Najważniejsze parametry serwera do pracy biurowej

parametryserwera

Oferta serwerów, które oferowane są do biur, jest niezwykle szeroka i zróżnicowana.

Wśród tych propozycji znaleźć można zarówno wysokiej klasy serwery typu tower, jak i rozwiązania budżetowe. Na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru? Przede wszystkim na indywidualne kryteria, które pomogą w dobraniu odpowiedniego dla Twoich oczekiwań sprzętu. Jakie to kryteria? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Na co zwrócić uwagę wybierając serwery tower do pracy biurowej?

Biuro, w którym znajduje się serwer, w kontekście funkcjonowania charakteryzuje się znacznie wydajniejszą pracą. Przede wszystkim dzięki doskonałej współpracy zespołu, który pracuje na różnych komputerach oraz zabezpieczonym w sposób odpowiedni plikom. Jakie aspekty wziąć pod uwagę przy wyborze serwera tower?

1. Wybierz odpowiednią przestrzeń dyskową

Dobranie odpowiedniej przestrzeni dyskowej jest jednym z najważniejszych czynników, jakie mają wpływ na wybór serwera do pracy biurowej. Myślenie perspektywiczne ma tutaj kluczowe znaczenie. Co dokładnie to oznacza Przede wszystkim to, że sprzęt, jaki wybierzesz, powinien oferować większą przestrzeń, niż jest Ci aktualnie potrzebna. Dzięki temu zachowasz odpowiednią rezerwę na czas rozwoju przedsiębiorstwa.

 2. Stawiaj na wysoką jakość, która gwarantuje małą awaryjność

Wybór serwera typu tower nie jest wcale prosty. Dlatego oprócz sprawdzenia parametrów technicznych urządzenia dobrze jest zapoznać się z jakością wykonania. A tym samym z jego awaryjnością. Jak to sprawdzić? W dobie internetu i ogólnodostępnej wiedzy warto zaczerpnąć informacje z różnych źródeł. Na przykład poprzez rozmowę z informatykami, którzy będą zajmowali się instalacją oraz konfiguracją sprzętu. Możesz też skontaktować się z zespołem ale.pl, który odpowie na wszystkie Twoje pytania związane z serwerami tower takich marek jak Hewlett Packard Enterprise, DELL, Lenovo, Synology, Qnap oraz Fujitsu.

Sprawdzając opinie na temat urządzenia, które Cię zainteresuje, zwróć też uwagę na jego stabilność oraz możliwość bezproblemowego łączenia się z innymi sprzętami. Znaczenie przy wyborze serwera do biura ma też możliwość szybkiej naprawy oraz dostępność części w pogwarancyjnych serwisach.

 3. Zbadaj swoje potrzeby

Wspomniana rezerwa w przypadku przestrzeni dyskowej jest bardzo ważna. Warto jednak pamiętać o tym, aby mierzyć siły na zamiary. Jedną z największych zalet serwerów tower jest możliwość zamontowania dodatkowych komponentów, w tym np. dyski twarde, zasilacze oraz chłodzenie.

Serwery tower są dość duże, a ich wymiary mogą utrudniać umiejscowienie. Jednak kiedy masz odpowiednią ilość wolnego miejsca, wada szybko może zmienić się w zaletę. Są to bowiem urządzenia, które dzięki przestronnemu wnętrzu szybciej i łatwiej się chłodzą. Dzięki temu serwery tower wyróżniają się mniejszą awaryjnością oraz brakiem konieczności montowania dodatkowych wentylatorów. To również warto wziąć pod uwagę podczas wyboru odpowiedniego serwera do Twojego biura. Jak również to, że utrzymanie tych serwerów jest stosunkowo niskim kosztem – zwłaszcza, że nie musisz inwestować w dodatkowe półki, szafy, stojaki oraz serwerownię.

Udostępnij