Jak odzyskać hasło na Facebooka?

jak odzyskac haslo na facebooka

Najprawdopodobniej każdemu użytkownikowi konta na Facebooku z pewnością chociaż raz zdarzyło się zapomnieć hasła do swojego profilu. Jest to dość nieprzyjemna sytuacja, jednak narzędzia, jakimi dysponuje platforma, pozwalają na bezproblemowe odzyskania hasła i ponowne zalogowanie się na swój profil. Ta chwila może oczywiście wydawać się stresująca dla osób, które nie za bardzo orientują się w tym, jak odzyskać konto na fb, jednak jak się okazuje, to wcale nie jest takie trudne zadanie. Najlepiej po prostu sumiennie wypełniać wszystkie punkty:

Zobacz również: Jak wylogować się z Facebooka?

Odzyskiwanie konta na Facebooku – krok po kroku.

Jeśli zdarzyło się nam wpisywać hasło bez powodzenia i nie wiemy, gdzie jest zapisane hasło do facebooka, możemy zastosować opcję dostępną bezpośrednio na ekranie logowania, mianowicie: ”Nie pamiętasz nazwy konta?”.

  1. Klikamy we wspomnianą opcję dedykowaną wszystkim, którzy nie pamiętają hasła do facebooka – ”Nie pamiętasz nazwy konta?”, a następnie przechodzimy do kolejnego ekranu.
  2. Widnieje na nim okienko odszukania swojego konta. We wskazanym miejscu wpisujemy adres mailowy przypisany do naszego profilu – jest to adres, z którego rejestrowaliśmy się na Facebooku lub, jeśli dokonywaliśmy jego późniejszej zmiany, ten, który podaliśmy w ustawieniach konta.
  3. Możemy także we wskazanym miejscu podać numer telefonu. Jest to jednak opcja odzyskiwania hasła facebooka dostępna wyłącznie dla tych użytkowników, którzy już mają przypisany numer do profilu.
  4. Po kliknięciu opcji ”szukaj” naszym oczom ukaże się lista kont spełniających kryteria wyszukiwania, a wśród nich odnośnik do przypisanego do naszego adresu mailowego konta.
  5. Facebook zaproponuje nam w tym miejscu kilka sposób na odzyskanie konta. Wśród nich: użycie konta Google, wysłanie kodu w wiadomości e-mail lub wysłanie kodu w wiadomości SMS na przypisany do konta numer telefonu.
  6. Po wybraniu odpowiedniej dla nas opcji i otrzymaniu kodu, wpisujemy go w okienko i potwierdzamy wybór.
  7. Po ustawieniu nowego hasła, możemy ponownie zalogować się na swój profil.

Zobacz również: Jak utworzyć grupę na Messengerze

Jak zatem doskonale widać, problem dotyczący tego, jak odzyskać hasło do fb nie jest wcale tak trudny do rozwiązania, a kroki podejmowane przez wszystkich zapominalskich są bardzo intuicyjne i dobrze wyjaśnione. Dzięki temu każdy użytkownik może w szybki i bezproblemowy sposób uzyskać ponowny dostęp do swojego profilu Facebooka. Wystarczy w tym celu stosować się do wspomnianych kroków i po kolei wypełniać kolejne punkty z powyższego poradnika.

Czy można sprawdzić jakie hasło przypisane jest do naszego konta?

Jeśli interesuje nas także to, jak sprawdzić hasło na fb, musimy niestety obejść się smakiem. Uzyskanie od Facebooka informacji o tym, jakie posiadamy aktualne hasło jest niewykonalne.

Dzieje się tak przede wszystkim w celu ochrony użytkowników i zapobieganiu uzyskiwania hasła do konta przez osoby nieupoważnione. Jedyną opcją zalogowania się na profil jest podanie właściwego hasła lub przejście krok po kroku wszystkich opcji dotyczących tego, jak odzyskać hasło na facebooku.

Udostępnij