Jak zmienić imię i nazwisko na Facebooku?

jak zmienic imie i nazwisko na facebooku

Jak zmienić nazwisko na Facebooku?

Facebook to najbardziej popularny portal społecznościowy. Korzysta z niego wiele milionów użytkowników na całym świecie. Dzięki fb można nawiązać kontakt z osobami, które mieszkają w zupełnie innym kraju. Ponadto strona umożliwia udostępnianie zdjęć, organizowanie wydarzeń, zakładanie grup, sprzedawania, kupowanie, czy wystawianie ogłoszeń. Dzisiaj mało kto wyobraża sobie życie bez Facebooka. Można z niego korzystać zarówno na komputerze, jak i za pomocą specjalnej aplikacji na telefon.

Zazwyczaj dane wpisane podczas zakładania konta, nie ulegają zmianie. Jednak czasem koniecznością jest zmiana imienia czy nazwiska, np. po zawarciu związku małżeńskiego lub kiedy znudzi się nam oficjalna forma naszego imienia i chcemy użyć zdrobnienia. Nie jest to skomplikowane działanie. Zmiany nanieść można zarówno za pomocą komputera jak i smartfona czy tableta.

Jak zmienić imię i nazwisko na Facebooku

  1. W pierwszej kolejności trzeba się zalogować na swoje konto na Facebooku wpisując login oraz hasło.
  2. Po zalogowaniu się należy odnaleźć ikonkę, która ma kształt gwiazdki lub strzałki w dół. Znajduje się ona w prawym górnym roku.
  3. Po jej kliknięciu wyświetlą się poszczególne funkcje w rozwijanym menu.
  4. Należy wybrać “Ustawienia konta”/ “Ustawienia”.
  5. Strona przeniesie nas do panelu z wieloma opcjami, należy wybrać “Imię i nazwisko”.
  6. Wyświetlą się rubryki, w którym można wpisać inne “imię”, “opcjonalnie drugie imię” oraz “nazwisko”.
  7. Po wypełnianiu trzeba nacisnąć “Zapisz zmiany”.

Można także wybrać funkcję “Dodaj inne imiona i nazwiska“, aby dodać ksywkę lub nazwisko rodowe. Pomoże to znajomym w łatwiejszym znalezieniu właściciela konta. Zmiana danych powinna się zaktualizować niemal od razu, jednak czasem, kiedy serwery są przeciążone lub gdy trwają jakieś prace techniczne, zmiany mogą się ukazać nawet po 24 godzinach.

Bardzo ważne jest także to, że zmiana imienia i nazwiska na fb, może nastąpić raz na 60 dni. Jeżeli wpisze się dane z błędami, nie będzie możliwości ich poprawienia przez następne dwa miesiące.

Ponadto administrator zastrzega, aby nie wpisywać przypadkowych haseł ani niekontrolowanych kombinacji małych i wielkich liter.

Jakie dane są dozwolone na Facebooku?

Tak jak wspomniano powyżej na fb nie można wpisywać przypadkowych, fikcyjnych imion i nazwisk. Jest to społeczność, w której każdy nazywa się tak samo jak w rzeczywistym życiu. Dlatego imię oraz nazwisko nie powinno w sobie zawierać żadnych symboli, cyfr, mieszaniny małych i dużych liter, znaków interpunkcyjnych, znaków typowych dla innego alfabetu, tytułów, przypadkowych słów poprzedzających imię, obraźliwych określeń.

Trzeba pamiętać, aby wpisywane dane personalne powinny odpowiadać danym, które są wpisane w dokumentach oraz aby ewentualne pseudonimy były wpisywane w miejscu do tego przeznaczonym, a nie w miejscu na imię. Nie można także założyć profilu, aby reprezentować firmę lub instytucję. Do takich celów powstają strony – fanpage. Absolutnie zabronione jest także podszywanie się pod inne osoby i prowadzenie konta w ich imieniu.

Udostępnij