Co to jest Badoo? Czy można usunąć konto?

co to jest badoo czy mozna usunac konto

Badoo jest portalem randkowym, z którego korzystać można poprzez aplikację lub przeglądarkę. Mimo, że nie wyróżnia się on niczym szczególnym, staje się coraz to popularniejszy. Dlaczego tak się dzieje? Czy możliwe jest trwałe usunięcie konta?

Badoo – skąd ten fenomen?

Portal Badoo funkcjonuje na rynku od roku 2006. Cieszy się on niemałym zainteresowaniem i jest w stanie konkurować z Tinderem, którego kojarzy chyba każdy.

Na Badoo tworzysz profil ze swoim zdjęciem oraz krótkim opisem. Następnie możesz rozpocząć chatowanie z osobami, które odpowiadają podanym przez Ciebie kryteriom. Wybierasz między innymi płeć, wiek, a także miejsce zamieszkania. To tyle.

Jak widać – aplikacja Badoo nie ma do zaoferowania nic nadzwyczajnego. Jej popularność wzięła się prawdopodobnie z tego, że działa na rynku od dawna i posiada dobrze wyrobioną renomę.

Jak usunąć konto na Badoo?

Usuwanie konta może przebiec na dwa sposoby – poprzez aplikację Badoo, lub przeglądarkę Internetową. Zobacz dokładną instrukcję, jak pozbyć się niechcianego konta.

Usuwanie konta Badoo przez aplikację

Zaloguj się w aplikacji. Następnie wejdź w opcję “konto” i znajdź proste polecenie “usuń konto”.

Prawdopodobnie zostaniesz poproszony o podanie powodu rezygnacji. Możesz skrupulatnie wykonać polecenie, ale możesz je też w pełni zignorować.

Potwierdź ostatecznie usunięcie konta, i gotowe!

Usuwanie konta Badoo przez przeglądarkę

Tutaj również musisz zalogować się na swoje konto. Wejdź na swój profil i namierz ustawienia (ikona koła zębatego). Na samym dole znajdziesz słabo widoczny napis “usuń konto”.

Podobnie jak w przypadku aplikacji będziesz musiał przejść przez kilka uciążliwych pytań oraz okienek z tekstem.

Całość nie powinna zająć jednak dłużej, niż dwie minuty.

Dlaczego nie należy korzystać z Badoo?

Jeśli nie korzystasz z Badoo – nie zaczynaj. Nie pobieraj również żadnej innej aplikacji randkowej. Jest to gra nie warta świeczki – znacznie zdrowiej będzie wybrać się do pobliskiego parku lub baru w celu poznania nowych ludzi.

Chcesz usunąć konto na Badoo? Dobry wybór. Poniżej przedstawimy Ci kilka powodów, dla których warto jest pozbyć się aplikacji randkowych.

Zbieranie danych użytkowników

Jak na każdym portalu społecznościowym – na aplikacjach randkowych zbierane są Twoje dokładne dane.

Tutaj jednak dochodzi do wymiany bardziej “intymnych” informacji, których wyciek może poważnie Ci zaszkodzić. Zniwelujesz to ryzyko, jeśli Twoje konto zostanie dezaktywowane, a dane znikną z serwera.

Zaniżenie poczucia własnej wartości

Chcesz stracić poczucie własnej wartości? Otwórz stronę Badoo. Nic nie wpływa tak negatywnie na samoocenę, jak długi pobyt na portalu randkowym.

Z resztą – jakiego rezultatu można spodziewać się po serwisie, w którym ocenia się ludzi głównie po wyglądzie oraz zarobkach?

Fizyczne niebezpieczeństwo

Nie zakłada się konta na portalu randkowym, aby tylko z kimś popisać. Taka Internetowa znajomość prowadzi do jednego: spotkania w rzeczywistości.

Tak naprawdę nie wiesz jednak, z kim masz się spotkać, co rodzi faktyczne, fizyczne niebezpieczeństwo.

Usuwanie konta na Badoo – pytania i odpowiedzi

Przygotowaliśmy zbiór najczęstszych pytań i odpowiedzi w związku z usuwaniem konta na platformie Badoo. Być może znajdziesz poniżej rozwiązanie na Twój problem?

Czy konto na Badoo jest usuwane od razu?

Klikamy usuń konto – przecież proces ten trwa kilka sekund. Tak naprawdę jednak konto nie znika natychmiastowo. Jest ono przechowywanie przez okres 30 dni (w razie, gdybyś się rozmyślił).

Czy można przerwać usuwanie konta na Badoo?

Tak. Jeśli zmieniłeś zdanie i jednak chcesz zapobiec usunięciu konta, wystarczy, że się zalogujesz.

Czy po usunięciu konta moje dane całkowicie znikają?

Komunikat “konto zostało usunięte” zawiera w sobie drugie dno. Usunięcie konta nie jest jednoznaczne z całkowitym usunięciem Twoich danych.

Jest to więc sprawa skomplikowana. Teoretycznie dane nieaktywnych użytkowników powinny być szybko usuwane. W praktyce jednak wszystko w Internecie pozostawia swój ślad.

Usuwanie konta na Badoo – podsumowanie

Jak widzisz, proces usunięcia konta na Badoo jest prosty i intuicyjny. Jeśli chcemy usunąć konto, wystarczy nacisnąć w przycisk… usuń konto.

Jest on jednak ukryty – znajduje się na samym dole listy i jest zaznaczony niewidocznym, szarym kolorem. Czyżby aplikacja wcale nie chciała, abyś usuwał swoje konto?

Warto jednak usunąć każdy portal randkowy, jaki znajduje się na Twoim urządzeniu. Nie tylko ze względu na bezpieczeństwo Twojej prywatności, ale również dobrego samopoczucia psychicznego.

Jak w przyszłości uniknąć problemów z usuwaniem konta?

Zanim założysz konto na jakiejkolwiek platformie, dokładnie zastanów się, czy chcesz jej powierzyć swoje dane osobiste. Proces ten nie jest (i prawdopodobnie nigdy nie będzie) w pełni odwracalny.

Jeśli podczas rejestracji musisz wypełnić dane wrażliwe, kilkakrotnie upewnij się, czy jest to gra warta świeczki.

Życzymy bezpiecznego surfowania po sieci (i tego, aby Twoje konta mogły zostać usunięte na stałe).

Udostępnij