Jak zmienić język na FB – Zmiana języka na Facebooku – to proste!

jak zmienic jezyk na fb zmiana jezyka na facebooku to proste

Jak zmienić język na FB? Język polski na facebooku (jak zmienic jezyk na fb)

Facebook jest jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Portal ten dostępny jest w wielu wersjach językowych, które w razie potrzeby można zmieniać. Jest to naprawdę pożyteczna opcja kiedy uczymy się nowych języków. Dokonanie zmian w ustawieniach takiego portalu pozwoli na łatwiejsze przyswajanie słówek obcych – wybierz język, którego chcesz się nauczyć.

Czasami zdarza się, że chcemy mieć Facebooka w języku polskim, jednak kiedy logujemy się na profil – konto jest w całkowicie innym. Zazwyczaj to my jesteśmy odpowiedzialni za tę zmianę i w jakiś sposób przypadkiem dokonujemy modyfikacji języka.

Czasami Facebook sam zmienia język, a za te modyfikacje są odpowiedzialne liczne błędy platformy, aktualizacje lub wirusy. Co zrobić w takim wypadku? Mimo wszystko nie warto się tym martwić. Pokażemy Ci jak łatwy i szybki sposób zmienić język na Facebooku.

Jak ustawić domyślny język Facebooka? Zmieniamy ustawienia języka

  1. Uruchom przeglądarkę, a następnie zaloguj się do swojego konta na portalu Facebook.
  2. Po zalogowaniu kliknij na strzałkę znajdującą się w prawym górnym roku portalu, kiedy to zrobisz rozwinie się menu.
  3. Z rozwiniętego menu wybierz zakładkę “Ustawienia“, w nowej wersji platformy ta opcja ma ikonę koła zębatego.
  4. Po wybraniu tej zakładki, wyświetli się wszystkie opcje ustawień. Z menu po lewej stronie wybierz zakładkę “Język” rozpoznasz ją po ikonie przedstawiającej dwie literki “Aa“.
  5. W tym momencie zostałeś przeniesiony do ustawień językowych, aby wybrać preferowany język należy kliknąć w podświetlone na niebiesko słowo “Edytuj” znajdujące się po prawej stronie w górnej części. Po wybraniu języka kliknij “Zapisz“.
  6. Po wybraniu języka Facebooka, możesz również zmienić ustawienie tłumaczeń postów oraz komentarzy.
  7. Aby to zrobić kliknij w trzeciej rubryce na słowo “Edytuj” i wybierz preferowany przez Ciebie język tłumaczeń.

Sprawdzi się to w sytuacjach kiedy język platformy ustawiliśmy na taki którego chcemy się nauczyć. Włączenie tłumaczeń postów i komentarzy w języku angielskim na język polski pozwoli Ci łatwiej zrozumieć nowy język, a w razie problemów poznasz znaczenie tych słów.

Wybrany język nie działa? “Przepraszamy, język Polski jest teraz niedostępny”

Czasami zdarzyć się może, że dokonując zmiany języka spotkamy się z komunikatem “Przepraszamy, język Polski jest teraz niedostępny”. Co zrobić w takiej sytuacji? Niestety jedyny sposobem jest oczekiwanie, aż platforma naprawi dany język obcy. Jest to problem ze strony platformy i nie jesteśmy w stanie nic z tym zrobić. Często ma to związek z dokonywanymi aktualizacjami systemu.

Jak zmienić język Facebooka w aplikacji mobilnej?

Zmiana języka tego serwisu na urządzeniu mobilnym jest tak samo łatwa, jak poprzez przeglądarkę internetową.

  • Wystarczy włączyć aplikację, a następnie wybrać menu poprzez kliknięcie w trzy poziome kreski znajdujące się w prawym dolnym roku.
  • Kolejnym krokiem jest wybranie ikony koła zębatego i przejście do sekcji “Język aplikacji”.
  • Następnie wyświetli się kolejne menu, z którego możesz wybrać jeden z kilkudziesięciu języków.

Koniecznie kliknij “zapisz zmiany” jeśli pojawi się taki komunikat. Lista języków portalu Facebook jest bardzo szeroka, tak więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. Powodzenia!

Udostępnij