Czyszczenie komputera – program do czyszczenia komputera

czyszczenie komputera program do czyszczenia komputera
czyszczenie komputera program do czyszczenia komputera

Jeśli zależy nam na stabilnym działaniu systemu operacyjnego powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, jak istotne jest usuwanie przestarzałych plików, a także zbędnych wpisów w rejestrze. Tylko w takim przypadku możemy liczyć na maksymalizacje komfortu użytkowania z urządzenia. Pomocne mogą okazać się programy do czyszczenia systemu, które często są darmowe. Jakie oprogramowanie warto wziąć pod uwagę? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Zobacz również: Dysk zabezpieczony przed zapisem – co zrobić?

CCleaner

Zdecydowanie najpopularniejszym programem jest oczywiście CCleaner Windows 10. To właśnie dzięki niemu możemy zachować porządek na swoich komputerach. Oprogramowanie charakteryzuje się przede wszystkim regularnymi aktualizacjami. Programiści robią wszystko co w ich mocy, aby usuwać na bieżąco wszelkie błędy. Dodatkowo starają się wprowadzać dodatkowe funkcje i możliwości, dzięki którym program jest jeszcze bardziej efektywny. Korzystając z CCleaner możemy błyskawicznie wyczyścić dane przeglądarki, zrzuty pamięci, a także usunąć pliki tymczasowe i niepotrzebne wpisy w rejestrze. Co ciekawe, cały interfejs jest bardzo łatwy i przejrzysty, dlatego też obsługa oprogramowania nie powinna sprawić problemu nawet najmniej zaawansowanym użytkownikom.

Glary Utlilities

Optymalizacja Windows 10 może odbywać się z pomocą programu Glary Utlilities. Śmiało można stwierdzić, że jest to jedna z najpoważniejszych konkurencji dla wcześniej wspomnianej aplikacji CCleaner. Glary Utlilities na pierwszy rzut oka wygląda na stosunkowo mało rozbudowane narzędzie, jednak w praktyce oferuje użytkownikowi wiele opcji. Producent skupił się przede wszystkim na kwestiach związanych z konserwacją systemu operacyjnego, dlatego też mamy możliwość chociażby czyszczenia rejestru, usuwania plików tymczasowych. Możliwościami dorównuje, a może i przewyższa podobne oprogramowania. Z poziomu Glary Utlilities możliwa jest defragmentacja dysku, a także usuwanie wszystkich programów, które zainstalowane są na danym urządzeniu.

Wise Disk Cleaner

Bardzo często pobieranym programem jest Wise Disk Cleaner. Działa on na takiej zasadzie, że uruchamiany jest specjalny skaner, który przeszukuje system operacyjny i wykrywa ewentualne pliki, które są zupełnie niepotrzebne. Mogą to być chociażby dane przeglądarki internetowej czy też innych pozostałości po użytkowniku. Dzięki temu, że będziemy regularnie wykonywać tego typu czynności, jesteśmy w stanie zwiększyć ilość wolnego miejsca na danym nośniku, a dodatkowo znacznie poprawić wydajność dysku twardego.

Zobacz również: Jak przywrócić system Windows?

System Ninja

Dużym uznaniem wśród fanów cieszy się program do czyszczenia komputera System Ninja. W tym przypadku także mamy możliwość zarówno konserwacji, jak i oczyszczenia systemu, w konsekwencji pozbędziemy się zbędnych plików, a także przyspieszymy uruchamianie się systemu. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest gwarantowana pewność, że ważne dane systemowe nie zostaną usunięte, natomiast wszelkich innych nieistotnych plików i folderów możemy się pozbyć. Optymalizacja komputera jeszcze nigdy nie była tak skuteczna.

Udostępnij