Czy warto kupić iPhone 12 w 2022 roku?

czy warto kupic iphone 12 w 2022 roku
czy warto kupic iphone 12 w 2022 roku

Telefony marki Apple od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Zainteresowanie klientów tą marką wynika przede wszystkim z faktu, że ich urządzenia są niemalże niezawodne, mają ciekawy design i świetną funkcjonalność. Cena smartfonów firmy Apple, zwłaszcza nowych modeli, jest dość wysoka – czy warto zatem kupować poprzedniki najnowszego flagowca?

iPhone 12 vs iPhone 14

Dwa lata temu firma Apple zaprezentowała innowacyjny smartfon – iPhone 12. Ten telefon znacząco różnił się od swoich poprzedników, nie tylko nowymi funkcjami oraz lepszym wyposażeniem wewnętrznym, ale także wyglądem. Większości użytkowników do gustu bardzo przypadło to, że iPhone 12 ma bardziej kwadratowe krawędzie, co czyni go podobnym do iPhone 5s. Szklany tył telefonu również prezentował się bardzo estetycznie i wyróżniał iPhone 12 na tle innych modeli smartfonów Apple. Wiele osób podkreślało, że nowy kształt telefonu znacząco poprawia komfort użytkowania. Obecnie możemy zaopatrzyć się już w dwa nowsze modele, a mianowicie iPhone 13 oraz iPhone 14. Czy warto zatem w tym roku postawić na iPhone 12, czy może lepiej wybrać coś nowszego?

Okazuje się, że iPhone 14 w bardzo nieznacznym stopniu różni się od iPhone 12, dlatego też starszego modelu nie warto nawet porównywać do iPhone 13. Panel ekranu najnowszego flagowca jest niemalże identyczny w stosunku do tego, który znajdziemy w wersji z roku 2020. W iPhone 14 zastosowano nowe podzespoły, co sprawia, że smartfon jest odrobinę szybszy od iPhone 12, jednak nie jest to diametralna zmiana. Czas pracy baterii w nowym telefonie również jest dłuższy, ale nadal nie stanowi to ogromnej innowacji. W iPhone 14 umieszczono jedynie zdecydowanie lepszy aparat główny, ale szerokokątna kamera pozostała taka sama. Pamięć RAM została zwiększona z 4 GB do 6 GB.

Różnica w wyglądzie zewnętrznym?

Już na pierwszy rzut oka z łatwością można zauważyć, że iPhone 12 nie odbiega od wyglądu iPhone 13 oraz 14. Marka Apple w 2020 roku zdecydowała się na sporą zmianę w wyglądzie smartfona i nie miała zamiaru w kolejnych modelach wprowadzać kolejne odmienności. Pewne odstępstwa pojawiają się w rozmieszczeniu aparatów w poszczególnych modelach, jednak podstawowa konstrukcja telefonu pozostaje taka sama. Kolory smartfonów również nieznacznie się różnią, we wszystkich z trzech modeli znajdziemy stonowane odcienie, ale też np. kolor fioletowy lub czerwony.

Czy w tym roku warto kupić iPhone 12?

Odpowiedź na postawione wyżej pytanie jest bardzo prosta – oczywiście, że tak! Różnice między iPhone 12 a kolejnymi modelami smartfonów firmy Apple są tak małe, że zakup iPhone 12 w tym roku to świetny pomysł. Warto przede wszystkim zaznaczyć fakt, iż iPhone 12 jest zdecydowanie tańszy od nowszych smartfonów, dzięki czemu możemy zaoszczędzić trochę pieniędzy, a jednocześnie kupić telefon znakomitej jakości. Warto podkreślić to, że ogromna liczba miłośników marki Apple była bardzo rozczarowana zarówno modelem z 2021 roku, jak i tym z 2022 roku. Zauważalne jest to, że firma wprowadza zmiany kosmetyczne, a ceny telefonów znacząco rosną, co nie idzie ze sobą w parze.

Reasumując, zarówno użytkownicy iPhone 12, jak i osoby mające starsze modele telefonów marki Apple lub innej, nie mają zbyt wielu powodów do zakupu iPhone 13 lub 14. Warto skorzystać z możliwości zaoszczędzenia pieniędzy i dokonać zakupu telefonu, który i tak posłuży nam wiele lat.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij