Jak oglądać live na Instagramie na komputerze?

jak ogladac live na instagramie na komputerze

Jak oglądać Instagramowe transmisje live na komputerze?

Instagram stał się w ostatnich latach jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych, za pomocą której użytkownicy mogą dzielić się ze swoimi znajomymi, rodziną, ale też ze wszystkimi osobami na świecie tym, co aktualnie robią, gdzie przebywają, a także – zwłaszcza w przypadku fotografów i artystów, swoją twórczością. Nic więc dziwnego, że Instagram dostarczył narzędzie umożliwiające przekazywanie tych informacji w formie transmisji na żywo.

Wielu nowych użytkowników Instagrama oraz tych, którzy do tej pory korzystali z aplikacji wyłącznie na smartfonach lub innych mobilnych urządzeniach, z pewnością zastanawia się nad tym, jak zatem oglądać transmisję live na instagramie na komputerze i czy jest to w ogóle wykonalne. W rzeczywistości nie jest to szczególnie skomplikowana sprawa, a najlepiej opowiedzieć o niej krok po kroku:

  1. Przede wszystkim należy zalogować się na swoje konto Instagram w przeglądarce na komputerze, z którego aktualnie korzystamy.
  2. Bezpośrednio po zalogowaniu widoczna staje się dla nas strona główna platformy wraz z aktualnościami, co jest rozwiązaniem znanym już chociażby z Facebooka.
  3. Po prawej stronie ekranu pojawia się natomiast okienko opisane jako „relacje”, a w nim lista obserwowanych przez nas osób, które aktualnie mają uruchomioną relację z odtworzenia, bądź na żywo (transmisja na żywo zwykle dodatkowo oznaczona jest czerwonym przyciskiem play, dzięki czemu możemy bez problemu odróżnić ją od pozostałych).
  4. Aby obejrzeć transmisję live na komputerze, wystarczy, dokładnie tak, jak na smartfonie, kliknąć kursorem na podświetloną ikonę zdjęcia profilowego obserwowanej przez nas osoby lub na opcję „zobacz wszystkie” (wówczas nie będziemy musieli przełączać się między transmisjami, te będą uruchamiać się automatycznie jedna po drugiej).
  5. Po kliknięciu na ikonę profilu wybranej przez nas osoby bądź osób, na ekranie wyświetli się nam okienko z bezpośrednią relacją, a my będziemy mogli obejrzeć ją na żywo wraz z dźwiękiem. Aby odtworzyć dźwięk, wystarczy włączyć głośniki lub założyć słuchawki.
  6. Niestety aktualnie nie ma możliwości komentowania transmisji z poziomu komputera.

Niemniej warto jeszcze wspomnieć, że instagramowe transmisje live publikowane w Instagram Stories, czyli w tak zwanych relacjach, mogą być dostępne przez dwadzieścia cztery godziny od momentu ich opublikowania. Dzięki temu, nawet jeśli spóźniliśmy się na planowaną transmisję lub też w ogóle przegapiliśmy nadawanie na żywo, możemy bez obaw odtworzyć film później.

Jak zatem widać, oglądanie instagramowych transmisji live na komputerze jest tak naprawdę bardzo proste i przebiega niemal w taki sam sposób, jak oglądanie ich na smartfonie, tablecie lub innym urządzeniu mobilnym. Tym samym nie musimy co chwilę sięgać po telefon, a i tak możemy w dowolnym momencie zerknąć, co ciekawego dzieje się u naszych znajomych oraz obserwowanych przez nas osób i pozostać na bieżąco.

Udostępnij