Zalety systemu WMS

zalety systemu wms

W czasie pandemii sprzedaż internetowa zdecydowanie była najpopularniejszą formą zakupów przez klientów. Decydowali się na nią nawet ci przedsiębiorcy, którzy prowadzili tylko biznes stacjonarny i nie mieli w planach wprowadzać sprzedaży e-commerce. Wprowadzenie obostrzeń dotyczących zamknięcia galerii handlowych zmusiło ich do szukania alternatywy i szybkiego rozwiązania, które pozwoli im na dalsze prowadzenie biznesu. I tutaj pojawia się pytanie jak zarządzać taką sprzedażą i jak ją kontrolować?

System WMS – definicja

WMS, czyli po angielsku Warehouse Management Software to tłumacząc na język polski, system informatyczny niezbędny do zarządzania magazynem. Dzięki wdrożeniu takiego systemu do swojego sklepu możesz kontrolować, koordynować i optymalizować działania swojego magazynu. System WMS pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej, ale również pozwala nią zarządzać, a także prowadzić racjonalną gospodarkę zapasami i przede wszystkim zapewnia przepływ informacji oraz odpowiedni obieg dokumentów. Dodatkowo pozwala na sprawniejszy przebieg inwentaryzacji.

zalety systemu WMS2

Jakie są funkcje systemu?

Wybierając profesjonalne oprogramowanie, zwróćmy uwagę na funkcję zarządzania lokalizacją znajdujących się na magazynie towarów. Dzięki systemowi będziemy znać położenie danego towaru i z łatwością będziemy mogli go znaleźć. Funkcja ta dobiera również odpowiednie miejsce i lokalizację dla danego towaru w magazynie. Kolejną funkcją jest przyjmowanie towaru. Ewidencjonuje i kontroluje zakup towarów od dostawców. Przy okazji wprowadzane są dane towaru jak data ważności, numer partii. Systemy WMS pozwalają także na kontrolę stanu magazynowego.

Kiedy musimy wdrożyć system WMS do swojego magazynu?

Każda firma, która zakłada większą sprzedaż, w tym także sprzedaż internetową musi od samego początku pomyśleć o wprowadzeniu systemu. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sprzedażą internetową to idealnym momentem na wprowadzenie systemu będzie moment kiedy ilość zamówień przekracza możliwości osób zatrudnionych. Wprowadzenie systemu pozwoli na usprawnienie działań w firmie i z czasem pozwoli na jej zdecydowany rozwój. Wprowadzenie systemu do swojej firmy usprawnia działanie magazynu. Ułatwia jego pracę i sprawia, że łatwiej odnaleźć towary zamówione przez klienta. Dzięki kontroli systemu ograniczamy ryzyko ewentualnych pomyłek, a dzięki temu ograniczamy liczbę zwrotów. Odpowiednio wdrożony system WMS sprawia, że możemy skrócić czas wysyłki, dzięki czemu klienci zamawiający w sklepie zostaną szybko i sprawnie obsłużeni. Jak widzisz, wdrożenie systemu przynosi same plusy dla twojego sklepu. Oprócz tego, że będziesz mieć kontrolę nad przepływem towaru w twojej firmie to i twoi pracownicy będą mieli łatwiejszą pracę do wykonania.

Wysyłka towaru, jak ją kontrolować?

Czy wiesz, że dzięki systemowi WMS możesz zarządzać wysyłką towaru z magazynu? W ramach tej świetnej funkcji system zbiera i grupuje zamówienia w taki sposób, aby ich realizacja była jak najkrótsza. Może również zaetykietować paczki. System pomaga również w kompletacji paczki do wysyłki, co również usprawnia czas realizacji. Profesjonalny program pozwala na inwentaryzację towaru znajdującego się na magazynie.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij