Jak oglądać zdjęcia na Facebooku nieznajomych?

jak ogladac zdjecia na facebooku nieznajomych
Facebook, znajomi, zdjęcia... a co w przypadku, gdy chcesz obejrzeć zdjęcia osób spoza listy znajomych?

Bardzo często zdarza się, że chcemy sprawdzić Facebook’owe zdjęcia osób, których nie mamy aktualnie w znajomych. Zwykła ciekawość czy chęć kontroli? Niezależnie od motywów, warto wiedzieć, że jest to jak najbardziej możliwe. Należy tylko zorientować się, w jaki sposób prawidłowo to zrobić i jak postępować.

Jak zobaczyć zdjęcia użytkowników Facebooka nie będąc ich znajomym?

Jest to jedno z częściej zadawanych pytań, jeśli chodzi o samego Facebooka. Przede wszystkim chodzi tutaj o sytuacje, w których nie mamy danej osoby w znajomych, ale także o takie, kiedy w ogóle nie posiadamy aktywnego konta na tym portalu społecznościowym. Aktualnie można wskazać dwie zdecydowanie najlepsze opcje, które umożliwią obejrzenie zdjęć osób których nie ma się w znajomych. Zobaczysz również ich posty zamieszczone na osi czasu!

Jak zobaczyć profil nieznajomego na Facebooku?

Chyba nie będzie sekretem, iż najprostszą i pewnie najbardziej efektowną metodą będzie zaproszenie tej osoby do znajomych. Jeśli zaakceptuje ona prośbę o dołączenie do znajomych, dana osoba bez przeszkód będzie mogła oglądać zdjęcia, które dodawane były nawet tylko dla znajomych oraz ciekawe wiadomości zamieszczane na forum publicznym. Zaprosić osobę do grona Twoich znajomych możesz dzięki przyciskowi “dodaj do znajomych” na profilu danej osoby – znajduje się on zwykle po prawej stronie.

Jest to najczęściej używana metoda, głównie dlatego, że nie jest skomplikowana i pozwala na regularne śledzenie danej osoby. Od tej pory wszystkie dodane przez nią fotografie będą już widoczne bez żadnych przeszkód. Jest to też dobra opcja dla wszystkich tych, którzy chcą komentować i lajkować zdjęcia. Bardzo często jest to niemożliwe bez wcześniejszego dołączenia do grona znajomych.

Istnieje jeszcze jedna opcja, głównie dla wszystkich tych, którzy danej osoby nie znają zbyt dobrze i nie mają odwagi o poproszenie jej o dodanie do znajomych. Owa opcja polega na poproszeniu o przysługę wspólnych znajomych (tak zwani “znajomi znajomych”), którzy mogą umożliwić nam dostęp do zdjęć danej osoby. Jest to jednak już bardziej skomplikowane i trzeba liczyć się z tym, że znajomi mogą także tego odmówić.

Ostatnią możliwością jest liczenie na to, że osoba, którą chcemy śledzić, nie blokuje swoich zdjęć i są one ogólnodostępne. Zwykle jednak użytkownicy Facebooka blokują dostęp dla nieznajomych, tak więc możliwe będzie tylko zobaczenie ich zdjęcia profilowego.

Przeglądanie Facebooka bez rejestracji – czy jest to w ogóle możliwe?

Jak najbardziej tak, choć niestety nie wszystkie opcje są wtedy dostępne, a użytkowanie fb jest o wiele bardziej skomplikowane. Większość kont osób prywatnych może być bowiem zablokowanych dla osób, które nie posiadają aktywnego konta na tym portalu społecznościowym. To, co z całą pewnością można będzie oglądać to strony internetowe firm oraz profile osób publicznych.

Aby odblokować większość opcji i mieć jak największą możliwość podglądania swoich dawnych znajomych, z całą pewnością prościej będzie po prostu założyć własne konto.

Może to być nawet puste konto, które także umożliwi podgląd wybranych treści, a może nawet zmyli znajomych, którzy nieopatrznie dodadzą je do znajomych.

Założenie lub usunięcie konta na Facebooku zajmuje dosłownie chwilę i podać należy tylko kilka podstawowych informacji. Na pewno będzie to więc znacznie łatwiejsze, niż kombinowanie na temat tego, w jaki sposób oglądać zdjęcia swoich znajomych bez potrzeby dołączania do społeczności Facebooka.

Bezpieczeństwo Twojego konta na fb – zadbaj o prywatność swojego profilu

Obawiasz się, że ktoś spoza listy Twoich znajomych może obserwować Twoje zdjęcia? Zawsze możesz publikować je w formie “widoczne tylko dla Ciebie”. Dzięki temu możesz stworzyć swój własny internetowy album ze zdjęciami, które będą widoczne tylko Tobie. Boisz się, że ktoś może włamać się na Twoje konto? Zadbaj o uwierzytelnianie dwuskładnikowe – uruchomisz je dzięki opcjom, które znajdziesz w prawym górnym rogu ekranu. Sprawdź również ustawienia prywatności na swoim profilu.

Udostępnij