Canva – program graficzny stworzony z myślą o łatwości obsługi

canva program graficzny stworzony z mysla o latwosci obslugi

Jeśli pracujesz w sferze marketingu cyfrowego lub designu to z pewnością jesteś świadomy tego, jak efektywna w kwestii promocji jest treść wizualna. Dodanie do maila ładnej grafiki, przedstawienie firmy przez estetyczną wizytówkę czy zastąpienie schematycznego slajdu interaktywną prezentacją, pozwalają wielokrotnie zwiększyć skuteczność naszych kampanii. Z narzędziem Canva, takie kreacje może tworzyć dziś nawet laik.

Sprawdź czym jest Canva, jak działa i co oferuje tytułowy program.

Canva – co to jest?

Canva to program graficzny w stylu przesuń i upuść (z ang. drag and drop). Działa w przeglądarce na komputerach osobistych i urządzeniach z systemem iOS. Skierowany jest przede wszystkim do osób, które chcą szybko i łatwo stworzyć skuteczne, widowiskowe kreacje.

Celem programu Canva jest uproszczenie i przyspieszenie procesu twórczego. Oferuje ona masę darmowych szablonów, dzięki czemu nie musimy posiadać specjalnych umiejętności do jej obsługi.

Czy Canva jest darmowa?

Czy Canva to program w pełni darmowy? Odpowiedz jest taka jak w przypadku większości tego rodzaju usług – dwuznaczna. Większa część programu Canva dostępna jest za darmo. Możemy bez problemu wyeksportować to, co stworzyliśmy i wrzucić na dowolną platformę.

Za co więcej trzeba zapłacić? Program graficzny Canva możemy rozszerzyć do wersji Pro. W zamian za $12,95/msc otrzymasz blisko 60 tys. szablonów, 60 mln. grafik stockowych oraz możliwość dodawania własnych czcionek. Nie warto jednak porywać się z motyką na słońce. Canva w darmowej wersji jest tak samo użytecznym narzędziem, jak w tej płatnej.

Czy canva jest dostępna w polskiej wersji językowej?

Canva po polsku jest dostępna dla każdego, niezależnie od rodzaju posiadanej subskrypcji. Aby osiągnąć taki efekt musimy wejść po rejestracji w ustawienia (settings), następnie przejść do zakładki “languages“, zmienić opcję językową na polski i finalnie kliknąć przycisk “save“.

Canva program uruchomimy wchodząc na oficjalną stronę canva.com. Możemy zarejestrować się przez e-mail bądź wykorzystać szybsze logowanie online przez Facebook. Bezproblemowo możesz zalogować się korzystając ze swoich kont w mediach społecznościowych.

Polskie czcionki w Canvie

Wchodząc na platformę Canva polska czcionka nie jest ustawiona domyślnie. To jednak nie powinno stanowić problemu, bo biblioteka jest bogata. Najpopularniejsze pozycje z polskimi znakami to Open Sans, Noto Sans i Montserrat.

Tworzenie projektu w Canvie krok po kroku

  • Wchodząc do aplikacji Canva projekty są głównym punktem naszego zainteresowania.
  • Aby rozpocząć pracę z projektem należy wejść na swoje konto,
  • wybrać rodzaj kreacji (do wyboru jest ich około 40),
  • a następnie kliknąć w wybrany szablon – lub zacząć całkowicie od zera.
  • Projekt możemy stworzyć klikając w zielony przycisk “create a design” – po lewej stronie.

Stwórz własną wizytówkę lub prezentację korzystając z intuicyjnych narzędzi

Wykorzystując program Canva wizytówki będziemy mogli tworzyć w mgnieniu oka. Intuicyjny interfejs drag and drop pozwoli w ciągu kilku minut nałożyć efektowny tekst, estetycznie dopracować całą kompozycję i zapisać ją w dowolnym formacie na naszym dysku.

Równie atrakcyjna w programie Canva jest prezentacja. I choć nie jest to PowerPoint to wygląd i ogólny odbiór kreacji spotyka się z pozytywną oceną recenzentów. Kluczowym atutem takiego rozwiązania jest możliwość udostępnienia jej wszystkim online przez stronę www.

Udostępnij