Ćwiczenia dla osób pracujących przy komputerze

cwiczenia dla osob pracujacych przy komputerze
Ćwiczenia dla osób pracujących przy komputerze

Siedzenie przez długie godziny przy biurku może powodować duże napięcie mięśni i bóle pleców, co może później prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, w tym złej postawy ciała i bólu mięśni. Praca przed komputerem przez co najmniej 8 godzin dziennie może mieć negatywny wpływ na organizm, dlatego ważne jest, aby w ciągu dnia robić miniprzerwy, aby rozciągnąć mięśnie i złagodzić stres w organizmie oraz dać umysłowi odpocząć. Jakie są najłatwiejsze i najpopularniejsze ćwiczenia przy komputerze?

Ćwiczenia dla osób pracujących przy komputerze

Łatwy sposób na rozpoczęcie ćwiczeń to po prostu zmuszenie się do poruszania się w ciągu dnia pracy. Aby pomóc Ci zacząć, przygotowaliśmy listę łatwych ćwiczeń, które zniwelują skutki siedzenia przez cały dzień. Te ćwiczenia nie wymagają żadnych inwestycji i pomogą Ci zachować formę i energię przez cały dzień pracy. Im więcej się ruszasz, tym lepiej się poczujesz — to naprawdę takie proste.

Ćwiczenia dla osób pracujących przy komputerze pomagają się rozluźnić i utrzymać formę. Dla zrelaksowania się po pracy warto też postawić zakład na ulubioną drużynę lub zawodnika. Fortuna kod promocyjny, który możesz wykorzystać przy zakładaniu konta, gwarantuje korzystny pakiet powitalny na start. Ponadto dostajesz możliwość postawienia zakładu bez angażowania własnych środków!

Wstań i usiądź

Jeśli jesteś zawalony pracą i nie masz wystarczająco dużo czasu, aby naprawdę rozciągnąć wszystkie mięśnie, prosty ruch „wstań i usiądź” może załatwić sprawę. Wykonujesz ten ruch bez odpychania się rękoma. To szybkie ćwiczenie zapewni przepływ krwi i złagodzi dyskomfort. Podobnie, jeśli czujesz, że zaczynasz odczuwać ból pleców, wstań lub przejdź się po biurze domowym przez kilka minut, aby rozładować napięcie.

Usiądź na piłce do ćwiczeń

Zamiast siedzieć na odpowiednim krześle przy biurku, spróbuj usiąść podczas pracy na piłce do ćwiczeń. Piłka do ćwiczeń jest miękka i sprężysta, dzięki czemu Twoje ciało będzie w ciągłym ruchu. To także świetny sposób na zakończenie pracy przy odrobinie ćwiczeń. Jest to świetne, jeśli masz ból w dole pleców, a także zapewnia przyjemną miękką poduszkę dla twoich pośladków!

Wzrusz ramionami i szyją

Otrząśnij się z napięcia na ramieniu i szyi, podnosząc barki wysoko do uszu. Wytrzymaj kilka sekund i opuść – powtórz to 3-5 razy. Powoli przekręć szyję z boku na bok, a następnie wykonaj ruch okrężny. Jeśli twoja szyja jest napięta, rozciągnij szyję z jednej strony i przytrzymaj przez 10 do 20 sekund i powtórz po drugiej stronie.

Rozciągnij górną część ciała

Korzystając z krzesła, przekręć górną część ciała z boku na bok, aby zwolnić napięcie wokół tułowia. Możesz także zgiąć górną część ciała od lewej do prawej, aby pozbyć się bólu pleców. Możesz nawet wyciągnąć ręce, zginając tułów, aby złagodzić napięcie wokół ramion.

Wyprostuj nogi

Długie siedzenie może powodować skurcze nóg. Pamiętaj, aby od czasu do czasu rozciągnąć mięśnie nóg. Możesz to zrobić, trzymając krzesło obiema rękami, a następnie powoli unosząc obie nogi prosto, tak aby były równoległe do podłogi. Wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund i powoli opuść nogi.

Pozostałe ćwiczenia dla osób pracujących przy komputerze

Poznałeś już najpopularniejsze i najprostsze ćwiczenia w przerwie pracy przy komputerze. Poniżej przedstawiamy pozostałe ćwiczenia przy komputerze wykorzystujące pewne części ciała dla ambitniejszych osób.

Ramiona

 • Obróć ramiona do przodu i do tyłu po 10 razy, aby złagodzić napięcie i rozluźnić mięśnie
 • Zrób wdech, unieś ramiona, zegnij kark, wstrzymaj oddech na 30 sekund, a następnie rozluźnij ramiona. Powtórz to 10 razy
 • Poruszaj każdym ramieniem do przodu i do tyłu naprzemiennie, 10 razy z każdej strony

Szyja

 • Wyciągnij szyję do przodu, do tyłu, w lewo i w prawo. Ten ruch zmniejsza obciążenie szyi, ramion i oczyszcza umysł
 • Zaciśnij mięśnie karku, aż będą napięte. Przytrzymaj przez kilka sekund, a następnie zwolnij

Brzuch

 • Weź wdech, wciągnij brzuch, przytrzymaj go przez kilka sekund, a następnie wypuść podczas wydechu. Powtarzaj ten ruch co kilka minut w ciągu dnia
 • Weź wdech i wciągnij mięśnie miednicy. Przytrzymaj tę pozycję przez kilka sekund, a następnie zwolnij

Ramiona

 • Chwyć pełną butelkę wody i trzymaj ją nad głową. Utrzymaj tę pozycję przez 30 sekund i naprzemiennie z drugą ręką
 • Usiądź prosto, odsuń krzesło i trzymaj obie ręce prosto przed sobą. Utrzymaj tę pozycję przez 30 sekund, a następnie rozluźnij się
 • Obróć ramiona zgodnie z ruchem wskazówek zegara i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara 10 razy z każdej strony

Nadgarstki

 • Od czasu do czasu obracaj nadgarstkami zgodnie z ruchem wskazówek zegara i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, co najmniej 10 razy każdym nadgarstkiem. Nadgarstki są podatne na zespół powtarzającego się stresu i zespół cieśni nadgarstka; możesz temu zapobiec, stale ćwicząc nadgarstki
 • Machaj nadgarstkami do przodu i do tyłu, jakbyś serwował piłkę tenisową. Powtórz ten ruch kilka razy

Kostki

 • Obracaj kostki zgodnie z ruchem wskazówek zegara i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara mniej więcej co godzinę
 • Zdejmij buty, jeśli to możliwe, stań na palcach i odchyl się do tyłu. Twoje kostki wzmocnią się dzięki temu ćwiczeniu

Stopy

 • Zaciśnij wszystkie palce u stóp i puść je po kilku sekundach
 • Poruszaj wszystkimi palcami u stóp i pozwól, aby powietrze przepływało między nimi

Łydki

 • Wyciągnij nogę przed siebie i cofnij stopy. To rozciąga twoje łydki. Przytrzymaj tę pozycję przez kilka sekund, a następnie puść. Zrób to 10 razy obiema nogami
 • Podnieś nogi na palcach stóp; przytrzymaj pozycję przez kilka sekund, a następnie zwolnij. To ćwiczenie zapobiegnie tworzeniu się skrzepów krwi.

Uda

 • Zrób wdech, podnieś obie nogi razem w górę w kierunku klatki piersiowej, trzymaj nogi w górze przez 30 sekund i rozluźnij podczas wydechu. Powtarzaj co godzinę. Spowoduje to pociągnięcie mięśni ud i ich naprężenie
 • Zaciśnij pośladki i uda i utrzymaj tę pozycję przez 30 sekund. Zwolnij i powtórz kilka razy
Artykuł sponsorowany

Udostępnij