Jak założyć Messengera bez Facebooka? Czy korzystanie z messengera bez konta na Facebooku jest możliwe?

czy korzystanie z messengera bez konta na facebooku jest mozliwe

Jak założyć Messengera bez Facebooka?

Facebook Messenger to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych komunikatorów ostatnich lat. Pozwala ona na kontaktowanie się zarówno z rodziną, jak i przyjaciółmi. Umożliwia nawiązywanie nowych znajomości oraz zacieśnianie więzi. Jak założyć messengera bez Facebooka? Czy jest to możliwe?

Messenger bez Facebooka – Czy to możliwe?

Messenger bez fb to jedno z najpopularniejszych haseł, jakie można wyszukać w sieci w związku z portalem społecznościowym, jakim jest Facebook. Aplikacja jest w pełni darmowa. Jeszcze niedawno korzystanie z messengera bez konta na Facebooku było niemożliwe, po wprowadzeniu zmian przez właścicieli serwisu niestety posiadanie konta na messengerze bez fb nie jest możliwe. Konieczne jest posiadanie konta.

Obecnie w celu jego stworzenia wymagane jest wyłącznie podanie numeru telefonu komórkowego oraz podanie hasła i najważniejszych danych personalnych.

Czy można korzystać z messengera bez fb?

Niestety zgodnie z rozporządzeniem wydanym w marcu messenger bez konta na fb jest niedostępny. Oczywiście osoby, które skorzystały z opcji utworzenia messengera bez konta na Facebooku, nie stracą do niego dostępu.

Korzystanie z messengera bez konta na Facebooku przed wprowadzeniem zmian

Jak korzystać z messengera bez Facebooka? Obecnie nie jest to możliwe. Do momentu wprowadzenia zmian Wystarczyło zainstalować aplikację, którą bez trudu znajdzie się w Sklepie Play lub App store. Obecnie posiadacze konta na Facebooku ściągają aplikację tak, jak wcześniej.

Zobacz również: Jak usunąć konto na Facebook’u?

Jak założyć Messengera bez Facebooka – Jak wygląda proces:

  • Po wybraniu aplikacji należy kliknąć ”Zainstaluj”, aby rozpoczął się proces pobierania. Może on potrwać kilka minut.
  • Kiedy aplikacja zostanie pomyślnie zainstalowana, należy odszukać ją w menu i włączyć.
  • Przyjrzyjmy się teraz temu, w jaki sposób należy założyć konto w sposób poprawny.
  • Jak zalogować się na messengerze bez Facebooka? Nie ma takiej możliwości, jednak zakładanie konta na portalu jest bardzo proste.
  • W procesie logowania należy wpisać takie dane, jak imię, nazwisko, datę urodzenia, hasło, płeć oraz numer telefonu, na który wysłany zostanie 5-cyfrowy kod weryfikacyjny.
  • Po jego wpisaniu wystarczy zatwierdzić wszystkie dane.
  • Czy można mieć messengera bez fb? Funkcja ta obecnie nie jest dostępna. W ten sposób przeszliśmy przez wszystkie kroki rejestracji.

Zobacz również: Jak oznaczyć znajomego na Facebook’u?

Dlaczego messenger bez konta na Facebooku nie jest już dostępny?

Hasło ”messenger bez Facebooka logowanie” to hasło, które bardzo często pojawiało się w wyszukiwarkach. Do tej pory, aby korzystanie z messengera bez Facebooka było możliwe, konieczne było podanie numeru telefonu komórkowego. Czy można mieć messengera bez Facebooka obecnie? Niestety opcja ta nie jest już dostępna. Osoby, które z niej jednak skorzystały, mogą bez trudu nadal użytkować aplikację bez konieczności założenia konta na portalu. Konta nie są w żaden sposób blokowane. Aby obecnie korzystać z messengera, należy mieć aktywne konto na portalu.

Zobacz również: Jak utworzyć grupę na Messengerze

Messenger na komputerze

Komunikator messenger dostępny jest oczywiście po zalogowaniu się na swoje prywatne konto Facebook na komputerze. Komunikator widoczny jest w lewym boku ekranu. Osoby dostępne obok imienia i nazwiska mają widoczną zieloną kropkę, która wskazuje na obecność na portalu. Dzięki messenger można nie tylko rozmawiać, ale także przesyłać pliki i prowadzić wideo rozmowy. Z aplikacji messenger można jednak korzystać także w inny sposób. Wystarczy zainstalować aplikację na swój komputer w Windows App Store. Oczywiście w celu zalogowania się do aplikacji konieczne jest podanie danych wykorzystanych podczas rejestracji konta w serwisie Facebook.

Jak założyć Messengera bez Facebooka?

Jako jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych, Facebook jest również domem dla swojej własnej, autonomicznej aplikacji Messenger. Choć na początku może się to wydawać zbędne, w rzeczywistości istnieje wiele dobrych powodów, dla których warto korzystać z Messengera niezależnie od głównego konta na Facebooku. Na przykład, używając aplikacji zamiast logowania się do głównego profilu za każdym razem, gdy chcesz wysyłać i odbierać wiadomości z przyjaciółmi, trzymasz swoje prywatne informacje oddzielnie od stron trzecich, takich jak Google i Instagram. A ponieważ jest to samodzielna aplikacja, możesz zachować swoje dane osobowe jeszcze bezpieczniej, niż gdybyś zalogował się za pośrednictwem innej strony internetowej. Jeśli te powody przekonały Cię, że instalacja samodzielnej aplikacji Messenger to dobry pomysł dla Ciebie jako indywidualnego użytkownika, czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak!

Aplikacja messenger

Aby korzystać z Messengera jako osobnej aplikacji, trzeba najpierw mieć konto na Facebooku. Nie musisz jednak koniecznie korzystać z głównej aplikacji lub strony Facebooka. Możesz stworzyć nowe konto tylko dla Messengera lub zalogować się na konto, które nie jest połączone z głównym kontem Facebooka.

Reaktywuj swoje konto

Jeśli dezaktywowałeś swoje konto na Facebooku, będziesz musiał je reaktywować, zanim będziesz mógł korzystać z Messengera. Będzie to wymagało weryfikacji konta poprzez podanie numeru telefonu i/lub adresu e-mail. Będziesz musiał również dostarczyć dokument tożsamości wydany przez rząd i zgodzić się z Polityką Wykorzystania Danych Facebooka. Jeśli wcześniej dezaktywowałeś swoje konto, reaktywacja będzie podobnym procesem.

Uruchomić Messengera

Jeśli masz już konto na Facebooku, wszystko, co musisz zrobić, aby uruchomić aplikację Messenger, to kliknąć menu u góry dowolnej strony Facebooka i kliknąć “Messenger”. Po otwarciu aplikacji możesz rozpocząć komunikację z dowolnymi znajomymi, którzy również korzystają z tej aplikacji. Jeśli utworzyłeś nowe konto, jednak będziesz musiał wysłać prośbę o przyjaciela do każdego, z kim chcesz się komunikować. Możesz to zrobić, klikając “Znajomi” na ekranie głównym, a następnie klikając “Dodaj znajomych”. Stamtąd wystarczy wpisać imię osoby, którą chcesz dodać i kliknąć “Wyślij prośbę”. Jeśli nie znasz dokładnej nazwy, możesz również kliknąć “Search for Friends”, aby przejrzeć swoje kontakty. Po wysłaniu prośby, Twój znajomy otrzyma powiadomienie z prośbą o zaakceptowanie prośby. Gdy znajomy zaakceptuje, będziesz mógł rozpocząć z nim komunikację.

Zakończenie

Jeśli chcesz utrzymać swoje konta w mediach społecznościowych oddzielnie, możliwe jest korzystanie z Facebook Messenger bez logowania się do głównego konta na Facebooku. Aby to zrobić, będziesz musiał najpierw utworzyć nowe konto na Facebooku lub reaktywować stare konto. Po zalogowaniu możesz uruchomić aplikację Messenger i rozpocząć komunikację z przyjaciółmi.

Udostępnij