Jak być niewidocznym na Messengerze?

jak byc niewidocznym na messengerze
Czy wiesz, jak być niewidocznym na Messengerze? Przekonaj się!

Media społecznościowe zwykle informują o tak zwanym “statusie aktywności”. Zapewne każdy z nas miał kiedyś sytuację, w której chcielibyśmy korzystać z portalu Facebook w trybie niewidocznym, aby znajomi nie mogli śledzić naszych poczynań. Okazuje się, że możliwe jest wyłączenie statusów aktywności. Wystarczy wykonać kilka łatwych kroków, aby w pełni cieszyć się z prywatności na jednym z najpopularniejszych serwisów. Jak ukryć status “aktywny” przed innymi użytkownikami? Zaraz się przekonasz!

Ukrywanie aktywności w aplikacji Facebook Messenger

Zastanawiasz się nad tym, jak być niewidocznym na Messenger? Niezależnie od tego, jaki system operacyjny obsługuje naszego smartfona, proces ukrywania aktywności w aplikacji Messenger wygląda podobnie.

 • W pierwszej kolejności uruchamiamy wcześniej przytoczoną aplikację.
 • Naszym następnym zadaniem jest dotknięcie ikony ze zdjęciem profilowym. Znajduje się ona w lewym górnym rogu ekranu (ewentualnie dolnym rogu ekranu)
 • Przewijamy całą listę, aż znajdziemy sekcję o nazwie “Profil“. Jako pierwsza powinna ukazać nam się opcja “Status aktywności“. Kiedy dotkniemy ikonki, zobaczymy nowe okienko.
 • Obok napisu “Informuj o swojej aktywności” znajduje się suwak, który fabrycznie ustawiony jest po prawej stronie. Jeśli pragniemy ukryć aktywność, klikamy na ów suwak.
 • Zostaniemy poproszeni o potwierdzenie operacji, jednocześnie poinformowani o tym, że gdy zdecydujemy się na wyłączenie tej opcji, wówczas nie będziemy widzieć także aktywności naszych znajomych.
 • Na koniec wciskamy “Wyłącz“. Jeśli po czasie chcielibyśmy wrócić do normalnego stanu, wystarczy, że jeszcze raz naciśniemy wcześniej wspomniany suwak.

To tyle! Już nie jesteśmy dostępni (a przynajmniej w widoczny dla innych osób sposób). Czasem opcja ta nie działa tak, jak powinna – wówczas należy dodatkowo wylogować się z serwisu i zalogować ponownie. Powyższy sposób działa na urządzeniach z systemem android oraz iOS.

Zobacz również: Jak utworzyć grupę na Messengerze

Widoczna aktywność może być dla frustrująca dla wybranych użytkowników Facebooka
Widoczna aktywność może być dla frustrująca dla wybranych użytkowników Facebooka

Ukrywanie aktywności Messenger z poziomu przeglądarki

Część osób korzysta z Messengerze na komputerze bądź na laptopie. Jak ukryć aktywność na Messengerze komputerowym i czy jest to w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak!

 • Wystarczy odwiedzić stronę “Messenger.com“, a następnie zalogować się na swoje konto.
 • W lewym górnym rogu powinna znajdować się klasyczna ikonka z kołem zębatym, na którą powinniśmy nacisnąć, a następnie wybrać “Ustawienia“.
 • Po chwili naszym oczom ukaże się nowe okienko ustawień.
 • Proces wyłączenia aktywności na stronie działa podobnie, jak w przypadku mobilnej wersji.
 • Wystarczy przesunąć suwak “Informuj o swojej aktywności” w lewą stronę.
 • Jedyną różnicą jest to, że na końcu konieczne okaże się zapisanie dokonanych zmian za pomocą przycisku “Gotowe“.

Teraz możemy cieszyć się z tego, że informacje o naszym statusie aktywności nie będą wyświetlane. 

Ukrywanie aktywności na stronie Facebook

Nasza aktywność jest również widoczna wtedy, gdy korzystamy z witryny Facebooka. W najnowszej wersji tej strony “ukrycie się” nie należy jednak do zbyt skomplikowanych czynności.

 • Zastanawiasz się, jak ukryć swoją aktywność na FB? Okazuje się, że wystarczy kliknąć 3 kropki, które znajdują się koło nazwy “Kontakty“.
 • Po chwili powinna nam się rozwinąć nowa lista, z której wybieramy opcję “Wyłącz status aktywności“.
 • Pojawi się okienko z trzema możliwościami. Możemy wyłączyć aktywność dla wszystkich kontaktów lub tylko dla tych wybranych – wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji.
 • Wybieramy jedną z opcji i gotowe! Widoczność na FB została wyłączona.

Jak być niewidocznym na messengerze – podsumowanie

Teraz wiesz już, jak ukryć swoją obecność na Facebook Messengerze. Nie pomyl wyżej omówionych funkcji z opcją “wyłącz czat”, gdyż za jej pomocą zablokujesz daną osobę w serwisie, a nie ukryjesz swoją aktywność! Niestety nie możesz być niewidocznym na fb tylko dla wybranych kontaktów.

Otwórz aplikację messenger, kliknij na ikonkę swojego zdjęcia profilowego i wyłącz status aktywności – to proste!

Udostępnij