Jak sprawdzić kto podglądał nasze konto na Facebooku?

jak sprawdzic kto podgladal nasze konto na facebooku

Jak sprawdzić kto podglądał nasze konto na Facebooku?

Korzystanie z mediów społecznościowych jest dzisiaj czymś oczywistym, a dla niektórych osób niemal koniecznym i nieodłącznym elementem dnia. Czy jest ktoś, kto nie zastanawiał się czy obce osoby podglądają jego profil na Facebooku lub konto na Instagramie? Takich osób, z pewnością, jest niewiele.

Ogromna część społeczeństwa spędza na Facebooku nawet do kilku godzin dziennie. Przeglądając swoje newsfeedy, pisząc ze znajomymi, ale także oglądając profile innych osób. Sprawdzamy co słychać u starych znajomych, przeglądamy tablice nowych przyjaciół żeby móc lepiej ich poznać. To samo dzieje się z naszymi profilami, wiele osób przegląda je po to, żeby zobaczyć, co nowego dzieje się w naszych życiach.

Niejednokrotnie na Facebooku pojawia się opcja, która obiecuje nam pokazanie “ostatnio odwiedzających nasz profil” lub takich, którzy odwiedzają go najczęściej. Wielu użytkowników daje się na to nabrać, jednak, jak dobrze wiemy, jest to zwykłe oszustwo. Prawdą jest, że algorytmy Facebooka i jego narzędzia analityczne zbierają o nas mnóstwo informacji, a także je raportują. Takie dane są jednak całkowicie anonimowe, podobnie, jak dane zebrane przez pixel Facebooka, który ułatwia prowadzenie kampanii reklamowych na Facebooku.

Facebook – kto mnie podgląda?

Dane o tym, kto odwiedza nasz profil nie zostaną nikomu udostępnione, a użytkownicy nie mogą z nich w żaden sposób skorzystać. Jeśli natraficie na informację o tym, że ktoś za pieniądze jest w stanie uzyskać dla Was takie informacje – bądźcie czujni, a najlepiej unikajcie takich ofert. Są to oszustwa, na które często dają się nabrać osoby starsze, ale także naiwna młodzież.

Jedną z niewielu możliwości, jaką oferuje nam Facebook, jest Story. Jeśli umieścimy tam treści, podobnie, jak na InstaStory, będziemy w stanie zweryfikować i zobaczyć kto widział nasze zdjęcia lub filmiki. Wyświetla się wtedy opcja, która pokazuje nam wszystkich znajomych, ale także obce osoby, które kliknęły w nasze Story. Jednak daje to tylko nikłe pojęcie o tym, kogo tak naprawdę interesują nasze poczynania w mediach społecznościowych. Informacja o tym, że coś nowego pojawiło się w Story Facebooka często wyświetla się innym użytkownikom jako powiadomienie. Prawda jest taka, że w żaden sposób nie jesteśmy w stanie sprawdzić kto podglądał nasz profil na Facebooku, ani tego kto usunął nas ze znajomych.

Jak sprawdzić kto odwiedza mój profil na fb?

Wbrew pozorom Facebook dobrze chroni nasze dane i nie da się wyciągnąć od niego informacji, które wzbudzają w nas największe zainteresowanie. Możemy jedynie wyciągać wnioski, patrząc na ilości lajków, komentarzy i udostępnień. Jednak i to nie da nam pewności. Algorytmy tego portalu społecznościowego segregują naszych znajomych, na tych, z którymi mamy niewiele wspólnego i na tych, których bardzo lubimy, z którymi spędzamy czas i dzielimy zainteresowania. Także treści, które wyświetlają się na naszych tablicach są w odpowiedni sposób przesiewane – nie zobaczymy wszystkiego, co udostępniają nasi znajomi, ani co lajkują.

Podsumowując: niestety, ale na razie nie ma sprawdzonego sposobu na to, by zobaczyć kto podglądał nasz profil na Facebooku.

Udostępnij