Intuicyjnie, łatwo i szybko – tak stworzysz stronę z dobrym kreatorem www

intuicyjnie latwo i szybko tak stworzysz strone z dobrym kreatorem www
Intuicyjnie, łatwo i szybko – tak stworzysz stronę z dobrym kreatorem www

Żeby stworzyć stronę internetową, nie trzeba być profesjonalistą. Dziś każdy może postawić własną witrynę – wystarczy skorzystać z dobrego kreatora www. Sprawdź, jak wybrać najlepsze narzędzie!

Dlaczego warto wybrać dobry kreator stron www?

Początki kreatorów stron www sięgają przełomu stuleci. Wtedy były to jednak narzędzia bardzo prymitywne w porównaniu z obecnymi. Wiele się od tego czasu zmieniło i dziś każdy użytkownik, korzystając z oferty znanego na rynku dostawcy usług internetowych, może liczyć na wysokiej jakości kreator stron www.

Warto podkreślić, że choć w porównaniu z ceną strony na indywidualne zamówienie koszt zakupu kreatora jest znikomy, to jednak jakość samej witryny postawionej z jego pomocą może być równie wysoka. Przy tworzeniu i aktualizacji dobrych kreatorów www zatrudniani są wysokiej klasy specjaliści. Cena narzędzia jest niska wyłącznie ze względu na fakt, że pracę profesjonalistów opłaca w tym przypadku wielu użytkowników. 

Dobry kreator stron www — szybkie tworzenie stron na gotowych szablonach

Dobry kreator stron to taki, który pozwala na szybkie stworzenie witryny dosłownie w ciągu kilkunastu minut, a także opiera się na łatwych w obsłudze i intuicyjnych rozwiązaniach. Są nim przede wszystkim szablony. Dzięki dostępności dużej liczby gotowych, a jednocześnie w znacznym stopniu edytowalnych szablonów, użytkownik może dobrać dla siebie najlepsze rozwiązanie. Dobrze, jeśli kreator ułatwia to zadanie – np. dzięki uzupełnieniu krótkiego formularza użytkownik uzyskuje w kilka sekund dostęp do najbardziej odpowiednich szablonów.

Szablon powinien być w pełni edytowalny i pozwalać na uzupełnianie go w niemal dowolny sposób gotowymi modułami (blokami tekstu, zdjęciami), pobieranymi z bogatej bazy danych dostawcy usług internetowych. Dobrze, jeśli każdy z modułów można łatwo wprowadzić, przesunąć i usunąć dzięki metodzie „przeciągnij i upuść”.

Możliwość pełnej personalizacji gotowych elementów strony

Najlepszy kreator stron www to obecnie narzędzie modułowe, które daje możliwość szybkiego wypełniania szablonu gotowymi elementami dostępnymi w bazie danych, takimi jak:

 • bloki tekstowe;
 • przyciski;
 • formularze kontaktowe;
 • galerie zdjęć;
 • filmy z youtube i vimeo;
 • blog;
 • rozmaite widety.

Warto podkreślić, że w dobrym kreatorze każdy z tych elementów można spersonalizować, dostosowując ich kolorystykę czy poprzez zmianę fontów i czcionek. 

Co poza kreatorem jest ci potrzebne do stworzenia strony?

Choć stworzenie strony w kreatorze opartym o szablony i moduły jest niezwykle łatwe i szybkie, to jednak nawet najlepsze narzędzie nie wystarczy do zaprezentowania witryny w Internecie. Do tego niezbędne są jeszcze:

 • domena, czyli adres internetowy strony;
 • hosting – usługa, która pozwala na umieszczenie plików witryny na serwerach dostawcy usług internetowych.

Dobrą opcją jest wykupienie wszystkich trzech usług, czyli kreatora, domeny i hostingu, u jednego dostawcy usług internetowych. Zyskujesz wówczas ich odpowiednią współpracę, a często również profesjonalną pomoc i wsparcie techniczne w pakiecie.

CMS WordPress vs. kreator stron www

Dość często można spotkać się z obiegową opinią, że znany i powszechny CMS WordPress stanowi alternatywę dla kreatora stron www. W pewnym sensie jest to prawda, ponieważ zarówno za pomocą jednego, jak i drugiego narzędzia można postawić własną stronę internetową. Jednak żeby zrobić to w WordPress, trzeba mieć znacznie większą wiedzę i doświadczenie niż w przypadku kreatora. Zakładając, że nie jesteś z branży IT, znacznie łatwiej będzie ci stworzyć i obsługiwać witrynę w kreatorze niż w CMS, zwłaszcza biorąc pod uwagę takie aspekty jak:

 • obsługa strony;
 • tworzenie strony na podstawie szablonu;
 • szybkość tworzenia strony;
 • samodzielną modyfikację strony.

Porównując WordPress z kreatorem, podobnym stopniem trudności odznacza się jedynie pierwsza z wymienionych cech. Wszystkie pozostałe wymagają w przypadku CMS choćby podstawowej wiedzy z zakresu programowania i dla przeciętnego użytkownika nie są łatwe do opanowania.

Decydując się na dobry kreator www, oparty na szablonach i modułach, nawet nie mając żadnego doświadczenia w tworzeniu stron internetowych, jesteś w stanie postawić własną witrynę w zaledwie 15 minut. Intuicyjny sposób korzystania z narzędzia sprawi, że będzie to dla ciebie nie tylko zadanie łatwe, ale również przyniesie ci wiele radości oraz satysfakcję z uzyskanego rezultatu.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij