Jak usunąć historię wyszukiwania w chrome?

jak usunac historie wyszukiwania w chrome

Internet jest ogromny niczym ocean, po którym codziennie serfujemy, odwiedzając setki różnych stron. Rozwój techniki dał nam nieskończone możliwości zdobywania wiedzy. W łatwy sposób możemy w parę sekund uzyskać informację o wszystkim co nas otacza. Obecnie ciężko jest znaleźć temat, którego ktoś na świecie jeszcze nie opisał.

Nie wszyscy jednak mają świadomość, że każda nasza aktywność w Internecie jest zapisywana. Odwiedzane strony internetowe trafiają do historii przeglądarki internetowej, a gromadzone dane na ich podstawie są wykorzystywane w przeróżny sposób. Algorytmy Google są w stanie analizować nasze zainteresowania co jest później wykorzystywane m.in. do wyświetlania odpowiednio dopasowanych reklam. Nie jest to dobra wiadomość dla ludzi ceniących swoja prywatność. Może się również zdarzyć sytuacja, że wyszukiwane przez nas hasła są dość krępujące i nie chcemy dzielić się nimi ze światem. Na szczęście istnieje sposób, aby temu zaradzić.

Jak usunąć historię wyszukiwania w przeglądarce Google Chrome?

Osoby, które nie mają konta w Google, mogą w bardzo prosty sposób usunąć zapamiętaną przez wyszukiwarkę historię odwiedzanych stron.

 1. Klikamy “trzy pionowe kropki” w prawym górnym rogu przeglądarki.
 2. Wybieramy opcję Historia. Możemy również użyć skrótu klawiszowego Ctrl + H.
 3. Po lewej stronie szukamy opcji Wyczyść dane przeglądania.
 4. Wybieramy zakres czasu, od którego chcemy wyczyścić historię (ostatnia godzina, 24 godziny, 7 dni, 4 tygodnie lub od początku).
 5. Zaznaczamy kwadrat Historia przeglądania i klikamy Wyczyść dane.
 6. Gotowe, historia przeglądanych stron w Google Chrome wyczyszczona.

Usunięcie historii odwiedzonych stron z poziomu konta Google wygląda trochę inaczej.

Usuwanie pojedynczych aktywności:

 1. Przechodzimy na stronę https://google.com/history i logujemy się do usługi Moja aktywność. Oczom naszym ukażą się wszystkie dane zebrane przez Google.
 2. Za pomocą wyszukiwarki znajdującej się na górze strony możemy wyszukać konkretne hasła lub przesortować zgromadzone dane za pomocą wybranych dat.
 3. Niechciane strony usuwamy pojedynczo klikając w “trzy pionowe kropki” i wybierając opcję Usuń.

Usuwanie całej historii przeglądarki:

Usunięcie całej naszej aktywności jest nieodwracalne. Warto dobrze się zastanowić, czy nie utracimy przez to czegoś ważnego. Jeżeli jesteśmy zdecydowani, wtedy:

 1. Przechodzimy na stronę https://google.com/history.
 2. Po lewej stronie klikamy w Usuń aktywności według. Wybieramy opcję Cały okres. Potwierdzamy przyciskiem Usuń.
 3. Gotowe, historia naszej aktywności została usunięta.

W historii przeglądarki Chrome zapisują się strony, które odwiedziliśmy w ciągu ostatnich 90 dni. Jeżeli chcemy korzystać z niej “anonimowo”, najwygodniej jest użyć trybu incognito. Jest to bardzo proste i wygodne.

 1. Klikamy “trzy pionowe kropki” w prawym górnym rogu przeglądarki.
 2. Wybieramy opcję Nowe okno incognito. Możemy również użyć skrótu klawiszowego Ctrl + Shift + N.
 3. Pojawi się nowe okno z charakterystycznym czarnym tłem. Odwiedzone strony nie zostaną zapisane w historii przeglądarki.

Udostępnij