Jak zrobić spis treści w Wordzie

jak zrobic spis tresci w wordzie

Jak zrobić spis treści w Wordzie? Jak ręcznie zaktualizować spis treści?

Word jest najbardziej popularnym edytorem tekstu. W tym programie, który jest częścią pakietu Office od Microsoft, większość osób pracujących z tekstem tworzy go właśnie tam. Bez względu na charakter napisanych treści, kiedy tekst jest dłuższy, warto zastosowywać wygodny sposób nawigacji, po przygotowanej treści. Spis treści Word nam to umożliwi. Jak zrobić spis treści w Wordzie? Jak zrobić automatyczny spis treści?

Word – tworzenie automatycznego spisu treści

Automatyczny spis treści Word jest bardzo prosty w wykonaniu, a zdecydowanie ułatwia poruszanie się po tekście, szczególnie tym dłuższym. Tworzenie spisu treści Word nie przysparza żadnych trudności. Jest to jest z funkcji, która odnajdziemy na górnym pasku edytora Word.

Jak zrobić spis treści Word? Zmiany w spisie treści

Wstawianie spisu treści Word można wykonać w kilku prostych krokach:

  1. W miejscu, gdzie musimy umieścić Word spis treści konieczne jest ustawienie kursora
  2. Na górnym pasku odszukujemy sekcję Odwołania i wybieramy z niej Spis treści
  3. Żeby dodać tytuły rozdziałów, czy paragrafów, w tekście musimy zaznaczyć je odpowiednio jako:
  • Nagłówek 1 – tytuł rozdziału
  • Nagłówek 2 tytuł podrozdziału
  • Nagłówek 3 podtytuły mniejszej rangi, hierarchicznie

Jak pokazuje przedstawiony schemat wstawianie spisu treści, nie jest kłopotliwe, ani trudne. Po wykonaniu powyższych kroków zostanie wstawiony spis treści. Wskazane postępowanie pokazuje, jak zrobić automatyczny spis treści Word. Dzięki niemu klikając w automatyczny spis treści, program od razu przeniesie nas do miejsca w teście, gdzie znajduje się wybrany przez nas tytuł. Możesz też zdecydować się na ręczny spis treści.

Zobacz również: Jak wstawić przypis w Wordzie

Jak utworzyć spis treści w programie MS Word? Jak zrobić spis treści Word?

Właściwie wstawiony i sformatowany spis treści wygląda estetycznie i jest pomocny. Wiele osób, które zadają pytanie jak wygląda tworzenie aktywnego spisu treści, zgłaszają problem o znikających tytułach paragrafów. Konieczne jest każdorazowe aktualizowanie zawartości w narzędziu, jakim jest spis treści w Wordzie, po wprowadzeniu jakichkolwiek zmian, ponieważ nie są one wprowadzane automatycznie. W programie podobnym do Word także, można skorzystać z naszego poradnika dotyczącego tego, jak zrobić spis treści. Często stosowanym zamiennikiem Word jest edytor open office, można tam także umieścić, postępując zgodnie z przedstawionym sposobem postępowania. Duże znaczenie w kwestii czytelności ma także format spisu treści.

Spis treści po angielsku. Co oprócz Word spis treści?

W edytorze spis treści Word nie jest jedynym zestawieniem, które możemy umieścić w tekście. Warto poznać sposób, na zamieszczenie zestawień innych potrzebnych nam elementów zawartych w tekście. Wstawiony spis treści Word może stanowić spis rysunków, spis tabel, dzięki czemu każdy dokument stworzony w edytorze będzie przejrzysty i czytelny.

Kiedy zastanawiamy się jak wstawić spis treści do dokumentu, warto skorzystać z przedstawionego  poradnika, który w kilku prostych krokach pokazuje jak wstawić spis treści Word, a także wskazuje, jak wykonać spis innych elementów. Spis treści jest niezbędnym elementem niezbędnym w każdej pracy naukowej, zaliczeniowej, czy magisterskiej.

Teraz wiesz już, jak wygląda proces wstawiania interaktywnego spisu treści w programie MS Word. Jeśli zależy Ci na estetycznym wyglądzie pracy, skup się też na dobrej stronie tytułowej oraz dodaj numery stron – ułatwi to przemieszczanie się po dokumencie u czytelnika.

Udostępnij