Krzesło dla gracza. Czy warto kupić fotel gamingowy?

krzeslo dla gracza czy warto kupic fotel gamingowy

Każdy gracz doskonale wie, jak ważny jest odpowiedni monitor, klawiatura, słuchawki oraz myszka. Fotele gamingowe są jednak kwestią sporną: jedni uważają, że są one przydatne, drudzy z kolei twierdzą, że ich zakup to wyrzucenie pieniędzy w błoto. Jak jest w rzeczywistości? Czy warto kupić fotel specjalnie do gier?

Fotel gamingowy a zwykły fotel biurowy – czym się różnią?

Podobnie, jak w przypadku pozostałego sprzętu dla graczy – nie ma odgórnie ustalonej granicy, kiedy staje się on gamingowy. Istnieje jednak kilka pomocnych parametrów, za pomocą których można określić dany fotel:

  • Konstrukcja siedziska. Fotel gamingowy swoją budową nie przypomina standardowego krzesła biurowego. Często jest on wyposażony w dwie poduszki – zagłówkową i lędźwiową – oraz podłokietniki. Kształt foteli dla graczy często mianowany jest nazwą “kubełkowego”, ze względu na ich złudne podobieństwo do siedzeń w samochodach sportowych.
  • Materiał obicia. Praktycznie każde krzesło gamingowe jest w większości pokryte skórą. Jest to niejako symbol rozpoznawczy tego typu foteli. Jakość samego obicia powinna być tym wyższa, im wyższa jest cena wybranego modelu. Wypełnienie najczęściej stanowi pianka na tyle gruba, by użytkownik nie był w stanie odczuć metalowej konstrukcji mebla.
  • Dodatkowe funkcje. Fotel gamingowy można rozpoznać też dzięki jego dodatkowym funkcjom. Zaliczamy do nich między innymi zmianę kąta nachylenia oparcia, czteropłaszczyznową regulację podłokietników, czy chociażby tryb bujania.

Jaki fotel gamingowy kupić – polecane przez nas modele

Dobrze, ale jaki wygodny fotel gamingowy wybrać, gdy w sklepie możemy znaleźć kilkaset modeli? Przygotowaliśmy dla Ciebie listę kilku przez nas polecanych:

  • Fotel gamingowy MAG CH120. Uwagę zwraca niezbyt wygórowana cena – około 1000 złotych. Krzesło to może pochwalić się kompletnym wspornikiem stalowej ramy oraz pięcioramienną podstawą. Zestaw specjalnych poduszek sprawia, że jest to fotel nie tylko świetnie wyglądający, ale również niezwykle wygodny.
  • Krzesło Corsair T3 Rush do gier. Tutaj z kolei nieco droższy model. Cena oscyluje w granicach 1500 złotych. Co wyróżnia akurat ten fotel gamingowy? Tapicerka jest niezwykle oddychająca i zatrzymuje minimalną ilość ciepła. Mebel ten również bardzo dobrze dopasowuje się do nietypowych sylwetek użytkowników. Tak więc – wygoda gwarantowana!
  • Citadel Gaming Chair HP OMEN. Najdroższy w naszym dzisiejszym zestawieniu model. Cena: 1800 złotych. Warto jednak za niego tyle zapłacić. Elegancki styl, wytrzymała konstrukcja oraz najwyższy komfort użytkowania to tylko niektóre z jego zalet. HP to również szeroko rozpoznawalna firma, a jej logo powinno mówić samo przez siebie o jakości produktu.

Tanie fotele gamingowe – czy należy ich unikać?

Na sklepowych półkach znaleźć można także fotele gamingowe niższej jakości. Nie polecamy decydować się na ich zakup – znacznie rozsądniej będzie zakupić najzwyklejsze krzesło biurowe za identyczną cenę.

Ile powinien więc kosztować odpowiedni fotel gamingowy? Nie lubimy wyznawać zasady “cena określa jakość”, jednak nie sposób nie zauważyć tendencji, że dobre modele zaczynają się mniej więcej od kwoty 1000 złotych.

Czy fotele gamingowe nadają się do pracy biurowej?

Jak najbardziej! Nazwa “do gier” nie mówi tak naprawdę o niczym konkretnym. Fotele gamingowe to po prostu wysokiej jakości krzesła, które mogą być wykorzystywane do wszystkiego, co wymaga wielogodzinnego przesiadywania przed biurkiem.

Fotele dla graczy – kiedy warto je kupić?

Nie wiesz, czy krzesło gamingowe będzie dla Ciebie odpowiednie? Fotel dla graczy może Ci się przydać, gdy:

  • Jesteś graczem. To oczywiste – jak sama nazwa wskazuje, ją to fotele specjalnie dla nich dedykowane. Wysoki poziom komfortu podczas grania jest ważnym czynnikiem. Wielu graczy twierdzi, że odpowiedni fotel jest w stanie sprawić, że grają oni po prostu lepiej.
  • Pracujesz przed komputerem wiele godzin dziennie. Przesiadywanie w jednej pozycji przed ekranem monitora nie wpływa pozytywnie na kręgosłup. Fotel gamingowy nie sprawi, że ośmiogodzinne siedzenie przy biurku stanie się zdrowe, jednak zminimalizuje potencjalne urazy kręgów.
  • Masz trwałe kontuzje. Być może już w tym momencie masz trwały defekt kręgosłupa? A może urodziłeś się z chorobą, przez którą siedzenie wywołuje u Ciebie ból i trudności? Odpowiedni fotel gamingowy może okazać się w Twoim przypadku wybawieniem. Nie należy traktować go jednak jako sprzętu rehabilitacyjnego.

Jeśli nie spełniasz żadnego z powyższych podpunktów – nadal możesz kupić “gamingówkę”, chociażby ze względu na ciekawy design fotela. Zupełnie wystarczający będzie jednak najprostszy, biurowy fotel obrotowy.

Dobry fotel gamingowy – podsumowanie

Czy materiałowe fotele gamingowe są warte zakupu? Zależy od Twoich wymagań – jeśli przebywasz większość dnia w pozycji siedzącej, to prawdopodobnie będzie to udana inwestycja.

Czy to oznacza, że zwykłe fotele obrotowe wypadną z użytku? Nie! Jeśli nie chcesz wydawać dużej sumy pieniędzy i nie zależy Ci na dodatkowych bajerach, to zwykłe krzesło biurowe również powinno się w Twoim przypadku sprawdzić.

Udostępnij