Laptop do 2500 zł? Wiemy, co jest najlepszym wyborem

laptop do 2500 zl wiemy co jest najlepszym wyborem

Niedawno zajęliśmy się tematem pod tytułem “dobry laptop do 2000 zł”. Idziemy za ciosem, tym razem podnosząc nieco poprzeczkę. Nieco, bo tylko o 500 złotych. Czy tak niewielka zmiana wniesie cokolwiek względem naszego poprzedniego zestawienia? Jak się okazuje – wniesie, i to sporo! Zobacz, jaki laptop do 2500 złotych wybrać.

Na co będziemy zwracać uwagę?

Dla przypomnienia: uwagę zwracać będziemy na cztery główne parametry. Kartę graficzną, procesor, rodzaj dysku twardego, a także pamięć RAM.

Podobnie, jak w pozostałych naszych rankingach, mniejszą uwagę będziemy przywiązywać do wielkości matrycy, obecności systemu operacyjnego, a także gabarytów sprzętu.

Jakie są nasze minimalne wymagania?

Dla nas aspekty “must-have” są dwa – obecność dysku SSD oraz pamięć RAM o wartości przynajmniej 8GB. Rodzajów kart graficznych oraz procesorów jest zbyt wiele, aby podać tutaj dokładne wytyczne. Ich właściwości muszą być po prostu zadowalające.

Ważna informacja: w poniższym rankingu laptopów znajdziesz tylko modele w przedziale cenowym 2000 zł – 2500 zł. Nie będziemy duplikować treści zawartych w rankingu laptopów do 2000 zł.

Ranking laptopów do 2500 zł

1. HP Probook 455 G5

Nasze zestawienie laptopów zaczniemy od omówienia laptopa marki HP, o której słyszał chyba każdy, kto jakkolwiek interesuje się sprzętem komputerowym.

Jest to niedrogi laptop, u którego niestety pojawia się problem z dostępnością (choć ostatnio udało mu się wrócić na kilka sklepów Internetowych). Jego cena (niestety) mocno waha się w przedziale 2500 zł – 2700 zł, i jest mocno uzależniona od zastosowanych podzespołów.

Czego możesz być jednak pewien?

  • Procesora AMD A10-9620P
  • Karty graficznej AMD Radeon™ R5
  • Pamięci RAM o wartości 8GB
  • Dysku SSD 256GB

Jak widać – producent nie oszczędzał na komponentach. Laptop ten będzie idealny do każdej pracy biurowej. Niektórzy używają go również do mało wymagających gier komputerowych.

Laptop, który jest zbyt dobry?

2. HP 250 G6 i5-7200U

Kolejnym laptopem, jaki przedstawimy, jest również wytwór marki HP. Dlaczego twierdzimy, że jest to laptop zbyt dobry? Gdyż jego parametry są niezwykle wysokie, jak na sprzęt do 2500 zł. Czy tkwi gdzieś tutaj haczyk?

Najważniejsze cechy tego modelu laptopa to:

  • Procesor Intel Core i5
  • Karta graficzna Intel HD Graphics
  • Dysk HDD 1TB
  • 8 GB pamięci RAM

Jeśli znasz się choć trochę na podzespołach, to pewnie zauważyłeś, że jest to raczej najlepszy laptop do kwoty 2500 złotych, jaki można skomponować. Jak to możliwe, że sprzęt wyposażony w tak atrakcyjne podzespoły jest tak tani?

Odpowiedzią jest dysk. Zauważ, że nie jest on wyposażony w szybki dysk SSD, tylko pojemny HDD. Ten aspekt może przełożyć się na dodatkowy wydatek w przyszłości. Prędzej czy później powolne działanie dysku HDD może zacząć doskwierać.

Pozostałe modele, które możemy polecić

Do kwoty 2500 złotych znajdziesz zarówno modele, których ciężko użyć nawet do płynnego przeglądania Internetu, jak i sprzęt, na którym bez problemu wykonasz wszystkie domowe czynności (a nawet zagrasz w gry).

Poniżej przygotowaliśmy krótką listę, na które warto rzucić okiem:

Są to modele laptopów, z których powinieneś być zadowolony. Każdy z nich posiada ekran o rozdzielczości Full HD i może pochwalić się dobrym dyskiem twardym.

Laptop gamingowy do 2500 złotych – czy to możliwe?

W rankingu laptopów do 2000 złotych wspomnieliśmy, że raczej nie znajdziesz sprzętu do gier za tę kwotę. Czy nadal podtrzymujemy tę opinię, gdy podnieśliśmy poprzeczkę o 500 złotych?

I tak, i nie. Jeśli zależy Ci na ogrywaniu kilkuletnich produkcji na najniższych ustawieniach graficznych – możesz użyć wyżej wymienionego przez nas sprzętu.

Jeżeli jednak planujesz grać kompetytywnie w nowsze produkcje – to lepiej zdecyduj się na komputer stacjonarny za tę samą kwotę. Będziesz znacznie bardziej zadowolony.

Do czego możesz użyć laptopa do 2500 złotych?

Takiego sprzętu użyjesz głównie do prac biurowych, takich jak edytowanie dokumentów.

Możesz wykorzystać go także do oglądania filmów lub nauki programowania.

Jeśli skorzystasz z odpowiednich poradników, to uda Ci się “podkręcić” sprzęt do takiego stopnia, że zagrasz w mniej wymagające gry komputerowe.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie laptopa do 2500 złotych?

Przede wszystkim sprawdź, czy nie możesz zakupić dokładnie tego samego modelu w tańszym sklepie Internetowym. Niestety często można napotkać się na zawyżone ceny sprzętu.

Zwracaj także uwagę, czy wybrany przez Ciebie laptop posiada system operacyjny. Jeśli nie – musisz liczyć się z dodatkowym wydatkiem.

Szukasz laptopa? Zobacz inne nasze poradniki!

Poszukujesz nieco tańszego sprzętu? Koniecznie sprawdź nasz ranking laptopów do 2000 złotych.

Potrzebujesz droższego odpowiednika? Znajdziesz u nas również ranking laptopów ze znacznie wyższych półek cenowych.

Udostępnij