść w edycje danego numeru.
 4. W edycji kliknąć „Blokuj kontakt” lub „Zablokuj numer” – nazwa może się różnić od modelu.

Jak odblokować zablokowany numer?

Odblokowanie numeru polega na znalezieniu w ustawieniach opcji: „Czarna lista” bądź  „Zablokowane numery” i cofnięciu całej procedury poprzez analogiczne postępowanie.

Jak zablokować numer na iPhonie?

Proces blokowanie na iOS jest podobny jak przy Androidzie. Tutaj również jest możliwość pobrania aplikacji, które nam pomogą przy blokowaniu.

Aby zablokować numer należy:

 1. Przejść do listy połączeń.
 2. Wyszukać interesujący nas numer.
 3. Wejść w informację o połączeniu.
 4. W panelu na dole znajduję się opcja „Blokuj tę osobę”.
 5. Po naciśnięciu, pojawi się komunikat – należy go nacisnąć.

Jeśli chcemy odblokować numer, trzeba udać się do ustawień. Następnie opcja telefon i tam szukamy opcji Blokowanie i identyfikacja połączeń. Usuwamy dany numer z listy. Dla wiadomości jest podobnie: ustawienia->wiadomości->blokowanie.

Zobacz również: Jak wyłączyć pocztę głosową w telefonie z Orange, Play, Plus, Tmobile

Podsumowując 

W przypadku, gdy jesteśmy nękani niepożądanymi telefonami (lub też chcemy pozbyć się numerów zastrzeżonych) zawsze możemy je zablokować. Pamiętajmy, że mamy kilka sposobów aby zablokować numery telefonu. Nie bójmy się tego, gdyż nawet jeśli zablokujemy kogoś nieumyślnie – zawsze możemy go odblokować. Powyżej przedstawiliśmy jak odblokować numery dodane do blokowanych. Zablokowany numer wykonuje do nas połączenia, a my dostajemy tylko powiadomienia. Pamiętaj, że osoba, która została zablokowana, nie będzie mogła wysłać Ci też wysyłać wiadomości SMS do momentu, aż zdecydujesz się ją odblokować.

Udostępnij