Aplikacje Office 365 – wygodne i bezpieczne biuro gdziekolwiek jesteś

Aplikacje Office 365 - wygodne i bezpieczne biuro gdziekolwiek jesteś

Do prowadzenia biura, zarówno stacjonarnie, jak i w trybie zdalnym niezbędny jest komputer lub przynajmniej tablet albo smartfon. Jednak urządzenie z systemem operacyjnym to dopiero połowa sukcesu. Do jego pełni potrzebne jest jeszcze oprogramowanie, które zapewnia choćby pakiet aplikacji biurowych w formie subskrypcji – Microsoft 365. Dlaczego warto z niego skorzystać? Współczesne biuro jest mobilne i bazuje zwykle na kilku urządzeniach, dlatego poza aplikacjami klasycznymi, niezbędny w praktyce okazuje się dostęp do aplikacji online, a także możliwość współdzielenia plików i działania w chmurze. Wszystkie te oraz inne funkcjonalności zapewnia pakiet Aplikacje Microsoft 365, który przedstawiamy w poniższym tekście.

Aplikacje Microsoft 365 dla firm – kiedy warto wybrać tę opcję?

Pakiet aplikacji Microsoft 365 (wcześniej Office 365 Business) obejmuje najbardziej przydatne i popularne programy biurowe:

  • Word – aplikacja przeznaczona do tworzenia i edycji tekstów, umożliwia pracę zarówno nad prostymi, jak i złożonymi dokumentami,
  • Excel – aplikacja służąca do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych bazujących zarówno na prostych obliczeniach, jak i skomplikowanych funkcjach. Program umożliwia również analizę i wizualizację różnorodnych danych,
  • PowerPoint – aplikacja przeznaczona do tworzenia prezentacji,
  • OneNote – aplikacja umożliwiająca tworzenie notatek, pracuje w trybie graficznym,
  • Outlook – popularna aplikacja poczty e-mail,
  • Publisher – program ułatwiający przygotowanie materiałów marketingowych, ich wydruk, publikację w sieci, a także wysłanie za pomocą poczty email,
  • Access – system obsługi relacyjnych baz danych.

Oferta Office 365 (Aplikacje Microsoft 365) to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy potrzebują oprogramowania biurowego dostępnego na kilku urządzeniach, oraz przestrzeni w chmurze. Dzięki wirtualnemu dyskowi OneDrive o pojemności 1TB możliwe jest magazynowanie plików oraz dostęp do nich z każdego urządzenia przez sieć internetową.

Co jeszcze oferuje pakiet Aplikacje Microsoft 365?

Aplikacje Microsoft dostępne w pakiecie 365 są na tyle popularne i dobrze znane, że nie będziemy w tym artykule zajmować się ich funkcjonalnościami oraz licznymi zaletami. Warto jednak podkreślić, że decydując się na ofertę Aplikacje Microsoft 365, użytkownik zyskuje możliwość instalacji pakietu jednocześnie na:

  • 5 komputerach,
  • 5 tabletach,
  • 5 smartfonach.

Korzystając z usługi, użytkownik otrzymuje dostęp do internetowych aplikacji Word, Excel, OneNote oraz PowerPoint, a także do mobilnych wersji tych programów, które są zawsze aktualne i współpracują zarówno z systemem Android, jak i iOS.

Na komputerach można korzystać z klasycznych aplikacji Word, Excel, OneNote oraz PowerPoint dla systemu Windows i MacOS, a także z programów Access i Publisher (tylko dla PC).

Dodatkową funkcjonalnością, z której można skorzystać, jest możliwość zbierania opinii od klientów, kontrahentów czy pracowników za pomocą Microsoft Forms. Jest to prosta aplikacja, która w szybki i łatwy sposób pozwala na tworzenie badań, testów i ankiet.

Bezpieczeństwo z Microsoft 365

Pakiet Aplikacje Microsoft 365 to ponad 1000 mechanizmów kontroli prywatności i zabezpieczeń, dzięki którym osoby niepowołane nie mają dostępu do twoich plików, zarówno tych na komputerach czy urządzeniach mobilnych, jak i w usłudze OneDrive.

Subskrybenci mogą również sami decydować o przydzielaniu dostępu do zasobów, udzielając uprawnień niestandardowych i ustalając grupy zabezpieczeń. Mają również możliwość tworzenia zasad związanych z hasłami dostępu, np. określając liczbę dni, po których będzie wymagane resetowanie haseł.

Korzystne opcje zakupu pakietu Aplikacje Microsoft 365

Jeszcze kilkanaście lat temu aplikacje Microsoft Office były dostępne w postaci dożywotnich licencji przeznaczonych do instalacji na twardym dysku, a ich cena była bardzo wysoka. Rozwój Internetu, urządzeń mobilnych oraz coraz większa dostępność łącz o dużej przepustowości, spowodowały, że pojawiła się na rynku usługa Office 365, obecnie występująca pod nazwą Microsoft 365.

Dostęp do aplikacji biurowych, a także OneDrive czy SharePoint (platformy aplikacji webowych) w formie subskrypcji to nie tylko niższa cena za możliwość korzystania z wielu programów na różnych urządzeniach oraz współdzielenia plików, ale także większa elastyczność dla biznesu. Licencja udzielana jest użytkownikowi najczęściej na rok (stąd wzięła się nazwa handlowa pakietów), jednak możliwy jest również zakup krótszych subskrypcji, np. miesięcznych czy półrocznych.

Subskrybując pakiet Aplikacje Microsoft 365, użytkownik otrzymuje dostęp do przydatnych programów i 1TB przestrzeni dyskowej. Może w łatwy sposób współdzielić zasoby z innymi (np. z klientami czy współpracownikami), udostępniając linki i nie musi opłacać dodatkowego miejsca przestrzeni dyskowej na serwerach zewnętrznych. Kolejne atuty przemawiające na korzyść subskrypcji pakietu to dostęp do aktualnych wersji programów, jej automatyzacja, a także oszczędność miejsca na dyskach dzięki możliwości wykorzystania dodatkowej przestrzeni w usłudze OneDrive.

Aplikacje Microsoft 365 offline i online

Brak dostępu do Internetu nie wyklucza możliwości korzystania z aplikacji. Oczywiście niektóre z nich będą działały w ograniczonym zakresie (np. Outlook), a usługa OneDrive będzie niedostępna aż do momentu ponownego połączenia z siecią.

Internet jest również niezbędny dla instalacji oraz aktywacji pakietu, a także zarządzania kontem subskrypcji i aktualizowania aplikacji. Korzystanie z Aplikacji Microsoft 365 wymaga dostępu do sieci internetowej, jednak ewentualne krótkie przerwy w dostawie usługi nie uniemożliwiają skorzystania z aplikacji biurowych typowych dla pakietu Office 365.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij