Jak sprawdzić hasła zapisane w przeglądarce Chrome?

jak sprawdzic hasla zapisane w przegladarce

Jak sprawdzić hasła zapisane w przeglądarce?

Od kiedy komputery i telefony zapamiętują nasze dane, sami z wygody nie pamiętamy swoich haseł bezpieczeństwa, używanych w różnych witrynach. Problem pojawia się dopiero wtedy, kiedy chcemy skorzystać z danej strony internetowej na innym urządzeniu. Hasło, które jest zapisane w managerze haseł, nie ginie, jednak wiele osób ma problem z tym, jak sprawdzić hasła używane na komputerze. Jak sprawdzić hasła wpisywane na komputerze Google Chrome? Jak znaleźć hasła zapisane na komputerze?

Jak sprawdzić niezapisane hasła w Google chrome? Jak odkryć hasło?

Wiele osób zastanawia się jak sprawdzić wszystkie hasła wpisywane na komputerze. Wiedza ta jest niezbędna, ponieważ współcześnie nie używamy zbyt długo jednego urządzenia. Telefon, komputer, tablet – te urządzenia dość często wymieniamy na nowsze modele, po to, by zapewnić sobie komfort użytkowania – dużą prędkość Internetu, czy wysokiej jakości zdjęcia. Wymieniając urządzenie na nowe, hasła pozostawiamy bez zmian.

Jak sprawdzić hasła zapisane na komputerze? Gdzie chrome zapisuje hasła?

Sposób na to jak podejrzeć hasło, jest naprawdę prosty. Żeby zobaczyć, jakie mam hasło, czyli sprawdzić gdzie komputer zapisuje hasła, wystarczy uruchomić taką opcję w panelu zarządzania hasłami, jaki udostępnia chrome, czyli najpopularniejsza przeglądarka internetowa.

Nie jest to jednak jedyny sposób na to jak sprawdzić zapisane hasła na komputerze. Sposób jak znaleźć zapisane hasło w google chrome jest bardzo prosty, wystarczy skorzystać z domyślnego adresu wyszukiwarki – „chrome://settings/passwords”.

Ten adres wpisujemy dokładanie tam, gdzie wyszukiwane przez nas adresy stron. Kiedy wyświetli się lista zapisanych haseł do witryn, wybieramy właściwy wiersz, klikając na symbol oka, możemy uzyskać odszyfrowanie hasłaPodgląd hasła będzie możliwy dopiero po wprowadzeniu hasła do Windows.

Jak sprawdzić zakropkowane hasło? Jak pokazać hasło?

Pomimo tego, że można połączyć urządzenia ze sobą, co spowoduje udostępnienie także haseł, warto jednak wiedzieć, gdzie są zapisane hasła w chrome. Ponieważ wystarczy, że zapomnimy zabrać ze sobą telefon, czy tablet i zostajemy bez dostępu do wszystkich niezbędnych dla nas informacji. Dlatego nigdy nie wiadomo, kiedy wiedza jak sprawdzić hasła w chrome może się okazać niezbędna.

Jak odczytać hasło z kropek? Jak sprawdzić hasło?

Zapamiętane hasła w przeglądarce można łatwo sprawdzić nie tylko w sytuacji, kiedy korzystamy z wyszukiwarki Chrome. Opcja pokaż moje hasło będzie dostępna w większości popularnych wyszukiwarek po odszukaniu sekcji bezpieczeństwo, lub ustawienia. Dotyczy to wyszukiwarki Firefox, Opery, czy Internet Explorer.

To jak zobaczyć hasło pokaż moje hasło, czyli zarządzanie bezpieczeństwem na swoim komputerze jest ważną informacją. Warto więc swój komputer zabezpieczyć trudnym hasłem, które jednak lepiej zapisać gdzieś w nietypowym miejscu. Moje hasło powinno być inne do każdej witryny, to zwiększa bezpieczeństwo w sieci, jednak znacznie utrudnia zapamiętywanie.

Udostępnij