Jak podgłośnić mikrofon Windows 10?

jak podglosnic mikrofon windows 10

Jak podgłośnić mikrofon Windows 10?

Komunikacja głosowa to doskonałe rozwiązanie, które możliwe jest dzięki internetowi. O ile samo porozumiewanie się przez komputer może sprawiać wiele przyjemności, tak już konfigurowanie ustawień często jest dość problematyczne. Regularnie dochodzi do sytuacji, w której druga strona nie słyszy nas tak, jakbyśmy tego chcieli.

Jak ustawić głośność mikrofonu w aplikacji Ustawienia? Jak wygląda podgłaszanie mikrofonu w panelu sterowania? Jak wykorzystać program Equalizer APO? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Zobacz również: Nagrywanie dźwięku z komputera – 3 proste sztuczki

Jak ustawić głośność mikrofonu w aplikacji Ustawienia?

Zastanawiasz się, jak podgłośnić mikrofon Windows 10? Warto wykorzystać możliwości tego systemu operacyjnego – nie ma konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.

  1. Na początku klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonce głośnika, która znajduje się w prawym dolnym rogu (odpowiedzialna jest głównie za zwiększanie i zmniejszanie głośności).
  2. Z rozwiniętej listy wybieramy “Dźwięki”.
  3. Po chwili naszym oczom ukaże się nowe okienko. Wówczas powinniśmy przejść do zakładki “Nagrywanie”, a następnie szukamy naszego mikrofonu.
  4. Niekiedy może się zdarzyć, że mamy więcej niż jedno urządzenie – wybierzmy to, z którego korzystamy na co dzień.
  5. Jak zwiększyć głośność mikrofonu? Klikamy dwukrotnie na dany mikrofon i przechodzimy do zakładki “Poziomy”.
  6. W zależności od tego, z jaką kartą dźwiękową mamy do czynienia, z reguły możemy skorzystać z dwóch suwaków – pierwszy to ogólna głośność dźwięku, drugi natomiast służy do jego wzmacniania.

Jak wygląda podgłaszanie mikrofonu w panelu sterowania?

Nie wiesz, jak zwiększyć czułość mikrofonu Windows 10? Niekiedy głośnik znajdujący się w prawym dolnym rogu gdzieś się ukryje i nie możemy go znaleźć. Wówczas możemy skorzystać z możliwości panelu sterowania.

  1. Kiedy uda nam się już go znaleźć, wówczas naciskamy na “Sprzęt i dźwięk”, a następnie wybieramy “Dźwięk”.
  2. Teraz przechodzimy do karty nagrywania i klikamy dwukrotnie na nasz mikrofon.
  3. Ten aktualnie aktywny możemy rozpoznać po tym, że podczas wymawiania jakichkolwiek słów naszym oczom ukaże się zielony wskaźnik.
  4. Przechodzimy do zakładki “Poziomy” i używamy suwaka, aby ustawić optymalną głośność.

Zobacz również: Program do poprawy jakości dźwięku w komputerze

Jak wykorzystać program Equalizer APO?

Jeśli podstawowe ustawienia nie są dla nas wystarczające, w konsekwencji konfiguracja mikrofonu Windows 10 nie zakończy się powodzeniem, wówczas możemy wykorzystać bardziej zaawansowane programy.

Jednym z nich jest Equalizer APO. W pewnym momencie po instalacji pojawi się okno konfiguratora – przechodzimy do zakładki o nazwie “Capture devices” i tam zaznaczamy swój mikrofon. W głównej części programu klikamy ikonkę plusa i wybieramy “Basic filters” i “Preamp”. Teraz mamy możliwość poruszania pokrętłem “Gain”- za jego pośrednictwem możliwe jest dostosowanie poziomu wzmocnienia. Na początku ustawiajmy mniejsze wartości i sprawdzajmy czy jakość rozmowy uległa poprawie.

Udostępnij