Jak przywrócić usunięte zakładki Chrome?

jak przywrocic usuniete zakladki chrome

Czym są zakładki Google Chrome – jak je tworzyć i odzyskiwać?

Przeglądarka Google Chrome to narzędzie internetowe służące do wyszukiwania podanych i pożądanych fraz. Dzięki mechanice oprogramowania możliwe jest uzyskanie potrzebnych informacji,  jak również dotarcie do poszukiwanych stron internetowych. Ponadto przeglądarka ta posiada wiele dodatkowych funkcji i narzędzi, które znacznie ułatwią i przyśpieszą pracę. Jednym z nich jest tworzenie zakładek i ich przechowywanie. Czym są zakładki internetowe? Jak je utworzyć? Jak przywrócić utraconą zakładkę? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajduje się w artykule poniżej.

Czy jest zakładka.

Google Chrome to narzędzie, które stwarza wiele możliwości wykorzystując ciekawe, pomocne i użytkowe funkcje. Jedną z nich jest zapamiętywanie często odwiedzanych lub ulubionych stron internetowych w formie zakładek. Funkcja ta pozwala w szybki sposób dotrzeć do pożądanej witryny, bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności. Zakładka ta znajduje się bowiem “na wyciągnięcie ręki”, a otworzenie zawartości wymaga wykonania jednego “kliknięcia”.

Jak utworzyć zakładkę w przeglądarce Google Chrome?

Tworzenie zakładek to czynność bardzo szybka i prosta. Nie wymaga specjalnych umiejętności informatycznych, a zapisanie jej trwa zaledwie kilka sekund. Jak więc zabrać się do jej utworzenia?

Pierwszym krokiem jest wpisanie adresu witryny oraz przejście do jej zawartości. Kolejno należy “kliknąć” trzy pionowo ułożone kropeczki umieszczone w prawym, górnym rogu monitora i zaznaczyć opcję zakładki, a następnie “Dodaj tę stronę do zakładek”. Po otworzeniu okna narzędzie wymaga nadanie tytułu zakładce, jak również wybranie miejsce zapisu – domyślnie pasek zakładek. Gotowe.

Jak przywrócić usunięte zakładki Chrome?

Zdarza się, że podczas pracy, niechcący usuniemy zawartość zakładek lub całkiem wyrzucimy ją z listy stron zapamiętanych. Niekiedy również celowo usuniemy witrynę, a po chwili zmienimy decyzję. Czy należy w takiej sytuacji panikować? W żadnym wypadku. Usunięcie zakładki, to proces odwracalny, a zapisane dane można z łatwością przywrócić.

Jak więc odzyskać usuniętą zakładkę?

Sytuacje można rozpatrywać w ujęciu dwóch sytuacji. Pierwszą z nich jest odzyskiwanie zakładek w przypadku zmiany komputera lub reinstalacji systemu. Aby zapobiec utracie zakładek przez przejściu na inny komputer należy utworzyć konto i zsynchronizować wszystkie dane.

Aby to zrobić, należy:

  1. otworzyć przeglądarkę,
  2. następnie nacisnąć ikonę profilu i zalogować się.
  3. Po zalogowaniu się należy wejść w menu ustawień i otworzyć narzędzie “Zaawansowane ustawienia synchronizacji” i sprawdzić zaznaczenia “zakładki“.

Większy problem stanowić będzie przypadkowe usunięcie zakładki. Jednak spokojnie proces ten jest odwracalny. Istnieją dwie główne metody postępowania.

Metoda 1.

Przywrócenie pliku zakładek przechowywanego w folderze na komputerze. Aby tego dokonać należy zastosować kilka kroków:

  • uruchomienie Eksploratora Windows
  • wstawienie w polu wyszukiwania frazy Users NAME AppData Local Google Chrome Dane użytkownika Default – (NAME to nazwa użytkownika)
  • wyszukanie pliku “Zakładki”
  • kliknięcie przycisku “Przywróć poprzednią wersję”

Metoda 2.

Skorzystanie z oprogramowania do odzyskiwania danych. Po zainstalowaniu programu należy określić – w Ustawieniach, przeszukiwany folder, wpisując Users NAME AppData Local Google Chrome Dane użytkownika Default (NAME zastąpić nazwą użytkownika).

Wynikiem wyszukiwania będzie folder “Zakładki”, który kolejno trzeba przywrócić na komputerze i przenieść do folderu “Domyślne”.

Udostępnij