Słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe?

sluchawki bezprzewodowe czy przewodowe
Słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe?

Muzyka dla wielu z nas stanowi nieodłączny element każdego dnia. Nowinki techniczne pozwalają na słuchanie muzyki w lepszej jakości, dzięki czemu jej zwolenników stale przybywa. Często nie możemy pozwolić sobie na słuchanie muzyki na głośnikach, dlatego naturalnym wyborem są słuchawki. Szczególnie przydatne podczas podróży oraz w miejscach publicznych. Stając przed zakupem słuchawek należy dokonać wyboru. Kluczowe pytanie brzmi: słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe? Oba rodzaje charakteryzuje szereg zalet oraz gorszych stron. Które wybrać? Artykuł będzie odpowiedzią, które słuchawki będą idealne dla Ciebie. 

Słuchawki przewodowe – dlaczego warto je wybrać?  

Słuchawki przewodowe mają bardzo wielu zwolenników. Nic w tym dziwnego, ponieważ posiadają one kilka bardzo istotnych zalet. Miłośnicy słuchawek bezprzewodowych podkreślają łatwość ich użycia. Przede wszystkim nie wymagają one ładowania. Często bywa tak, że w pośpiechu użytkownicy słuchawek zapominają podłączyć je do ładowania, przez co niekiedy czeka nas nieprzyjemna niespodzianka. Co więcej, słuchawki przewodowe nie zawiodą nas podczas długich podróży, gdy nie mamy możliwości naładowania akumulatora.

Słuchawki z kablem zapewniają stabilność połączenia z odtwarzaczem muzyki, bez ewentualnych zakłóceń. Kolejną zaletą jest brak opóźnień w transmisji dźwięku. W niektórych modelach słuchawek bezprzewodowych zauważalne są lekkie niedociągnięcia w kwestii synchronizacji. Tego rodzaju usterki będą zauważalne zwłaszcza w przypadku oglądania wydarzeń na żywo czy podczas grania. Zwolennicy słuchawek bezprzewodowych jako najważniejszy argument, skłaniający do wyboru słuchawek na kablu przedstawiają lepszą jakość dźwięku. Słuchawki bezprzewodowe często przegrywają w tej konkurencji, zwłaszcza w przypadku słuchawek ze średniej półki cenowej. Słuchawki przewodowe istnieją na rynku dużo dłużej, niż ich bezprzewodowa wersja. Dlatego też do tej pory były doskonalone wielokrotnie, podczas gdy słuchawki bezprzewodowe dopiero zyskują popularność i rozgłos. 

Oczywiście słuchawki bezprzewodowe mają także słabsze strony. Przede wszystkim istotna jest długość kabla. Przy wyborze krótszego łącza istnieje obawa skrępowania naszych ruchów. Należy więc zwrócić szczególną uwagę na tą kwestię. Dłuższy kabel zapewnia większą swobodę ruchów. Kolejnym minusem, który potrafi grać na cierpliwości użytkownika, są plączące się kable. Częste zwijanie przewodów może być irytujące. Nie należy pominąć typowo technicznych kwestii. Aktualnie niewielka część telefonów komórkowych pozbawiona została gniazdka słuchawkowego. Użytkowanie słuchawek przewodowych w tym przypadku będzie możliwe jedynie przy pomocy specjalnej przejściówki. 

Słuchawki bezprzewodowe – zalety i wady 

Największą i bezapelacyjną zaletą słuchawek bezprzewodowych jest wygoda użytkowania. Słuchawki pozbawione kabla są niezwykle mobilne. Możesz ich używać wszędzie, bez konieczności zdejmowania. Nie musisz walczyć z rozplątywaniem kabla za każdym razem, kiedy zamierzasz użyć słuchawek.

Słuchawki bezprzewodowe dają możliwość odejścia od połączonego urządzenia, bez konieczności ich zdejmowania. Sprawdzą się więc podczas pracy, nauki czy w podróży. Dużą zaletą jest różnorodność form słuchawek bezprzewodowych. Możesz wybrać wersję douszne, nauszne, dokanałowe czy wokółuszne, w zależności od swoich upodobań. Nie sposób pominąć kwestii, że słuchawki bezprzewodowe są możliwe do użytkowania w niemalże wszystkich rodzajach smartfonów. Daje to im przewagę nad wersją przewodową, która wymaga gniazdka słuchawkowego. 

Główną wadą jest gorsza jakość dźwięku. Oczywiście nie należy generalizować, bowiem słuchawki bezprzewodowe najlepszych marek, z górnej półki dorównują, a niekiedy przewyższają jakością słuchawki przewodowe. Wspomniane wcześniej opóźnienia w dźwięku czy mniejsza siła także przekonują miłośników muzyki do wybrania wersji z kablem. Brak przewodu dodatkowo generuje ryzyko zgubienia słuchawek chociażby w komunikacji miejskiej. 

Miłośnicy słuchawek dzielą się na zwolenników słuchawek przewodowych i bezprzewodowych. Obie wersje mają swoje dobre i złe strony. Bez względu, na którą wersję się zdecydujesz, pamiętaj aby wziąć pod uwagę stosunek jakości słuchawek do ceny. Upewnij się, że zakup będzie świadomy. Jeśli nie wiesz, jakie słuchawki wybrać udaj się do sklepu elektronicznego. Doradcy z pewnością pomogą Ci wybrać słuchawki skrojone na miarę Twoich potrzeb.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij