Facebook Messenger – co to jest?

facebook messenger co to jest

Facebook Messenger – co to jest?

Aktualnie nie brakuje osób, które korzystają z tej właśnie aplikacji. Kiedy Facebook Messenger powstał? Jakie zapewnia najważniejsze zalety? Co powoduje, że tak dużo ludzi chętnie używa tego rozwiązania? I co to jest Facebook Messenger?

Facebook Messenger – trochę historii na temat aplikacji

Pomysłodawcą, a zarazem twórcą aplikacji był sam Mark Zuckerberg. Pierwotnie Messenger miał ułatwiać kontakt pomiędzy szkołami średnimi oraz uniwersytetami itp. Aplikacja szybko jednak stała się bardzo popularna. Wobec tego zakres zastosowania błyskawicznie się poszerzył. Trzeba podkreślić, że sama aplikacja powstała na początku lutego 2004 roku. Natomiast pierwszy raz została uruchomiona nieco ponad 7 lat później. Dokładnie 9 sierpnia 2011 roku. Co ciekawe, liczba użytkowników tej aplikacji to obecnie kilka miliardów.

Zobacz również: Jak utworzyć grupę na Messengerze

Do czego służy Facebook Messenger?

Facebook Messenger to bardzo popularna aplikacja. Jest ona swego rodzaju komunikatorem internetowym. Korzystając z Messengera możesz bez żadnego problemu wysyłać wiadomości do członków rodziny, kolegów z pracy, nieco dalszych znajomych itp. To nie wszystko. Użytkownicy, którzy korzystają z takiego nowoczesnego rozwiązania mogą również w mig wysyłać filmy oraz fotografie. Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach ma to natomiast spore znaczenie. Nie brakuje osób, które nie wyobrażają sobie bowiem dnia bez wrzucenia czegoś do swoich social media. Przy użyciu tej aplikacji jest to możliwe. Dodatkowo, fotki mogą być komentowane przy pomocy specjalnych emotikonów.

Do czego jeszcze służy Facebook Messenger? Jest to aplikacja umożliwiająca wysyłanie połączeń głosowych, a także wideorozmów. Ten komunikator internetowy jest zatem bardzo uniwersalny. Choćby też z tego względu, że jest kompatybilny ze wszystkimi systemami operacyjnymi. Może być zatem użyty tak naprawdę na każdej komórce.

Od 2013 roku istnieje możliwość połączenia Messengera z naszym prywatnym numerem telefonu… Dzięki temu szybko oraz sprawnie można wysyłać wiadomości z Messengera na komórki.

Facebook Messenger posiada również specjalne powiadomienia. Ułatwiają one wysyłanie wiadomości, sprawdzanie, czy ktoś chciał się z nami w ostatnim czasie skontaktować itp. Pod tym względem ta aplikacja także jest bardzo przydatna.

Facebook Messenger – instalacja oraz działanie

Dla wielu osób bardzo ważne jest to, iż użycie tej aplikacji nie wymaga posiadania konta w mediach społecznościowych. Nie jest zatem konieczna rejestracja konta na tak zwanym FB, aby korzystać z dobrodziejstw Messengera. Są natomiast osoby, które bardzo wzbraniają się przed swoim udziałem w szeroko rozumianej społeczności social media.

Jak wygląda instalacja Facebook Messenger?

Ta czynność jest prosta i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Po wykonaniu tego zadania pojawia się okno logowania. Użytkownicy mają dwa warianty do wyboru. Pierwszy z nich umożliwia zalogowanie się za pomocą Facebooka. Jeśli jednak nie posiadasz konta i nie zamierzasz go zakładać, to masz sposobność skorzystania z drugiej opcji. Nie wymaga ona obecności w social media.

Co dzieje się dalej? Trzeba albo zalogować się przy pomocy Facebooka, albo wpisać po prostu swoje dane osobowe. Po zalogowaniu możesz śmiało zsynchronizować kontakty ze swoim telefonem komórkowym.

Potem użytkownik ma okazję ustawiać stosowne zezwolenia do aplikacji. Messenger pyta, czy może na przykład wybierać zdjęcia z galerii, można zmienić dźwięki powiadomień w Messenger, Warto dokładnie się nad tym wszystkim zastanowić. Nie spiesz się, czytaj polecenia powoli i spokojnie wykonuj konkretne kroki. Po ich zrealizowaniu otrzymasz zaś swobodny dostęp do Messengera.

Facebook Messenger to zatem prosta w użytkowaniu aplikacja. Jest dodatkowo całkowicie darmowa. Posiada bardzo dużo zalet. Nic więc dziwnego, że jest rok po roku kalendarzowym coraz popularniejsza.

Udostępnij