Jak uzyskać bezpłatny wirtualny numer telefonu?

jak uzyskac bezplatny wirtualny numer telefonu

Obecne czasy wyraźnie pokazują, że postęp i rozwój technologiczny w dalszym ciągu nie osiągnął swojego szczytu i stale nas zaskakuje. Co więcej funkcjonalności nawet urządzeń mobilnych mogą znacznie wzrosnąć przez dedykowane aplikacje i programy. Jednym ciekawszych rozwiązań jakie pojawiło się w sieci, jest możliwość uzyskania darmowego polskiego numeru telefonu. Jest to numer wirtualny, który np. da nam możliwość wykonywania połączeń za granicę bez dodatkowych kosztów. Jednak jak można uzyskać wirtualny numer telefonu za darmo?

Zobacz również: Jak zablokować i odblokować zablokowany numer telefonu?

Czym jest wirtualny numer telefonu?

Zanim wyjaśnimy jak można uzyskać darmowy numer telefonu, to w pierwszej kolejności warto wiedzieć, czym on tak w zasadzie jest. Otóż niczym on nie różni się od zwykłego numeru, czyli składa się z 9 cyfr, jednak w odróżnieniu od zwykłego numeru, działa on tylko w Internecie. W praktyce oznacza to, że darmowe numery wirtualne nie są przypisane do konkretnego operatora, więc bez problemu można z ich pomocą wykonywać i odbierać połączenia. Wirtualny telefon to idealne rozwiązanie, a co więcej można uzyskać je całkowicie za darmo z dowolnego miejsca na świecie. Darmowy, wirtualny numer telefonu jest niezwykle ekonomiczny, gdyż nawet wykonywanie połączeń za granicą nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów.

Jak można uzyskać wirtualny numer telefonu?

Wirtualny numer telefonu za darmo można uzyskać aż na cztery różne sposoby. Użytkownicy szybko przekonują się, że internetowe numery telefonu są rozwiązaniem niezwykle użytecznym i nie narażają ich na dodatkowe koszty zgodne z taryfikacją tradycyjnych operatorów. Co najważniejsze darmowy numer nie pociąga za sobą żadnej konieczności rejestracji. Tak więc wirtualny numer telefonu Polska – jak można go uzyskać?

Zobacz również: Jak sprawdzić czy telefon jest na podsłuchu?

Otóż:

  • metoda z WhatsApp – to chyba jedna z najpopularniejszych sztuczek, do uzyskania darmowego numeru. Korzystanie z aplikacji jest niezwykle łatwe i szybkie, a niezbędne jest jedynie stabilne łącze internetowe. Do tego należy pobrać również aplikację Telos Free Mobile Number, która nada nam 9-cio cyfrowy numer. Dzięki tej aplikacji należy przejść do WhatsApp, gdzie będzie można utworzyć aż 4 wirtualne numery komórkowe.
  • metoda z Google Voice – to kolejny sposób na uzyskanie numeru telefonu online. By skorzystać z tej metody niezbędne jest posiadanie konta Google, wówczas aplikacja ta da nam dostęp do swojej pełnej funkcjonalności. Co więcej z pomocą Google Voice można również przekierowywać połączenia na inne telefony nie tylko komórkowe ale i stacjonarne. Dodatkowo ten wirtualny numer telefonu działa w urządzeniach z systemem Android.
  • metoda z programem Burner – jest to program stworzony dla użytkowników telefonów z systemem iOS oraz Android. Aplikacja również umożliwia wykonywanie połączeń i wysyłanie wiadomości, a dodatkowo nadany przez nią numer zawsze będzie odpowiednio chroniony.
  • metoda z Receive-smss.com – jest to strona internetowa, która tworzy dla użytkowników wirtualny nr telefonu. Nie wymaga ona rejestracji, a jedyne co należy zrobić to wybrać z listy numer kraju, którego wirtualny numer chcemy posiadać.

Udostępnij