Jak ustawić i zmienić hasło w komputerze z Windows 10

jak ustawic i zmienic haslo w komputerze z windows 10
jak ustawic i zmienic haslo w komputerze z windows 10

Często zdarza się sytuacja, że ktoś niepowołany pozna nasze hasło do komputera i zaraz na myśl przychodzą nam wszystkie rzeczy, które tam przechowujemy i wolelibyśmy, aby nikt ich nie zobaczył. Bywa też tak, że komuś ufamy i sami podajemy mu hasło, ale to zaufanie nagle tracimy i wtedy pojawia się problem.

Wówczas nerwowo włączamy wyszukiwarkę i wpisujemy tam takie sformułowania jak: hasło Windows 10, zmiana hasła Windows 10, jak zmienić hasło w komputerze, jak wyłączyć hasło win 10, jak ustawić hasło Windows 10, jak zmienić nazwę konta win 10, jak zmienić hasło Windows 10, konto Microsoft zmiana hasła, Windows 10 hasło albo nawet coś w stylu: jak zlikwidować hasło Windows 10 lub jak ustawić hasło na komputerze.

Zobacz również: Gdzie najlepiej założyć pocztę – adres email?

Jak zmienić hasło do komputera Windows 10

Najważniejszy jednak w tej sytuacji jest spokój i to na początku pierwsza rzecz jaką powinieneś lub powinnaś zrobić. Z resztą poradzimy sobie wspólnie.

Jak zmienić hasło do komputera? Zastanawiasz się zatem. Otóż nie jest to takie trudne i skomplikowane, a czytając poniższy tekst w dosłownie chwilę dowiesz się jak ustawić hasło na komputerze, jak zmienić hasło w Windows 10, jak wyłączyć logowanie hasłem Windows 10, jak zmienić hasło w laptopie, a zagadnienie takie jak Windows 10 zmiana hasła nie będzie mieć dla Ciebie tajemnic!

Jak zmienić nazwę konta Windows 10? Jak ustawić hasło na komputer? Jak zmienić hasło na komputerze? Przeczytaj i dowiedz się także – Windows 10 jak zmienić hasło administratora!

Windows 10 jak wyłączyć hasło? Producent systemu czyli firma Microsoft znana jest z przyjaznego podejścia dla użytkowników i dostarczania im możliwie najłatwiejszej i intuicyjnej obsługi, która nie powinna sprawiać nikomu trudności. Podobnie jest i w tej sprawie, a zmiana hasła Windows jest dość łatwa do zrobienia. Na początku warto jednak podkreślić, że skoro już zdecydowałeś lub zdecydowałaś się na zmianę, to pamiętaj, że hasło do komputera powinno być możliwie trudne do odgadnięcia. Jeśli już je wymyślisz, to pozostaje tylko zmiana hasła w Windows.

Zobacz również: Jak sprawdzić hasło do wifi na komputerze

Jak ustawić hasło na Windows 10?

Zatem jak ustawić hasło do komputera i jak ustawić hasło na Windows 10? Jeśli znasz swoje dotychczasowe hasło na komputer czyli hasło do Windows i logowanie Windows 10 nie sprawia Tobie problemu, to gdy już się zalogujesz postępuj zgodnie z instrukcją producenta.

Wybieraj kolejno: Start Ustawienia Konta Opcje logowania.

W obszarze Hasło wybierz przycisk Zmień, a następnie postępuj zgodnie z tym, co będzie napisane.

Jak ustawić i zmienić hasło w komputerze z Windows 10
Windows 10 > Start > Ustawienia > Konta > Opcje logowania

Jak usunąć hasło windows 10

W ten sposób ustawisz swoje nowe Windows 10 hasło. Natomiast jeżeli nie pamiętasz swojego starego hasła do Windowsa, to sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ale oczywiście nie beznadziejna.

Zrób wtedy tak:

  • Po tym jak wpiszesz złe hasło i nie zalogujesz się do systemu Windows, wciśnij widoczny na ekranie przycisk z napisem „zresetuj hasło”.
  • Następnie na ekranie pojawią się tak zwane pytania zabezpieczające logowanie do Windows i musisz na nie poprawnie odpowiedzieć.
  • Kiedy odpowiesz właściwie na pytania pojawi się możliwość ustawienia nowego hasła do systemu Windows 10 – przemyśl to dobrze, a potem najlepiej zapisz je na kartce lub w innym miejscu, aby znów go nie zapomnieć.
  • Po ustawieniu nowego hasła do komputera – możesz teraz przy jego użyciu normalnie się zalogować i korzystać z Windowsa.

Udostępnij